Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Zablokowany
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Kasiu, oby udało Ci się zrobić wspaniałe zakupy :D Mój ewentualny wyjazd stoi trochę pod znakiem zapytania.
Do końca nie będę wiedziała czy pojadę.
Podobnie jak Ty i Mirka przeliczyłam moje storczyki i zdumiałam się w drugą stronę niż myślałam. Na oko z 70 sztuk,
a okazało się, że dokładnie 52. Tak więc mogę szaleć na wystawach, tylko wcześniej muszę obrabować jakiś bank ;:175

A teraz trochę aktualności:

Lycaste aromatica - kwiaty o cynamonowym zapachu

Obrazek

Obrazek

Wciąż kwitnie pięknie Phalaenopsis stuartiana

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dendrobium harveyanum zakwitło na pierwszym pędzie. Stopniowo rozwija kolejne (w sumie będą 4)

Obrazek

Obrazek

Phalaenopsis cornu-cervi, odwdzięcza się kolejnym kwitnieniem za to, że się go nie pozbyłam :wink:

Obrazek

Obrazek

Phalaenopsis Kaoda o woskowych kwiatach (w różnym świetle odmienny kolor)

Obrazek

Obrazek

I na koniec ciekawostki. Phal, equestris alba wydał 3 mikro-keiki, z czego 2 mają po 1 kwiatuszku większym od mini-listków
Rośnie też normalny pęd u mamusi :)

Obrazek

I niespodzianka dla mnie, choć już widzę, że będę rozczarowana. Delikatesy straszne, bo już 2 pierwsze padły :?
Na fiszce Phalaenopsis tetraspis f. imperatrix 'Red'
Za to pączki wyglądają tak:

Obrazek
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Kurcze swego czasu bardzo podobał mi sięPhalaenopsis tetraspis f. imperatrix 'Red' i miałam chęć go kupić, bo jego soczysta czerwień bardzo mi się podobała. Ja mam nadzieję, że może się nie zawiedziesz, że ten pączek jeszcze "wyjdzie na ludzi" i nabierze w pełni rumieńców. No tego Ci życzę ;:304


Phalaenopsis Kaoda uwielbiam go u Ciebie oglądać ;:215 bardzo lubię jego super grube i woskowe kwiaty.

Oczywiście Phalaenopsis stuartiana nadal powoduje u mnie ślinotok.

Lycaste aromatica -kurcze tyle razy już widziałam ją u Ciebie i dopiero teraz mi się spodobała ;:215

Odnośnie ilość Twoich storczyków to tak jak u Mirki się przeliczyłam, to tak samo u Ciebie. Myślałam, że za 100 szt masz. Musisz to nadrobić ;:306

7 kwietnia w Ogrodzie Botaniczny we Wrocławiu zapowiedział się SO ze swoimi storczykami. Chyba wpadnę tam zobaczyć co przytargają ze sobą ;:215 to tak w ramach zazdrości o Drezno ;:306
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

No właśnie Marto - miała być soczysta czerwień... a ten pączek pokazuje, że będzie biały kwiat z czerwoną plamą,
co kojarzy mi się ze zranieniem i krwią i nie widzę w tym nic pięknego ;:145

Lycaste, to moja ulubienica. Zawsze żałuję, jak któryś ze storczyków traci ileś pąków (ona straciła 2) i widzę w wyobraźni
o tyle więcej w pełnym rozkwicie. Phal. stuartiana straciła aż 6, więc byłoby dużo większe zagęszczenie niż widać ;:131

Co do Drezna, to mam tak pod górkę, cały czas jakieś przeciwności wyskakują, że jeszcze nie wiadomo czy nie pocieszymy się
razem wystawą we Wrocławiu.
Jestem pewna, że i tam będzie można znaleźć coś ciekawego. Byleby tych 'ciekawostek' nie przegapić w amoku :wink:
Awatar użytkownika
Liszka
100p
100p
Posty: 116
Od: 13 wrz 2016, o 12:12
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Art pisze:No właśnie Marto - miała być soczysta czerwień... a ten pączek pokazuje, że będzie biały kwiat z czerwoną plamą,
co kojarzy mi się ze zranieniem i krwią i nie widzę w tym nic pięknego ;:145
Co Ty piszesz Art ;) Piękny ten pączek i jeśli cały kwiat będzie taki śnieżnobiały z czerwoną plamką, to będzie śliczny. A w ogóle to piękne te rośliny Twoje, u mnie lada chwila otworzy się Phal. samera i już się nie mogę doczekać :)
Lana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1238
Od: 29 lis 2007, o 13:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Asiu piękne te Twoje kwitnienia :shock: i oczywiście Lycaste niezmiennie mnie zachwyca, a boję się, że ją ubiję. Zatem zachwyt trwa już kilka lat :lol: . Wracając do tetraspisa, Asiu pamiętasz jak mówiłam, że mój C1 zakwitł na początku zimy całkowicie na biało ? Teoretycznie powinien mieć jeszcze siłę po lecie, a tu zonk :evil: . Zapewniam Cię, że wcześniej kwitł jak należy, więc swojemu daj też szansę. Po zimie bez doświetlania nie ma się czego za bardzo spodziewać.
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Liszka pisze:Co Ty piszesz Art ;) Piękny ten pączek i jeśli cały kwiat będzie taki śnieżnobiały z czerwoną plamką, to będzie śliczny. A w ogóle to piękne te rośliny Twoje, u mnie lada chwila otworzy się Phal. samera i już się nie mogę doczekać :)
Liszko, widzisz - mówi się, że gust nie podlega dyskusji. Poczekam do rozkwitu i może go polubię :wink:
Będę czekać razem z Tobą na rozkwit Phal. samera. To krzyżówka z 'belliną', a ja do nich mam słabość.
Zresztą rok temu sprawiłam sobie 'bellinę' ze względu na jej śliczny zapach. Poprzednia wersja, którą miałam była formą peloric.
Póki co nie widać nawet zaczątku pędu, więc czekam na twoją 'samerę' ;:65

Lucynko, dzięki za pocieszenie ;:196 Faktycznie ciężko się zbierał do kwitnienia.
Ciemno i zimno było, stracił dwa pierwsze pączki. teraz, przestawiony jest w jaśniejsze miejsce.
Cóż, uczę się, że nie zawsze kwitnienie będzie takie, jakiego się spodziewamy.. :roll:
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2805
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Asiu jak zwykle najbardziej zachwyciła mnie lycaste aromatica.
Pięknie Ci kwitnie jak co roku zresztą. Bardzo mi się ona podoba jednak oglądać będę tylko u Ciebie, nieskuszę się na jej zakup bo chyba nie podołała bym z jej uprawą.
D. harveyanum też u Ciebie już rozkwita, to jego czas.
Co do phalaenopsis tetraspis f. imperatrix Red to chyba słabe wybarwienie spowodowane jest zimą i małą ilością słońca.
Poczekaj do lata wtedy kwiaty z pewnością będą takie o jakich marzysz.
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Relacja z wystawy w Dreźnie w dziale Orchidarium - zapraszam :)

Miło mi było znów spotkać MireczkęS i poznać osobiście Kasię74. Serdecznie Was dziewczyny pozdrawiam :wit ;:168
Koleżanki pewnie same opowiedzą parę słów o wystawie i swoich wrażeniach. Ja jestem zadowolona z naszego
spotkania, choć trwało ono chyba mniej niż pół godziny, na stojąco, w pośpiechu i wśród tłumów ludzi.

Marta napisała w komentarzu pod fotorelacją m.in. "mam nadzieję, że się obkupiłaś".
Jasne Martuś, że się obkupiłam :D Przecież nikt tam nie jedzie tylko oglądać.
W dodatku miałam listę marzeń od mojej rodzinnej storczykomaniaczki Sandry i obiecałam przywieźć coś sibeliusowi,
który zawsze o mnie pamięta gdy sam jedzie.

Tak więc połowa z tego co tu pokażę jest moja, reszta do przekazania nowym właścicielom.
Liście u roślin jeszcze z opryskiem hodowców.

Sandra bardzo chciała białą katlejkę. Szukałam pięknej wielkokwiatowej, ale takie były kwitnące tylko na ekspozycji.
Przywiozłam więc hybrydę taką jaką znalazłam. Popularna i w Polsce. Ma bardzo intensywny zapach

Obrazek

Phal. Sogo Spot (Super Stupid x Gigantea) dla Sandry

Obrazek

Obrazek

Phal. Yaphon Batman x Lioulin Pretty Dale - dwa storczyki o tej samej nazwie, o innym wybarwieniu.
Jeden dla Sandry, drugi mój.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Phal. Green Star x Yin s Green Jewel 'Golden Acclaim' - znów dwa o tej samej nazwie, 1. - dla S., 2. - mój.
Prześlicznie pachną. Nie mogłyśmy oderwać od nich nosa :wink:

Obrazek

Obrazek

Paphiopedilum bellatulum - ha, ha, z nazwy 'piękne' :D (wszystkie poniżej moje)

Obrazek

Obrazek

Phal. Sedirea Japonica w pąkach

Obrazek

Sarcochilus hartmanii x Heidi x Fitzgeraldii - kompaktowy storczyk z uroczymi kropeczkami na łodyżkach :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I dla Pawła - sibeliusa - Blc. Greenwich 'Elmhurst' z ogromniastą pełną pochewką kwiatową.
Prześwitują już 2 kwiaty ;:215

Obrazek Obrazek

To co kupiłam było w cenach od 15 - 30 euro. Ale... widziałam rośliny w niebotycznych cenach, gdzie to co wydałam w całości,
nie starczyłoby mi na jeden egzemplarz ;:oj
Awatar użytkownika
Liszka
100p
100p
Posty: 116
Od: 13 wrz 2016, o 12:12
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Nie wiadomo na co patrzyć dłużej ;) Piękne storczyki i żałuję, że nie mogłam tam być. ;:223
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2805
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Asiu mnie też było miło Cię poznać osobiście.
Różnorodne zakupy zrobiłaś. Wszystkie storczyki fajne.
Sarcochilus też mi się podobał ale ponieważ nie wiem jak go utrzymać przy życiu to sobie odpuściłam jego zakup.
Faktycznie jak to opisałaś w wątku o wystawach, więcej fajnych roślin było na wystawie niż do kupienia.
Sporo było hybryd i mam wrażenie że z roku na rok ich przybywa. Widocznie taka moda
Awatar użytkownika
Gandalfwhite
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 546
Od: 18 lis 2018, o 08:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Piękne nabytki.
Szkoda że nie mogłem tam być z Wami. ;:223
Grzegorz
x-r-7
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 974
Od: 19 wrz 2016, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Gratuluję udanych zakupów ;:138 Piękne kwiaty ;:3
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Przepiękne zakupy ;:138 ;:138 ;:138
Pozdrawiam - Justyna
Zablokowany

Wróć do „Moje storczyki !”