Storczyki anetulki

aluska81
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 31 maja 2011, o 12:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: storczyki anetulki

Post »

Widzę,że u Ciebie ładna gromadka:D ojj... marzy mi się o powiększeniu mojej rodzinki storczyków...i może tak się tez stanie za jakiś czas :D na razie jednak muszę się dużo nauczyć:D pozdrawiam :))
Awatar użytkownika
andzia0801
200p
200p
Posty: 259
Od: 10 sty 2011, o 23:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czerwionka-Leszczyny

Re: storczyki anetulki

Post »

Witam Cię i ja na forum

Bardzo miło opisujesz swoje storczyki i to co dla nich robisz. Kolekcję powiększasz w "zastraszającym" tempie ;) Ale tak to już jest - "storczykoza", lub inne hobby ;)

Czekam razem z Tobą na kwiaty Twoich nowych pędów. Zaprezentuj nam zdjęcia od razu kiedy tylko zakwitną:)

Pozdrawiam
mój wątek "wazonowce w keramzycie": http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=40124" onclick="window.open(this.href);return false;
anetulka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 12 lis 2011, o 11:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: storczyki anetulki

Post »

Witam dziś, mam wolną sobotę i dziś zrobiłam kilka zdjęć moich storczyków. Moje "stare" storczyki zaskoczyły mnie bardzo przez prawie rok stały sobie i nic oprócz liści i korzeni z niech nie wyrastało. Przyznam się, że przez jakiś czas przestałam nawet zajmować się i obserwować moje storczyki, po za podlewaniem ich raz na jakiś czas. Aż tu nagle - wszystkie naraz zaszalały.

Dwa zaskakują mnie najbardziej. Starszy dwulatek jakiś czas temu zaczął puszczać pęd, rósł i rósł, i już myślałam, że niedługo doczekam się kwiatków i stanął. Chyba ponad miesiąc i nic, ale zauważyłam parę dni temu, że ruszył, strasznie mnie to cieszy.

Obrazek

Obrazek

I jeszcze jedna rzecz która mnie zaskoczyła.

Obrazek

jupi :tan


Drugi który cieszy bardzo to kupiony w maju tego roku, dopiero co przekwitł (właściwie nie do końca, bo dwa kwiaty jeszcze mu zostały) i puszcza nowy pęd, a ze starego wyrastają także nowe.

Obrazek

Obrazek

Pamiętacie kwiaty siostry mojej - niedobrej, dziś prezentują się tak.



No i na koniec moje dwa maleństwa, już się zaaklimatyzowały. Biały troszkę mnie mnie na początek zasmucał, bo stracił troszkę pączków i kwiatów, ale te które przetrwały cieszą oczy.

Obrazek

Obrazek Obrazek
Aneta
zapraszam do mnie
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=48784" onclick="window.open(this.href);return false;
natalkastl
100p
100p
Posty: 158
Od: 24 paź 2011, o 13:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: -------

Re: storczyki anetulki

Post »

Bardzo ładne falki widzę,że niedługo jakis tam ci zakwitnie super ;:138 A te miniatureczki,które sobie kupiłas piekne tyle kwiatuchow mają (marzenie) ;:63 :heja ;:138 :wit
old_beata1104
ZBANOWANY
Posty: 51
Od: 29 paź 2011, o 21:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: storczyki anetulki

Post »

Piękne maluszki ;:224

I czekam na więcej zdjęc jak rosną pędy i pączusie ;:65
Awatar użytkownika
Zuza_i_Tygrysek
200p
200p
Posty: 325
Od: 21 paź 2011, o 09:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: storczyki anetulki

Post »

ale pędzików rośnie. Już nie mogę się doczekać kwiatów ;:65

Widać, że storczyki siostry odżywają :)
Pozdrawiam Edyta :)
Zapraszam do obejrzenia mojej storczykowej kolekcji
Storczykowe szaleństwo w wydaniu Edyty :)
Malgorzata
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 39
Od: 19 lis 2011, o 16:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: storczyki anetulki

Post »

Ale u Ciebie pięknie kwiatki rosną. Nowości bardzo ładne. Szczególnie ten różowy Phalaenopsis. Bardzo podobają mi się u niego duże warżki. Miałam nawet takiego w ręce w OBI ale mój chłopak wyperswadował mi jego zakup ;:14 A szkoda! Marketowe Zygopetalum , które w prezencie dostałam pada mi niestety, więc miejsce by się na oknie znalazło ;P
anetulka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 12 lis 2011, o 11:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: storczyki anetulki

Post »

Wiecie na co ostatnio wpadłam. Oglądałam na you tube filmik, zresztą bardzo fajny, pewien pan opowiadał o swojej kolekcji i usłyszałam, że żeby storczyki zakwitły potrzebują różnicy temperatur miedzy nocą a dniem, a u mnie od czasu gdy zaczął się sezon grzewczy storczyki wszystkie się obudziły, bo w dzień grzejnik był włączony, a na noc go wyłączałam. Nie wiem do końca czy to jest głównym powodem pojawienia się pędów, ale nie kwitły u mnie od dawna, aż tu nagle wszystkie naraz... Teraz tylko czekam.
Aneta
zapraszam do mnie
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=48784" onclick="window.open(this.href);return false;
Malgorzata
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 39
Od: 19 lis 2011, o 16:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: storczyki anetulki

Post »

U mnie na Phalaenopsisy dobrze wpływały wakacje na balkonie. Stały w jasnym ale nie nasłonecznionym miejscu od czerwca do końca września. Wypuszczały jak szalone wszystko co możliwe ;P Właśnie dzięki pobycie na dworze miały różnicę temperaturową między dniem a nocą. Tylko trzeba je regularnie kontrolować, bo pędziorki lubią się zagnieżdżać. A wtedy tylko ;:14 takiemu pędziorkowi ;:108 Z własnych doświadczeń mogę polecić prewencyjne opryski, bo jest prawie pewne złapanie jakiegoś złośliwca.
Awatar użytkownika
Zuza_i_Tygrysek
200p
200p
Posty: 325
Od: 21 paź 2011, o 09:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: storczyki anetulki

Post »

a ja czytałam, ze falki właśnie nie lubią być na dworze.... hmm...
Pozdrawiam Edyta :)
Zapraszam do obejrzenia mojej storczykowej kolekcji
Storczykowe szaleństwo w wydaniu Edyty :)
natalkastl
100p
100p
Posty: 158
Od: 24 paź 2011, o 13:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: -------

Re: storczyki anetulki

Post »

A ja z kolei miałam latem Falki na dworze i jakoś im tam było a co do tego czy mogą byc czy nie no to niestety się nie wypowiem bo nie wiem może warto spróbowac oczywiscie latem ;:3 :wit
Malgorzata
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 39
Od: 19 lis 2011, o 16:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: storczyki anetulki

Post »

Nie słyszałam o tym, że nie można. Mój kolega też wystawia Phalaenopsisy na balkon i jest im tam dobrze. To wszystko zależy od tego jakie warunki mamy. Ja moje storczyki cieniuję innymi roślinami i regularnie nawadniam ( a raczej storczyki mojej mamy, bo moje w domu ciągle siedzą ;P).
anetulka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 12 lis 2011, o 11:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: storczyki anetulki

Post »

Witajcie chce się pochwalić moim pierwszym kwiatem, szczerze nie pamiętałam, że ma taki kolor.
Tak wyglądał wczoraj.

Obrazek

A tak dziś.

Obrazek
Aneta
zapraszam do mnie
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=48784" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”