Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Piękne te żółtaski. Wypoczywaj :wit
Pozdrawiam - Justyna
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1483
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Asiu
Zółtasy dla mnie wszystko inne bija na głowę , super obfite kwitnienie i piękne energetyczne kolory.
Phal. Happy Fang Sir kontrastowa warżka dla mnie nr 1.

Czerwona katleja to coś coś co za mną chodzi od dawna, jest piękna.

Mossiae co tu dużo mówić mnie by nawet jeden kwiat by bardzo cieszył gdybym uprzednio swojej nie ubiła.
Zmobilizuje się i za rok nas oczaruje znowu 6 lub 8 kwiatami. Wygląda jak dama.

Moje harveyanum tez ma 2 pędy kwiatowe ale na starych jeszcze nigdy nie kwitło. Lubię te rozczochrańce.

Asiu czy moje skromna prośba na keiki e.alba u Ciebie jest zapisana ;:168 bo jak nie to ponownie proszę.

Moja speciosa kwitła jak Twoja kwietniowa , ale obie wersje mi się podobają,

Udanego urlopu, dużo ;:3 i do zobaczenia ;:304
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Justynko odpoczywam, a storczykom, które zostały w domu przyda się być może urlop ode mnie.
Przydałoby się jakieś miłe niespodzianki zastać po powrocie.. chyba się rozmarzyłam ;:130

Mireczko, te żółte nie tylko bogato kwitną, ale jeszcze pachną - każdy trochę odmiennie, ale
zapach zbliżony do frezji.
Czerwona katlejka z ubiegłorocznej wystawy we Wrocławiu. Tamto kwitnienie miało kilka kwiatów peloric,
a to - wszystkie normalne. Chętnie wydaje młode przyrosty.

Będę 'pasła' dla Ciebie keiki Phal.equestris alba. Pewnie to jednak dłużej potrwa, bo jakoś nietypowo rosną.
Listeczki mają po ok. 0.5 - 2 cm, a korzonki ponad 6. Musimy być cierpliwe ;:170

Do zobaczenia ;:100 :heja :heja
Awatar użytkownika
Gandalfwhite
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 546
Od: 18 lis 2018, o 08:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Piękne te Twoje kwitnienia.
Kolorowo u ciebie jak w kalejdoskopie.
Grzegorz
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Ale dałaś mi po oczach rano tymi kwitnieniami, aż w ciągu dnia parę razy zaglądałam, żeby nacieszyć oczy.

Czerwona katleya ma przepiękny kolor, zaś jak pisała Mirka żółte Phalaenopsis kurczaki przebiły wszystko ;:63 Phal. Happy Fang Sir po prostu muszę go mieć. Te kolory ;:167 ta obfitość kwietnia ;:167 dawno żaden Phalaenopsis mnie tak nie ruszył. Wpisuję go na moją listę chciejstw ;:167 nawet znalazłam go w ofercie storczyków na zamówienie w SO ;:215 cena dość duża :shock: czekam też na nazwę drugiego, bo też jest piękny

Piękny również equestris alba, ale zarazem trochę mi smutno na jego widok :( miałam takiego, ale przyjechał do mnie z dziwną zmianą na trzonie. Długo nic złego się z tym nie działo i niestety tej wiosny ostatecznie musiałam się poddać w walce o niego ;:145
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Grzegorzu, dziękuję :) Faktycznie wyjątkowo jaskrawo tym razem i słonecznie..

Marto, zdecydowanie polecam Phal. Happy Fang Sir. Ja nie płaciłam za niego dużo. Kupiłam (z innego źródła)
niezbyt dużą roślinę i bez pędów, ale ten storczyk bardzo ładnie przyrastał. Lubi jasne stanowisko, ale nie bezpośrednie światło.
U mnie na oknie balkonowym, a więc cofniętym w głąb mieszkania.
Na żywo jest jeszcze ładniejszy niż na zdjęciach. Trudno go sfotografować, bo kwiaty są z każdej strony, a pędy rozgałęzione.
I zapach ;:224

Co do Phal.equestris alba, wg mnie jest delikatniejszy i wrażliwszy od klasycznego. Mój w tamtym roku stracił korzenie
z niewiadomym dla mnie powodów i długo o nie walczę, aby były normalne.
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18674
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Przychodzę z rewizytą, no i jak patrzę na te kwitnienia to załapuje doła. :wink:
Mam przy okazji pytanie. :)
Phal.Yin's Black Eagle, Phal. Happy Fang Sir oczywiście robią duże wrażenie i możesz napisać w jakiej temperaturze je uprawiasz? Jak z kwitnieniem, chętnie kwitną?
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
Gandalfwhite
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 546
Od: 18 lis 2018, o 08:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

I gdzie kupiłaś Phal. Happy Fang Sir?
Może być na PW :wit
Grzegorz
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Norbercie, Phal.Yin's Black Eagl i Phal. Happy Fang Sir rosną u mnie w normalnej pokojowej temperaturze
- dzień ok.22-23 st., nocą przy szybie teraz latem ok.20 st. Zimą oczywiście chłodniej.
czy kwitną chętnie, trudno powiedzieć bo to pierwsze kwitnienie u mnie. Moja Sandra ma pierwszego, więc obie zaobserwujemy
nast. kwitnienie i wtedy powiem jak jest..

Grzegorz, PW poszło
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18674
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Dzięki za info. :) Jestem bardzo ciekawy, jak się będą sprawować, bo znalazły się na mojej liście chciejstw. :)
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
Monnia445
200p
200p
Posty: 283
Od: 8 gru 2017, o 22:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: sandomierz

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Asiu, ohhh jakie to wszystko piękne!
Dawno tutaj nie zaglądałam a tu takie cudne "przedstawienie" zrobiłaś.

Obie katlejki są śliczne ;:167 o tą drugą się nie martw zapewne odpoczywa... jeszcze pokaże na co ją stać
Dendrobium harveyanum widać że lubi kwitnąć i to jeszcze w tak krótkich odstępach :wink:

Bardzo podoba mi się Phal. Equestris alba te maluśkie keiki dodają jej jeszcze większego uroku
A "kurczaczki" też bardzo ładne, takie słoneczka które w dodatku jeszcze pięknie pachną ;:3

Miłego urlopu i nie zamartwiaj się na zapas o storczyki, jakoś dadzą sobie radę bez Ciebie. Moje wolą samotność... nie lubią jak się za dużo koło nich kręce.
One też chyba potrzebują czasami małego urlopu, tak mi się przynajmniej wydaję.
Pozdrawiam Monia :)
Storczyki Moni
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Monniu445, jak miło Cię gościć znowu :)

Ja też mam słabość do Phal. Equestris alba.
Dzięki za miłe życzenia urlopowe :) Czekam Również na Twoje piękne zdjęcia, a dawno nic nie pokazywałaś :wink:


Dziś był piękny dzień, bo spotkałyśmy się z Mireczką ;:215 Obie niesamowite gaduły.
Sandra była z nami i żartowała, ze trudno się przy nas wtrącić do rozmowy ;:191 Oczywiście przydałyby się co najmniej
3 dni, żeby wyczerpać tematy.
Mireczka zidentyfikowała mojego drugiego żółtaska - Phal. I-Hsin Cutie Honey

Dzięki i pozdrawiam ;:100
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2805
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Asiu same cudowności pokazałaś. Od czego tu zacząć ;:173
Może od harvyanum, dziękuję za zdjęcie. Co do jego ponownego kwitnienia na tych samych przyrostach to u mnie też tak jest. Tylko że on puszcza kolejne pędy kwiatowe z kolejnych węzłów a to moje dendrobium zakwitło ponownie z czubka przyrostu czyli pęd obok pędu.
Żółtaski i to do tego pachnące, wszystkie mi się podobają. Zastanawiam się dlaczego jeszcze żadnego z nich nie mam, przecież lubię żółte kwiaty.
P. equestri z przychówkiem super, gdyby udało się je tak utrzymać na pędach aż zakwitną to byłby widok.
U mnie tak teraz kwitnie pulchra. Mama ma kwiatki i keiki rosnące na roślinie ma kwiatki. :heja
Asiu miłego dalszego urlopu a tego spotkania z Mireczką to Ci zazdraszczam
Zablokowany

Wróć do „Moje storczyki !”