Żurawka,żuraweczka - dyskusje dot.uprawy

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
Ninia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 24 sty 2016, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Żurawka,żuraweczka - dyskusje dot.uprawy

Post »

Czy żurawka wsadzona w donicę przetrwa zimę?, czy lepiej ją wsadzić w taką donicę, którą później można zadołować w ziemi na zimę, a później wiosną wyjąć i włożyć w donicę ozdobniejszą? Mam kilka żurawek w gruncie, ale w doniczkach nigdy ich nie uprawiałam i stąd moje pytanie, bo zamówiłam sobie żurawki z myślą o wsadzeniu w donice na taras.
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Żurawka,żuraweczka - dyskusje dot.uprawy

Post »

Z mojego doświadczenia wolę żurawki na zimę wkopywać w grunt bez donic, a wiosną wykopuję i sadzę do doniczki.Wkopywane z donicą, nawet jeśli ma duże otwory w dnie często wiosną okazuje się że korzenie zgniły.Korzenie są delikatne u żurawek, a doniczka powoduje słaby odpływ wilgoci w zimie.Kiedyś wkopałam w piasek, było lepiej, ale teraz nie mam takich możliwości.
Ninia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 24 sty 2016, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Żurawka,żuraweczka - dyskusje dot.uprawy

Post »

Dziękuję za radę. Zrobię jak piszesz.
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1521
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Żurawka,żuraweczka - dyskusje dot.uprawy

Post »

Nie wiem czy w dobrym miejscu piszę… Chciałam zapytać o zakup żurawek, żuraweczek i tiarelli. Czy polecacie jakieś dobre sklepy online z tymi roślinami? Jakies sprawdzone?
stef63
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 37
Od: 17 lut 2012, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Żurawka,żuraweczka - dyskusje dot.uprawy

Post »

Ninia pisze:Czy żurawka wsadzona w donicę przetrwa zimę?, czy lepiej ją wsadzić w taką donicę, którą później można zadołować w ziemi na zimę, a później wiosną wyjąć i włożyć w donicę ozdobniejszą? Mam kilka żurawek w gruncie, ale w doniczkach nigdy ich nie uprawiałam i stąd moje pytanie, bo zamówiłam sobie żurawki z myślą o wsadzeniu w donice na taras.
Mam od kilku lat żurawki na balkonie. W tym roku też już mam, przechowane z tamtego roku. Teraz je rozmnożyłam (bardzo łatwo to się robi), wsadziłam do nowej ziemi i rosną. Pięknie wyglądają jak słońce w nie świeci. Przechowanie polegało na tym, że zdjęłam je z balustrady balkonu i postawiłam w głębi balkonu, okrywając donice agrowłókniną i trochę podlewałam. Ziemię dałam uniwersalną z marketu.
Jak się trochę rozrosną i będzie świeciło w nie słońce, to zrobię zdjęcia i wkleję.
stef63
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 37
Od: 17 lut 2012, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Żurawka,żuraweczka - dyskusje dot.uprawy

Post »

lemonka pisze:Nie wiem czy w dobrym miejscu piszę… Chciałam zapytać o zakup żurawek, żuraweczek i tiarelli. Czy polecacie jakieś dobre sklepy online z tymi roślinami? Jakies sprawdzone?

Wpisz sobie w google sklepy z żurawkami i wiele się pokaże, lub na allegro: żurawki/sadzonki.
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1521
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Żurawka,żuraweczka - dyskusje dot.uprawy

Post »

Stef, ja wiem, że mnóstwo się pojawi sklepów. Mnie chodzi o to czy ktoś z Was ma sprawdzonego dostawcę tych roślin. Ja mam sprawdzony Albamar, jednak tam jest mało odmian i w sumie te już mam. Zależy mi na informacjach czy dostaje ktoś z konkretnego sklepu rośliny zdrowe, ładne i dobrze zapakowane.
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”