Ogródek-kalejdoskop-lojki

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1957
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Ogródek-kalejdoskop-lojki

Post »

Rogo -bardzo mi miło że ci się moje skromne zieleninki podobają postaram się utrzymać na fali forumowych postępów chociażby na końcu ale się utrzymam [taką mam nadzieję].Będę za to bacznie obserwować ciebie bo widzę że masz spore możliwości,a poza tym jesteś z Kujawsko -pomorskiego a ja do takich mam sentyment bo tam kiedyś mieszkałam jeszcze jako dziecko więc mam [różowe wspomnienia].Życzę powodzenia. ;:63 :wit
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1957
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Ogródek-kalejdoskop-lojki

Post »

Co prawda jesień ale jakoś tak ciężko -no to żeby nie zapomnieć!
Obrazek

co by tu jeszcze wyjąć z lamusa:
Obrazek

Obrazek

nie jestem pewna czy się nie powtarzam :oops:

Obrazek
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1957
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Ogródek-kalejdoskop-lojki

Post »

Jeszcze troszkę wiosennych wspomnień...

Obrazek

Obrazek
troszkę mu się czupryna zmierzwiła

Obrazek

Obrazek

Już w pełni kwitnienia
Obrazek
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1957
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Ogródek-kalejdoskop-lojki

Post »

Próba lepszego rozstawienia zdjęć:
Obrazek Obrazek

ciekawe co mi z tego wyjdzie?

Obrazek Obrazek

Muszę się postarać na drugi rok o jakieś ciekawsze odmiany bo monotonią tu zalatuje..

Obrazek Obrazek

tegoroczne nabytki

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
agatka123
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4201
Od: 23 sty 2011, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Ogródek-kalejdoskop-lojki

Post »

Witaj Jolu .
Śliczny ogródeczek :uszy
Siberia
---
Posty: 2313
Od: 5 lut 2010, o 10:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogródek-kalejdoskop-lojki

Post »

Nie narzekaj :-) Same cudowności pokazujesz :-) A że apetyt rośnie w miarę... sadzenia to normalne :-) no, chyba że się przegnie to wtedy zacznie być nienormalne :-)
Cudne żurawki ;:138 Miały nazwy?
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1957
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Ogródek-kalejdoskop-lojki

Post »

Witaj Agnieszko na pewno odwiedzę twoje 3 części ogródka ,dzięki za wizytę i podniesienie na duchu jak widzę wasze ogrody to widzę też ubogość mojego .Ale właściwie to dobrze nie poprzestanę na laurach i postaram się o coś ciekawego.
Siberio niestety kupowałam je na rynku i nie miały nazw możemy jedynie zapytać Grzesia on chyba jest w te klocki dobry.
safe
50p
50p
Posty: 57
Od: 11 wrz 2011, o 19:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogródek-kalejdoskop-lojki

Post »

Heh, ja kupiłem w lipcu 5 szt różnych żurawek. Dwie odmiany jasne i trzy ciemne (poszukam może nazw). Wszystkie wsadziłem pod winogrona (więc w półcieniu) Te jasne pięknie się przyjęły (postaram się wrzucić zdjęcia o ile przestanie padać) a wszystkie ciemne "zdechły". Nie wiem czy one mają inne wymagania czy coś nie hallo zrobiłem. Szkoda ich bo kosztowały sporo - po 12 zeta za szt ;(
To nie jest koniec, to nawet nie jest początek końca, to dopiero koniec początku.
Winston Churchill
Ogródkowe chwastowisko
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1957
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Ogródek-kalejdoskop-lojki

Post »

Ja mam jedną taką też ciemną która stoi w miejscu ,nie rozrasta się ani nie marnieje .Możliwe że coś jej w glebie brakuje a też możliwe że taka sie udała .Jak to żywy organizm ,niczym ludzie jeden chłop jak dąb ,baba niczym rzepa a inni mizerotki .
Awatar użytkownika
sangwinaria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3545
Od: 9 lip 2011, o 14:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Re: Ogródek-kalejdoskop-lojki

Post »

Pięknie zakwitły ci astry ładnie wyglądają jak ich jest dużo i Ty tak masz :wit
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1957
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Ogródek-kalejdoskop-lojki

Post »

Zosiu-mój ogródek w porównaniu do waszego jest bardzo skromny ,przeglądając wasze ogrody widzę że wiele z tych roślin już miałam ale zostały zlikwidowane ,albo przez zmianę ogrodu ,albo z braku miejsca .Jeśli chodzi o astra którego ja nazywam "marcinek"to ma już parę lat . Przesadzany wiele razy pobił moją krnąbrność swoją siłą i urodą kwiecia .Teraz już go nie ruszam tu ma swoje miejsce a ja cierpliwie czekam do jesieni aż zakwitnie .Fiołki też kiedyś rozmnażałam te prostsze gatunki są łatwiejsze w prowadzeniu niż te strzępiaste i różnokolorowe .Podziwiam wasze przestrzenie i możliwości .powodzenia . ;:3
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Ogródek-kalejdoskop-lojki

Post »

Miło obejrzeć dzieło kolejnej osoby o zielonych palcach ! Masz ładne rośliny i od razu widać ,że "kochasz tetrać w zielonym " - jak mawiają rodowici poznaniacy. :wink:
Opowiedz , proszę coś więcej o swoim ogrodzie - jaką ma powierzchnię , od jak dawna się nim zajmujesz , itp.
Mam też pytanie - co to za betonowe słupy ?
lojka 63 pisze: Obrazek
Jeśli to jest trwały i nieusuwalny , jak sądzę ,element to może spróbuj obsadzić go jakimś zimozielonym pnączem (np. HEDERA HELIX) , które szybko zasłoni szarość i stworzy ładną , zieloną ściankę ? Myślałaś o tym ? Ja w ten sposób zakryłam smutny pień złamanej sosny - dziś mam w ogrodzie zielony obelisk , ok. 15m. wysokości :)
* Mój Ogród - cz.7 (aktualna)
Wizytówkai inne moje wątki
"Mam śródziemnomorskie poczucie czasu..."
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1957
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Ogródek-kalejdoskop-lojki

Post »

Ewelinko moja działka to zaledwie 8 arów to w metrach będzie 800 m2 ,na tym mieszczą się dwa blaszane garaże ,
dom 13mx10m, jeden słup prądowy /\, jeszcze jeden wysokiego napięcia który widziałaś a dookoła tego wszystkiego właśnie moje małe trzy zakątki ogrodowe .Jeden w rogu to niby kwasolubne ale rosną tam i inne .

Obrazekto ten nazwany trójkąt bałamudzki bo bałamucił mojego psa i wiecznie tam lądował niszcząc moje roślinki. Drugi kącik to na tyłach za garażami raczej wyższe i wieloletnie Obrazek to zdjęcie nie obrazuje dobrze tego kącika bo jest robione już jesienią kiedy wszystko przekwitło a wcześniej nie robiłam zdjęć. Następny kącik jest z boku a raczej frontowego boku działki tu chciałam wyeksponować najwięcej kwitnących i wtym miejscu najczęściej zmienia się ogródek stąd ta nazwa 'kalejdoskop". Obrazek Obrazek Obrazekto zdjęcie obrazuje trochę frątowego szpaleru tuji osłaniającego nas od drogi i maleńki kącik raczej wiosenne tulipanki i takie tam a potem to jest co długo kwitnie .Jeszcze jaden jest powstały tego roku to krzewiki typu pięciornik który nie dał się nawet terażniejszym przymrozkom i jeszcze pięknie kwitnie ,no i ten z słupami wysokiego napięcia nazwany marzeniem bo planowałam to od lat ale mój mąż nigdy się na to nie godził więc jak to niegrzeczna baba zrobiłam kącik pod nieobecność męża.

-- 20 paź 2011, o 21:58 --

Widzę ze nie przeszło zdjęcie zakątka za garażami ponowna próba - Obrazek

Jeśli chodzi o obsadzenie tych słupów to świetny sposób tylko jak to bywa u ludzi wychowanych za komuny boimy się wszystkiego w tym elektryków bo muszą mieć dostęp do tych słupów co jakiś czas kontrolują stan techniczny tych łączeń drutów , a jeśli bym się odważyła to co byś polecała? ;:196
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”