Guzmania - wymagania, pielęgnacja, kwitnienie

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Umocz końcówkę w wodzie potem w ukorzeniaczu do roślin zielonych i wsadź do ziemi. :D
bożenka1
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 49
Od: 14 lut 2008, o 13:15
Lokalizacja: Inowrocław

Post »

Zaraz tak zrobię i mam nadzieję, że uda się go uratować. A co zrobić z resztą kwiata, a mianowicie z rośliną macierzystą
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Zostaw w ziemi może wybije kolejne odrosty zanim obumrze skoro jednego oddzieliłaś i nie będzie pobierał już soków z rośliny macierzystej. :D
wojtekrd
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 24 lip 2008, o 19:32
Lokalizacja: góry

Rozsadzanie

Post »

moja ma dopiero jeden odrost na jakies 15cm, widac tam jeszcze kolejne dwa jednak one nie zaczynaja jeszcze rosnac. jak powinno sie je rozsadzać? kwiat jeszcze nie odpadl. powinienem poczekac jeszcze z rozsadzaniem? w jaki wogole sposob to zrobic, odciac po prostu odrost i wsadzic do nowej doniczki z ziemia?
Awatar użytkownika
edytqa
100p
100p
Posty: 106
Od: 9 paź 2007, o 20:54
Lokalizacja: Sandomierz

Post »

Moja Guzmania ma dwa odrosty.
Na początku zaczęły ładnie rosnąc, ale teraz się zatrzymały.
Czy mam ją jakoś inaczej traktować kiedy ma te małe?
Czy muszę wycinać kwiat kiedy już usycha?
"Abyście tylko potrafili położyć kwiaty pomiędzy smutnymi liśćmi życia!" Wilhelm Raabe, pseud. Jakob Corvinus
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Poczekajcie oboje jak kwiat sam uschnie wtedy go wytniecie i poczekacie do momentu aż roślina wyda młode rozety a sama zacznie marnieć wtedy dopiero powinno się rozsadzać młode odrosty. :D
wojtekrd
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 24 lip 2008, o 19:32
Lokalizacja: góry

Post »

Mojej guzmani kwiat już zaczyna zasychac. Niestety ma tylko jednen odrost. Mam nadzieję że po rozsadzeniu mi się przyjmie. Mogę już to robić czy jeszcze zaczekać aż cały uschnie?

Obrazek
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Poczekaj na całkowite zamarcie kwiatostanu wtedy go wytnij, wiele osób nie rozsadza aż do momentu jak całkowicie zacznie zamierać stara rozeta liści i ja również uważam to za bardzo prawidłowe gdyż młode rozety zdecydowanie się umocnią ponadto może ich więcej wybić lepiej poczekać. :D
Awatar użytkownika
rastharsis
200p
200p
Posty: 323
Od: 20 sie 2008, o 22:56
Lokalizacja: śląskie - Bieruń Nowy

Post »

Cześć! :-) Jestem tu nowa i od razu wyskakuje z pytaniem: co jest mojej guzmani? Czytałam, że rozetka macierzysta usycha stopniowo, moja uschnęła kompletnie już przeszło pół roku - czy mam ja wyciąć w jakiś specjalny sposób. I drugie pytanie - roślina wykształciła po bokach spore odrosty, które wyglądają jak liście zasklepione u góry zaschnięta powłoczką i nic się nie zmienia od naprawdę długieeego czasu... Co się dzieje i jak ewentualnie mogę pomóc mojej roślinie przerwać tę wegetację? Z góry dziękuję za odpowiedź!


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Dynka
500p
500p
Posty: 520
Od: 4 sty 2008, o 22:14
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post »

Po przekwitnieciu zamiera powinna wyposcic dzieci z boczku.
Nie zawsze to co jest lżejsze jest przyjemniejsze!
Mój ogród...
Moje donice
Awatar użytkownika
rastharsis
200p
200p
Posty: 323
Od: 20 sie 2008, o 22:56
Lokalizacja: śląskie - Bieruń Nowy

Post »

I wypuściła, jak widać na zdjęciach. Tylko, że one są pochowane w takich przyschniętych powłoczkach i nic sie nie zmienia. A kwiat macierzysty uschnął - czy i jak mam go usunąć?
wojtekrd
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 24 lip 2008, o 19:32
Lokalizacja: góry

Post »

czemu zamiast czerwienieć jej liście usychają?

Obrazek
Awatar użytkownika
karolaipiotr
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1695
Od: 5 lut 2009, o 20:29
Lokalizacja: Malbork

Ratunek dla bidulki Guzmanii

Post »

Witajcie dziś w Nomi znalazłam tą sierotkę przecenioną na 2 zł ,ale zasuszoną do granic możliwości:-(. Przecież nie mogłam jej tam zostawić. Jak zwykle mam do Was prośbę o porady jak ją ratować? Poczytałam już o hodowli ale nie wiem czy jak jest taka suchutka to czy nie zastosować wobec niej jakiś specjalnych zabiegów?Z góry dziękuję za wszystkie wskazówki. Obrazek Obrazek Obrazek
Karolina
Moi zieloni przyjaciele-część 1
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”