Odstraszanie ptaków

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Awatar użytkownika
Rosacare
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 42
Od: 23 mar 2021, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Odstraszacze ptaków

Post »

Pewnie szuka robaków w donicy. ;:223
W zeszłym roku mieliśmy kosa co robił nam i sąsiadom "porządki" w donicach ;:223
W tym roku powiesiłam plastikowego kruka i spokój mamy :wit
"? Widzę to co widzę i w ogóle się nie wstydzę
Niech się wstydzi ten co robi, nie ten co widzi..."
Awatar użytkownika
mandorla
200p
200p
Posty: 425
Od: 12 paź 2018, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odstraszacze ptaków

Post »

A czego szuka ptaszysko odcinające główki kwiatów? Np. bratków?
Dużo rzeczy działa tylko na chwilę. Wiatraczki, torebki, "strachy na wróble", plastikowe kruki - przez parę dni jest super, a potem ptaszęta "łapią", że to niegroźne i buszują dalej. Na razie sprawdzają mi się tylko siatki ochronne i powtykane dookoła roślin, wyższe od nich patyczki, jako rodzaj blokady. To drugie sprawdza się lepiej na większe ptaki, bo wróble próbują forsować mimo wszystko. ;:223
Pozdrawiam słonecznie, Ika
zielonamalina
50p
50p
Posty: 81
Od: 28 wrz 2019, o 21:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Odstraszacze ptaków

Post »

Widzę u sąsiada w ogrodzie na grządkach powbijane do ziemi patyki ok. metrowej wysokości, do których na szczycie są przyczepione w pęczkach po 4-5 wąskie paski jakiejś błyszczącej folii czy celofanu. Raczej nie jest to wstążka, bo zbyt lekko powiewają. Sięgają prawie do ziemi i chyba dość skutecznie odstraszają ptaki. Tyle tylko, że w mojej okolicy jest dość wietrznie i ten sposób się sprawdza.
Awatar użytkownika
Świnka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 424
Od: 8 mar 2009, o 17:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków Nowa Huta

Re: Odstraszacze ptaków

Post »

Na balkonie sprawdza się powieszenie płyty CD, na mały balkon wystarczy jedna. Widziałam u sąsiada.

Sroka, w odróżnieniu od kosa, nie szuka robaczków, dlatego się zdziwiłam. Nie chce mi się też wierzyć, że kopie może za orzechami, które jesienią zakopuje mi w donicach wiewiórka. Na razie przyjęłam, że robi to z nudów i ukryłam doniczki.

Inne ptaki, takie jak gołębie i kosy, rzeczywiście czasem atakują rośliny w celach konsumpcyjnych, w poszukiwaniu robaczka albo tańcząc taniec godowy przed samiczką. Na działce zawsze wbijam gałązki lawendy lub odrosty śliwy, żeby osłonić przed nimi rozsady kapustnych. Po pewnym czasie szal im mija, siadają na gniazdach, a ja mogę warzywa odsłonić i zająć się zwalczaniem ślimaków.
Pozdrawiam, Ilona
Mononokeee
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 1 cze 2021, o 16:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Odstraszacze ptaków

Post »

U mnie na gołębie plastikowy kruk ani wiatraczki nie pomogły. Gołębie w okresie lęgowym były tak bezczelne, że samo moje wyjścia na balkon i pomachanie nie zawsze pomagało, raz musiałam delikatnie popchnac gołębia patykiem, bo nie był łaskaw odlecieć a za 2 minuty był z powrotem... Czy tylko siatka pomoże?
jagusia111

Re: Truskawki - cz.5

Post »

Czy też macie taki problem z ptakami w truskawkach. cokolwiek tylko złapie trochę kolorku, wszystko zdziobane. Dzisiaj nawieszałam powiewających tasiemek. Ciekawe czy coś to pomoże.
Anielanna
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 34
Od: 17 cze 2019, o 12:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Truskawki - cz.5

Post »

Jak dotąd nie miałam takich problemów (ale uprawiam amatorsko, raptem 4 rzędy po 10-15 krzaczków), ale słyszałam o rozkładaniu siatek na krzewach borówek, może na truskawki też byloby ok? U mnie z kolei kilka dni temu odkryłam pomiedzy 2 krzaczkami gniazdo dzierlatki z 4 jajkami ;:204 Wymościła sobie miejsce w słomie rozłozonej między rzędami.
jagusia111

Re: Truskawki - cz.5

Post »

Ja też amatorsko, mam mały zagonek i do tej pory nigdy aż tak dużo tego ptactwa nie było.
Awatar użytkownika
ewikk77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1084
Od: 8 sty 2010, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Truskawki - cz.5

Post »

U mnie od groma szpaków, kwiczołów i kosów. Niestety lubią owoce i "wcześnie wstają". W tym roku część truskawek mam w tunelu i wejścia do tunelu zakryte siatką na ptaki, na inne truskawki nawet nie liczę, pewnie będą zjedzone.
Borówkę też muszę zakrywać siatką (rozpiętą na prowizorycznej konstrukcji), bezpośrednio na krzakach nie zdałaby egzaminu.
pozdrawiam Ewa
Awatar użytkownika
franus
50p
50p
Posty: 99
Od: 16 wrz 2011, o 13:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Truskawki - cz.5

Post »

Ja dzisiaj rozłożyłam letnią włókninę na truskawki.
Siatka u mnie nie zdaje egzaminu bo to była pułapka na ptaszki.
Pozdrawiam Longina.
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2124
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Truskawki - cz.5

Post »

Podłączam się, mam zagon 15 m2, niestety nie rosną w równych rzędach, bo niektóre są z rozłogów. Kosy i drozdy śpiewaki już buszują w rosnących tam również poziomkach. Jak to zabezpieczyć przed żarłokami?
Pozdrawiam Lucyna
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2124
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Straszenie ptaków sokołem

Post »

Mam pytanko, czy Ktoś z Was, posiadający sad lub inną uprawę owocową Korzystał kiedyś lub planuje korzystać z usługi sokolnika? Czy jest to skuteczne? Czy to jest droga sprawa np dl indywidualnego sadu przydomowego?
Mam już dosyć kosów, pod siatki włażą, strachów się nie boją, pomyślałam więc o sokole :wink:
Pozdrawiam Lucyna
Awatar użytkownika
leszkat76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1886
Od: 13 gru 2020, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie okolice Białegostoku

Re: Truskawki - cz.5

Post »

Ja wieszam gawrona z plastiku na sznurku i patyku, w taki sposób
żeby się bujał nad truskawkami. Tylko że jak nie ptaki to mrówki. ;:155
Pozdrawiam Kasia
Kolorowo owocowo
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”