Hortensja (Hydrangea) więdnie - zalana

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
Darietta85
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 19 sie 2016, o 18:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Hortensja co się z nią dzieje

Post »

Obrazek


Tak teraz wygląda
Betty90
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 17 maja 2018, o 14:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Hortenzja pomoc

Post »

Witam zaczynam przygode z hortenzja zaniepokoilo mnie to ze kwiaty marnieja i jak widac na zdjeciu dotykaja ziemi czy ktos moze cos poradzic ? Czy to jest normalne
Obrazek

Proszę o poprawną pisownię i używanie wszystkich polskich liter/mod.
Awatar użytkownika
AGA Z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3777
Od: 14 paź 2009, o 11:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Hortenzja pomoc

Post »

Nie widać na fotce nic niepokojącego.
Może po deszczu albo podlaniu kwiaty zrobiły się ciężkie i zwieszają się.
Pozdrawiam Agnieszka
Spis treści
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Hortensja (Hydrangea)zalana

Post »

W czasie kwitnienia lepiej hortensji nie przesadzać do gruntu, to zbyt drastyczna dla niej zmiana warunków po uprawie szklarniowej.Kładzie się, bo szybko pędzona, pędy ma słabo zdrewniałe, w sklepach takie hortensje często mają podpórki.
Kwiaty nie marnieją tylko już przekwitają.Zrób podpórki wokół, a jak przekwitnie to obetnij kwiatostany i będzie się ukorzeniać w nowym miejscu.
Tysiaczek85
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 25 maja 2017, o 14:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Hortensja (Hydrangea)zalana

Post »

Drodzy forumowicze, zwracam się do Was z prośbą o pomoc :-)
Mam na balkonie w donicach 2 hortensje. Jeszcze tydzień temu były piękne, dorodne o śnieżnobiałych kwiatach. Niestety dzień po dniu zaczęł marnieć
Sa ustwione w p?łcieniu (rano jest cień a słonce pojawia się dopiero popołudniu) Podlewałam je codziennie, bo piły jak smok. Raz w tygodniu podlewałam płynnym nawozem dla roślin kwasolubnych. Gdzie popełniłam błąd? Przelałam? Z g?ry dz?ękuję serdecznie za pomoc!
Obrazek


Obrazek
Artturittos
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 15 wrz 2018, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Hortensja (Hydrangea)zalana

Post »

Witam Serdecznie mam pewny kłopot z moją Hortensją mianowicie kupiłem ją 3 tyg temu w castoramie i do wczoraj było wszysko ok , wczoraj po polodniu po powrocie z prac y zastałem ja w takim stanie jak na załączonym obrazku , podlewałem ją systematycznie. nie wiem czy ją po prostu zalałem czy może słońce ją poparzyło proszę o poradę co co się z nią stało i jak mogę ją uratować
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
klakier7
200p
200p
Posty: 347
Od: 21 cze 2014, o 19:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Hortensja (Hydrangea)zalana

Post »

Według mnie w Twym przypadku jak i w poście wyżej przyczyną jest nasłonecznienie i panujące temperatury, rośliny gotują się w doniczkach ustawionych na płytkach, to tak jakby stały na płycie grzewczej.

Pozdrawiam klakier.
Artturittos
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 15 wrz 2018, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Hortensja (Hydrangea)zalana

Post »

Akurat tylko do zdjęcia postawiłem doniczkę na płytkach, normalnie stoi na jednym z szczebelków palety na jak na zdjęciu poniżej. Jak mogę je uratować
Obrazek
Awatar użytkownika
klakier7
200p
200p
Posty: 347
Od: 21 cze 2014, o 19:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Hortensja (Hydrangea)zalana

Post »

Gdyby to była moja roślina w pierwszej kolejności oberwał bym jej kwiaty, które obecnie stanowią dla niej największe obciążenie.następnie opryskał: Asahi SL i za kilka godzin przesadził do podłoża dedykowanego do hortensji wymieszanego z piaskiem pół na pół. Może ktoś, kto uprawia te rośliny będzie miał jakiś inny pomysł? Ja bardziej specjalizuje się w kaktusach.

Pozdrawiam klakier
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Hortensja (Hydrangea)zalana

Post »

Chyba przesadzałeś ją do większej doniczki, ma więcej wilgoci, ale niestety łatwo wtedy przelać.Lepiej taką roślinę umieścić w osłonce, podlewać od dołu i przesadzić jak przekwitnie, albo przesadzić, ale podlewać jak ziemia przeschnie niewielkimi dawkami wody bez nawozu.Rośliny kupowane w sklepach mocno wyrośnięte, kwitnące i w ciasnych doniczkach niestety nie obronią się przed słońcem, a szczególnie w połączeniu z wiatrem i muszą być w miejscach bardzo osłoniętych.Plamy na brzegu liści świadczą o nadmiernej wilgoci.
Takiej roślinie życie kiedyś uratowałam obcięcie kwiatów, przycięcie o ok.1/3 i przesadzenie do gruntu w cieniste miejsce z dobrze zdrenowanym podłożem z dodatkiem piasku, dodatkowo zrobiłam na patyczkach namiocik z folii, by nie traciła wody z liści.Jednak to uda się albo nie, w zależności od stanu korzeni.
Artturittos
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 15 wrz 2018, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Hortensja (Hydrangea)zalana

Post »

nie przesadzałem jej do większej donicki jest w tej w której ją kupiłem , wczoraj jedynie zmieniem jej ziemie i dodoaem więcej drenażu , dziś wygląda troszke lepeij ale jeżeli za kilka dni nie będzie widocznej poprawy to zrobię tak jak piszesz obedtne kwiaty akurat nie ma jak przesadzić jej do gruntu bo nie mam ogrodu czy opgrodka mam jedynie taras.
Obrazek
Betty90
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 17 maja 2018, o 14:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Hortensja

Post »

Witam. Czy ktoś miał podobny problem z hortensja ?? Z dnia na dzień wygląda coraz gorzej .. Liście dolne całkowicie opadły

Obrazek

Obrazek
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Hortensja

Post »

Ma zbyt mokro, albo źle przygotowane podłoże, glina, albo sam torf co zatrzymuje wodę, albo za dużo podlewana.jezeli jest z natury zbyt mało przepuszczalny grunt to trzeba zrobić drenaż na dnie dołka, a do ziemi dodać piasku.
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”