Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.1

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Masz rację Jolu żyjemy dzięki ogródkom, bo gdy przyszli geodeci to sie załamałam .A gdy wiosną synowa powiedziała, że raczej na razie go nie wezmą to jakbym skrzydeł dostała :heja ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1957
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

To dobrze nie martw się ,jak by coś nie wyszło to córka ci pomoże i zawsze możesz utworzyć nowy i równie ciekawy ogród a cała radocha w tworzeniu i w tym jak rośnie i zakwita tylko zachowaj zdjęcia to jak z rodziną teraz takie czasy że na zdjęciach się rodzinka poznaje a na co dzień nie ma czasu.Jak nieraz z mężem zejdziemy na te tematy to przyznaje że własnych kuzynów to by nie poznał ale na zdjęciach wie.Ja dużo roślinek straciłam i do zdjęć wracam z nostalgią ale na razie szalej i gadaj do swoich roslinek do woli.Nie myśl o tym ciesz się codziennością i zdrowa bądź. ;:168
Obrazek
tę cudem uratowałam od zginięcia, :wit
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1957
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Dzisiaj żeby zidentyfikować w jakiś sposób róże których nie zapisałam a raczej zapisałam ale nie wiem która jest która to zrobiłam wystawkę żeby nie powielać zdjęć tej samej róży.
Obrazek
moje pnące
Obrazek
i takie wysokie do 1m do 1,20m.
Jak byście wiedzieli co jest co to proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1957
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Muszę się odstresować po kompletowaniu papierów do zuz-u. ;:161
Obrazek
Tej hortensji brakuje chyba żelaza jak podsypię nawozem do hortensji to jak myślicie ,pomoże czy coś innego jej potrzeba jak radzicie?
Obrazek

Obrazek
Eden Rose odżywa powolutku
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
nie wiem czy się nie powtarzam ale już mi się nie chce sprawdzać. :wit
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Czy pod Edenką Jolu to The Prince . Spróbuj chelatu żelaza najlepiej byłoby chyba dolistnie, albo po prostu nawozu do hortensji. Czytałam ze sfermentowana Roszponka ma dużo żelaza .Na emeryturze sobie odpoczniesz bezstresowo ;:196 Z różami nie chcę sie wymądrzać bo jakoś nic mi nie przychodzi na myśl chyba ciemnoróżowa LO .Wszystkie coś mi przypominają ,ale luka pamięciowa, bo gdy zajmowałam się na bieżąco różami to umysł pracował teraz się zaklinował :;230 ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1957
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Dziękuję Jadziu zapisałam sobie możliwe że nazwy z zakupionych nie idą w parze z prawdą a ja się kompletnie na tym nie znam.Tym bardziej że te zakupione w kartonikach to już zupełnie nie pewne nazwy.Miłego dnia. :wit
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16028
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Przepiękna jest ta, którą uratowałaś! To z kartonika?
Moje kartonikowe właśnie się otwierają po raz pierwszy u mnie. Jak ja lubię takie niespodzianki. :D Na razie pomarańczowa okazała się różowa ;:oj
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Jolu taki środeczek jak The Prince ma też Darcey Bussell ,wiec nie wiem która to może być, ale obie cudnie pachną ;:196 Najważniejsze ze Ci się podobają też mam takie NN jedną kupiłam w ubiegłym roku różową ma śliczny kwiat ,chociaż w ubiegłym roku wyglądała nieciekawie ;:196 ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1957
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Cześć Wandziu ta uratowana to z szlachetnych albo z Floribundy ,firma ogrodowa albo od Kamili z forum przed laty kupiłam u niej kilka róż były niezawodne a ta nazywa się jakoś Mu''ller ale dokładnie nie pamiętam wiem że jakaś niemiecka nazwa.Była obgryziona na stożek przez gryzonia i pozostał jej tylko jeden boczny cienki korzonek ,w gliniastej ziemi w spokoju doszła do takiego stanu ale rośnie na górce nie będę jej już przesadzać widocznie jej tam dobrze.
Mam takich uratowanych na górce kilka ale z nazwy tylko tę pamiętam bo jestem do niej bardzo przywiązana tak jak do Eden Rose i Aftodite to są właśnie od Kamili sentyment forumowy. :wit ;:4

Jadziu moja ma żółte pręciki a tak to raczej cały płatek w takim bordo biskupim ona raczej jest z kartonika dopiero w tym roku ma więcej kwiatów a raczej miała bo deszcze zepsuły i gdzieś tak w lipcu robi się łysa od spodu więc musi mieć towarzystwo zasłaniające.Ale mi się podoba i widać ją z daleka chyba pachnie ale po tych deszczach to nie wiele czuje.muszę jeszcze poszperać za nazwą tej róży ma taki dwu,trzykolorowe kwiaty strzępiaste płatki lekko kupiłam ją dwa lata temu ale i to z nazwą zaniedbałam ;:14 taki ze mnie ogrodnik,dziękuję za pomoc zapraszam jak zwykle. ;:138
Obrazek
nie zrobiłam jej zdjęcia z bliska muszę zrobić jutro jak się słoneczko zechce pokazać,miłej niedzieli. ;:138
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1957
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

To jest ta różyczka co pod tym płotem niewyraźna nie spotykany ma kształt i kolor była kompletnie zjedzona przez takie białe podłużne szkodniki,było tego miliony popryskałam mocno to całkiem wszystko uschło i tak przestała do jesieni na jesień przesadzona w tamten nieciekawy kat ,spodobało się jej i żyje. ;:138 Moje róże są dla mnie bardzo cierpliwe i wdzięczne. ;:167
Obrazek

Obrazek
:wit
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1957
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Przypomniałam sobie nazwę tej pierwszej uratowanej to Dieter Muller.Nie potrafię zapisać akcentu nad u. ;:131 :wit
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Jolu to moja Munstead wood też ma żółty środeczek w pełnym rozkwicie The Prince niestety nie mam, ale kiedyś był u mnie dlatego tak napisałam .Nie wiem czy coś Ci to pomoże w identyfikacji

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1957
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Jadziu bardzo podobna albo ta sama czasami odcienie mogą być nie idealne pokrój kwiatu taki sam,zapisałam nazwę ,dziękuję.Nie długo będzie trzeba zamknąć ten watek i utworzyć nowy na razie studiuję tylko z napisaniem albo z kopiowaniem tych linków to nie daję rady a teraz podobno musimy to robić sami,o ja biedna jak ja to przełknę.Do tego chciałabym być w tej strefie Ogrody forumowiczów a nie relaksu i nie wiem czy można tak się z wątkiem przemieścić.Takie to wszystko dla mnie trudne ja k to z emerkami bywa. :;230 ;:223
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”