Funkia - kiedy pojawia się na wiosnę

Hosty
ODPOWIEDZ
Koloman
200p
200p
Posty: 436
Od: 15 kwie 2019, o 12:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Hosta foto 2022

Post »

U nas funkie nareszcie ruszyły.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
aberracje
200p
200p
Posty: 259
Od: 20 wrz 2017, o 10:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Funkia - kiedy pojawia się na wiosnę

Post »

U mnie pierwsza ruszyła Patriot w połowie kwietnia, a ostatnia Minuteman, przy czym Minuteman jeszcze chyba nie powiedziała ostatniego słowa (tydzień temu znalazłam nowy kieł). Hosty mam od sierpnia zeszłego roku, więc doświadczenia żadnego i nie wiem czy w przyszłym roku powtórzą kolejność wschodu.

Koloman, ta hosta z pierwszego zdjęcia, jaki to gatunek? Ja kupiłam w Auchan hostę bez nazwy, ma jednokolorowe, ciemnozielone, podłużne liście z lekką falbanką na brzegach i od 3 tygodni szukam dla niej nazwy na sieci, nie muszę chyba mówić, że bezowocnie? :( Wschodzi inaczej niż Twoja, ale moje funkie ogólnie wschodzą jakoś tak mało elegancko, wszystkie trzy. Może w przyszłym roku im się estetyka poprawi, na razie jestem super zadowolona, że przezimowały i chyba każdą z nich ma przyrost (w sklepach sprzedają często tylko jedną roślinę, czasem się im zdąży że druga dorośnie, a u mnie mają 4, 5, 5, i 9 kłów (Patriot przoduje, ale też pierwszy zaczął, więc może jeszcze którejś przybędzie).

Moja w zeszłym roku, jak już trochę posiedziała na słońcu i w tym roku. Moim zdaniem nie ma na niej nic a nic niebieskiego odcienia, tak w kwestii regulowania odbiornika pod względem koloru.

Obrazek Obrazek
Koloman
200p
200p
Posty: 436
Od: 15 kwie 2019, o 12:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Funkia - kiedy pojawia się na wiosnę

Post »

Pierwsze nasze funkie już ruszyły:

Obrazek
Koloman
200p
200p
Posty: 436
Od: 15 kwie 2019, o 12:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Funkia - kiedy pojawia się na wiosnę

Post »

Obrazek

Obrazek
joopi333
50p
50p
Posty: 62
Od: 13 maja 2015, o 20:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Funkia - kiedy pojawia się na wiosnę

Post »

Z waszego doświadczenia jak myślicie, jeśli małe kłącze hosty zostało posadzone a ślimak zjadł jej pędy to czy odbije na wiosnę?
klon
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 567
Od: 8 sty 2014, o 12:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: województwo śląskie

Re: Funkia - kiedy pojawia się na wiosnę

Post »

U mnie się odbiła, ale jak zaczęły pojawiać się kły żona raniutko i późnym wieczorem biegała i wybijała wszystkie ślimaki w okolicy, nawet te najmniejsze
joopi333
50p
50p
Posty: 62
Od: 13 maja 2015, o 20:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Funkia - kiedy pojawia się na wiosnę

Post »

Dziś niestety zauważyłem dziury po nornicy, więc nie wiem czy nie dokończyły hosty... na wiosnę się okaże. Nie mają szczęścia :wink:
aberracje
200p
200p
Posty: 259
Od: 20 wrz 2017, o 10:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Funkia - kiedy pojawia się na wiosnę

Post »

Oj, szkoda! Ty to się masz z tymi żyjątkami, jak nie ślimaki, to nornice! U mnie nornic chyba nie ma, przynajmniej nigdy o tym nie słyszałam. Za to są sarenki, i jak będą głodne, to mogą podobno i za hosty się wziąć :evil: Na razie czekam pełna nadzieji na moją gromadkę, ale to dopiero za jakieś dwa miesiące. W zeszłym roku kupiłam sobie Great Expectations i zimuję w donicy zadołowanej w kastrze budowlanej ze "śmieciową" ziemią. Na taką zimę, jaką mamy w tym roku, się nie przygotowałam i moje expectations (po polsku: oczekiwaniania) są raczej odwrotnością do great (czyli ogromnych) Na razie hosta roboczo przemianowana na Hope&Pray (aż do maja, bo jak do maja nie wzejdzie, to będzie RIP).
joopi333
50p
50p
Posty: 62
Od: 13 maja 2015, o 20:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Funkia - kiedy pojawia się na wiosnę

Post »

I dlatego szukam nowych rozwiązań i tak myślę, że w tym roku sadzonki najpierw dam do donic a jak podrosną to do ogrodu. Może wtedy nie zostaną zjedzone w całości :D
Bobka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1111
Od: 28 lis 2020, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie blisko lasu

Re: Funkia - kiedy pojawia się na wiosnę

Post »

Już pierwsza wychyliła nosy :wink:
Obrazek
Bardzo wcześnie jak u mnie ,całe prawie 2 miesiace wcześniej.
Koloman
200p
200p
Posty: 436
Od: 15 kwie 2019, o 12:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Funkia - kiedy pojawia się na wiosnę

Post »

U nas też bardzo wcześnie wyszły z ziemi dzięki tej pogodzie - na razie dwie:

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hosty”