Storczyki Marzenkii

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jolcia1212
500p
500p
Posty: 930
Od: 8 gru 2009, o 21:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice warszawy

Re: Storczyki Marzenkii

Post »

:wit Marzenko
wpadłam z rewizytą. Zapowiada się u Ciebie festiwal pięknych kolorków. Czekam z niecierpliwością. U mnie też będzie ładnie, może już na święta ;:138
Awatar użytkownika
monke
50p
50p
Posty: 74
Od: 9 paź 2012, o 13:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Storczyki Marzenkii

Post »

Piękna kolekcja, storczyki bardzo zadbane! no i masz moje ulubione białaski ;:138 nie mogę się napatrzeć na nowe pędziki u Twoich phalaenopsisów :D
Storczyki są jak chipsy, ciężko skończyć na jednym ;)
Mój wątek: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=61&t=60351" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
marzenkaa
100p
100p
Posty: 164
Od: 23 lis 2011, o 20:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Marzenkii

Post »

No i rozkwitły ;:138
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
monke
50p
50p
Posty: 74
Od: 9 paź 2012, o 13:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Storczyki Marzenkii

Post »

Cudne :) ile pączków! będziesz miała piękne kwitnienia! zazdroszczę, ja się jeszcze nie doczekałam swoich kwiatów...
Storczyki są jak chipsy, ciężko skończyć na jednym ;)
Mój wątek: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=61&t=60351" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
marzenkaa
100p
100p
Posty: 164
Od: 23 lis 2011, o 20:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Marzenkii

Post »

Obrazek
zakwitły i już przekwitają, różowy zrzucił 7 pączków a biały 5 :? miniaturka wypuściła pęd i tez wszystkie zasuszyła :( chyba jest za mało słońca
Awatar użytkownika
3velyna
500p
500p
Posty: 855
Od: 21 mar 2012, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PYSKOWICE /Śląsk

Re: Storczyki Marzenkii

Post »

Uff.. dałam radę przeczytać całość ;:213

Z każdą kolejną stroną miałam nadzieję, że renimek odżyje, a tu takie zaskoczenie, no szkoda.. :(

Miniaturki śliczne, sama jestem ich zwolenniczką :)
A co do mchu, to ja zawsze po przyniesieniu z marketu zmieniam na świeży - bo ten, który serwują im hodowcy jest strasznie poupychany i do korzeni nie dociera w ogóle powietrze :wink:

A co do zasuszania pączków, to myślę, że winą nie jest brak światła, tylko przewianie/ otwieranie okna, zwłaszcza teraz, gdy temperatury są niskie. Niska wilgotność odpada, bo pisałaś, że o to dbasz :)
Pozdrawiam! Ewelina
Uczę się być >dobrą< fal-mamą :) Dopiero zaczynasz? Chętnie POMOGĘ !
Zapraszam do obejrzenia moich storczyków ? mini w szklarence ?
Awatar użytkownika
rosarita
500p
500p
Posty: 794
Od: 9 gru 2011, o 15:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Storczyki Marzenkii

Post »

3velyna pisze:Uff.. dałam radę przeczytać całość ;:213

Z każdą kolejną stroną miałam nadzieję, że renimek odżyje, a tu takie zaskoczenie, no szkoda.. :(
No i powinien żyć. Moim zdaniem tylko zła reanimacja mogła tutaj nie zdać pozytywnych rezultatów. Storczyk był w pojemniku po margarynie, wszystkie korzenie jak i rdzeń miał na wierzchu, do tego nie stał we wodzie. Pewnie brakło też karmienia w postaci nawozu i Bioseptu więc skończyło się to tak jak musiało się skończyć. Poza tym nie każdy ma cierpliwość i chęci wielomiesięcznego bawienia się w reanimacje a szkoda.
Awatar użytkownika
3velyna
500p
500p
Posty: 855
Od: 21 mar 2012, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PYSKOWICE /Śląsk

Re: Storczyki Marzenkii

Post »

rosarita, on nie stał w opakowaniu po margarynie, aż z ciekawości na szybko znów przejrzałam cały wątek, bo nie wiedziałam skąd taki pomysł :wink: delma pojawia się faktycznie, ale pod fiolowym namiotem, pewnie pojemnik został wypełniony wodą dla zwiększenia wilgotności :wink: a o nawozie Marzenka pisała, że stosuje, także w gruncie rzeczy ciężko powiedzieć, co się stało, że nic się nie zaczęło pozytywnego dziać :roll:
Pozdrawiam! Ewelina
Uczę się być >dobrą< fal-mamą :) Dopiero zaczynasz? Chętnie POMOGĘ !
Zapraszam do obejrzenia moich storczyków ? mini w szklarence ?
Awatar użytkownika
marzenkaa
100p
100p
Posty: 164
Od: 23 lis 2011, o 20:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Marzenkii

Post »

Fajnie że się zainteresowaliście :D co do reanimka ciężko powiedzieć, może tez ja niedostatecznie wiele czasu mu poświęciłam. A co do chwili obecnej myślę że wiele wini brak światła, bo tej jesieni przynajmniej u mnie słońca braknie ;:3 jak zaświeci raz w tyg przez chwilę to i tak dużo. Jest ciemno, ciemno i ciemno. Przeciągi odpadają bo pilnuję otwierania tego okna a jak już wietrze pokój to ściągam storczyki z parapetu, poza tym z wilgotnością w tym roku tez nie mogę dojść do ładu. higrometr się zepsuł i nie mam pojęcia jak bardzo sucho jest.
Awatar użytkownika
Magdzia
500p
500p
Posty: 620
Od: 30 lis 2012, o 08:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Marzenkii

Post »

Witaj :) masz prześliczną śnieżynkę :D zakochałam się w niej calutki bialutki :D
Awatar użytkownika
marzenkaa
100p
100p
Posty: 164
Od: 23 lis 2011, o 20:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Marzenkii

Post »

Taką krówkę upolowałam dziś w Biedronce za dyszkę :heja Była na liście moich chciejstw i tak się cieszę ;:138 Jest w stanie wręcz idealnym i ma jeszcze pączki. Były w tej cenie jeszcze jakaś zmarnowany Miltoniopsis, Oncidium i "panterkowa" Cambria, jednak ja najbardziej kocham chyba pospolite falki ;:167
A co do reszty rodzinki to przekwitają, ale przedłużają pędy. Niestety wyjadę i musze zostawić podopiecznych ale jak wrócę w nowym roku to będzie czekała mnie miła niespodzianka ;:oj

Obrazek
Obrazek
Nie mogę się na nią napatrzeć. Mam nadzieję,że 5 min podróż w obecnej temperaturze nie zaszkodziła
Awatar użytkownika
Judi
200p
200p
Posty: 235
Od: 7 cze 2011, o 23:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Storczyki Marzenkii

Post »

Marzenko masz wspaniałe storczyki, krówka jest przepiękna, a miniaturki urocze ;:333
Dziękuję za odwiedziny jeżeli możesz, to napisz mi coś więcej o Twoich miniaturkach w czym rosną i czy dajesz podłożu przeschnąć?
Co do reanimacji, to odważna z Ciebie dziewczyna, że przygarnęłaś takiego biedulka ;:138 szkoda, że nie miał woli przetrwania :cry:
Jeżeli mogę Ci coś doradzić, to jeżeli kiedyś będziesz posiadać jeszcze phalaenopsisa z małą ilością korzeni lub jego brakiem, to dobrym sposobem w dostarczeniu wody, są okłady liści z góry i dołu z mokrych chusteczek chigienicznych (przynajmniej mi się tak sprawdza) nie uznaję obcinania żywych liści i łodyg, ani zraszania z obawy, że do trzonu może dostawać się zbyt często woda, która powoduje gnicie.
Moje storczyki - http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 29&t=47876" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
marzenkaa
100p
100p
Posty: 164
Od: 23 lis 2011, o 20:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Marzenkii

Post »

Judi, otórz po kupnie miniaturek od razu je przesadziłam ( przestudiowałam forum i zraziłam sie do mchu w którym rosły) do mieszanki podłoże storczykowe- keramzyt i uważam że rosną wspaniale, niedługo białej trzeba będzie pomyśleć o nowej doniczce. Czy przesuszam? Powiem tak, storczyki podlewam raz w tygodniu i bądź co bądz zdąrzą przeschnąć zarówno te większe, chociaż przesychają wolniej jak i miniaturki z których woda wyparuje szybko. Jednak mają się dobrze i rosną jak na drożdżach. Co do śp. reanimka, myślę że gdybym się dobrze za niego wzięła to by może jeszcze odżył, jednak prowadzę duże tempo życia i czas mi nie pozwala na dogłębną pielęgnacje wszystkich storczyków, widać szczególnie to po Miltoniopsisie - do tej pory nie zakwitł, ciężko mi kontrolować jego wilgotność. Dlatego jeśli chodzi o przyszłość podejmę się uprawy tylko phal. bo jak dla mnie są bardzo samowystraczalne i trzymają się pomimo moich częstych nieobecności w domu. Kocham te kwiaty, ale gdy mnie nie ma moi domownicy boją się ingerować w ich zycie(pięlęgnacja i podlewanie), więc są skazane tylko na mnie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”