Problem pies kontra trawa

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
Awatar użytkownika
aleksandra2323
500p
500p
Posty: 529
Od: 28 cze 2008, o 00:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem pies kontra trawa

Post »

Ja zakładałam ogród razem z moimi dwoma psami, wtedy roczną ONką i dwuletnią szpicką. Bałam się tej osławionej ścieżki wzdłuż ogrodzenia, więc na począdku psy były w ogródku tylko ze mną, i miały zakaz wchodzenia na korę. Zauważyłam, że świetnie rozróżniają na czym łapka stanie ;:65 . Zostawiłam im też wolne, metrowej szerokości miejsce przy ogrodzeniu, żeby mogły z bliska sprawdzić co za wróg się zbliża :;230 (na całej szerokości jest rabata z korą oczywiście). Psiaki załapały, a ja mam święty spokój, szkoda, że że szczekaniem sobie nie poradziłam ;:120 ;:89 , ale nie tracę nadziei.
dosia
1000p
1000p
Posty: 1024
Od: 1 lut 2009, o 16:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Problem pies kontra trawahttp://forumogrodnicze.info/posting

Post »

Pyzdra widzę że wsadziłeś kij w mrowisko.Myślę że wszystko zależy od określenia "zadbany ogród".Ja w swoim znalazłam miejsce dla psów.Jak to w życiu drobny kompromis i ścieżka wzdłuż ogrodzenia jest za żywopłotem.Na trasach przebiegu po przekątnej rosną krzaki nie do stratowania ,ale załatwiamy potrzeby fizjoogiczne w wyznaczonym miejscu.I wierz mi sprawa nie wymaga wielkiego wysiłku tylko konsekwencji.
Obrazek
Pozdrawiam Anula
pod naszym niebem
gosia38
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 22 sty 2010, o 17:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Problem pies kontra trawa

Post »

A jaką macie rade jeżeli pies lubi kopać w ogrodzie i nie daje się odzwyczaić. Pozdrawiam Gosia
Pozdrawiam! Małgosia.
Awatar użytkownika
aleksandra2323
500p
500p
Posty: 529
Od: 28 cze 2008, o 00:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem pies kontra trawa

Post »

Pies kopie w ogrodzie, ponieważ jest mu gorąco, czuje trop (np. kreta), nudzi mu się, i najgorsze do odzwyczajenia - ma silnie zaorzeniony nawyk.
Wiem, że trudno psa odzwyczaić od tej niszczącej przyjemności, chyba, że robi to z gorąca.
dosia
1000p
1000p
Posty: 1024
Od: 1 lut 2009, o 16:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Problem pies kontra trawa

Post »

Gosiu jakiej rasy pies? terrier będzie kopał bo ma to w genach Terra =ziemia.Ale mój erdel bardzo szybko nauczył się że w ogrodzie kopać nie należy.Jeżeli pies kopie z nudów, tak jak moja rotka należy "psa wybiegać" .Ja suni rzucam "do wyrwania ręki "piłeczkę bądź inną zabawkę.Zmęczony zabawą pies to szczęśliwy pies i nie kopie.Napisz więcej o swoim problemie bo każdy pies jest inny. Jaki pies kiedy kopie i co już robiłaś.
Pozdrawiam Anula
pod naszym niebem
Awatar użytkownika
Jadzia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4497
Od: 28 cze 2008, o 17:39
Lokalizacja: Okolice Ełku

Re: Problem pies kontra trawa

Post »

Witam :wit
Zgadzam się z Anią piesek może to robić z nudów , może daj mu do zabawy pustą butelkę po napoju. W domu nie da się wytrzymać bo taki hałas ale na podwórku piesek może poszaleć .Możesz też jak zobaczysz ,że piesek kopie stanowczo mówić NIE i wtedy zabawić go właśnie jakąś zabawką trochę to potrwa ale myślę ,że skutek będzie . ;:138 Ja w ten sposób swoje odzwyczaiłam ;:196
gosia38
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 22 sty 2010, o 17:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Problem pies kontra trawa

Post »

Witam!
Powinnam na początku napisać że mój piesek to mieszaniec prawdopodobnie haskiego i wilczura i to kopanie pod drzewkami , trawniku i gdzie popadnie to sprawa gorąca.Dopiero teraz skojarzyłam że robi to zazwyczaj kiedy jest ciepło. Powinnam była się od razu domyślić , dziękuje jednak za dobre rady które uzmysłowiły mi w czym rzecz. Dzięki bardzo! Gosia.
Pozdrawiam! Małgosia.
Awatar użytkownika
aleksandra2323
500p
500p
Posty: 529
Od: 28 cze 2008, o 00:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem pies kontra trawa

Post »

Jeśli to sprawa gorąca, to pomoże moczenie psiska, cień. Może, jeśli masz dużo miejsca zostawić mu górko-dołek, gdzie będzie mógł to robić, goniąc jednocześnie z innych częśći ogrodu :D
Ja mam owczarka i szpica (huski to też rodzina szpicy)
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2144
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Problem pies kontra trawa

Post »

Witam :wit , postanowiłam napisać coś w tym nieco zapomnianym wątku, gdyż mam ciekawy patent na psa w ogrodzie.

Jestem zwolenniczką twierdzenia, że jakiego sobie psa wychowasz takiego masz i zdecydowanie jestem przeciwniczką skrajnych wyborów typu albo ogród albo pies.

Mam teriera typu bull (ładnie się uśmiecha w awatarze ;:204 ) i jest to w 100% terier, czyli kopać kopać kopać i deptać wszystko co się znajdzie na drodze ;:306 Mój patent na gadzinę jest taki: psy widzą gorzej niż ludzie i z palety barw najlepiej kolory zielony, niebieski i żółty. Ponieważ w ogrodzie na tle trawnika zielony i niebieski by się zlewał, wybrałam żółty. Wbiłam co kilka metrów patyki wzdłuż rabat i warzywnika i na wysokości wzroku psa rozciągnęłam żółty sznurek, taki budowlany za parę złotych. Jak pierwszy raz pies zbliżał się do sznurka to dostawał komendę "nie wolno". Po krótkim czasie pies już wiedział, że za sznurek się nie wchodzi. Odstraszacze zapachowe wcześniej nie zdały rezultatu, pies próbował lizać granulki do odstraszania psów ;:124

Poza tym ma wyznaczone miejsce, gdzie wysypywałam ziemię z kretowin, gdzie może sobie kopać do woli.

Może mój patent komuś się przyda, dodam że takie sznurki rozpięłam też na działce mojej mamy i tam już bez żadnej komendy pies nie próbował wchodzić na odgrodzony teren.

Pozdrawiam
Pozdrawiam Lucyna
Awatar użytkownika
Reniak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1898
Od: 6 cze 2009, o 13:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Śląskie

Re: Problem pies kontra trawa

Post »

BrawoSzczurbobik właściwe podejście, ludzie kupując psy często nie potrafią zdobyć choć odrobiny wiedzy na temat ich wychowania i szkolenia, jak jest młody - to się zachwycają, jaki łobuz, szalony, kochany, nie zdając sobie sprawy że od małego psa trzeba uczyć, po to żeby jako dorosły pies był naszym przyjacielem a nie utrapieniem. Ja mojego ostatniego psa wzięłam jako 4latka ze schroniska , 2lata zajęło jego wyszkolenie, trudno nauczyć dorosłego psa , na dodatek po przejściach.
Awatar użytkownika
Febronia
200p
200p
Posty: 223
Od: 30 wrz 2015, o 21:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie

Re: Problem pies kontra trawa

Post »

Z tym żółtym to prawda, tyle że u mnie zadziałało w odwrotnym kierunku. ;:oj Mój pies po posadzeniu w ogrodzie iglaków poszatkował ... wszystkie żółto zabarwione. Z półmetrowej Thui orientalis Aurea zostały tylko centymetrowe badylki sterczące z ziemi. :( Odstraszacze nie działały, pomogło tylko odgrodzenie iglaków od wybiegu psa. Patent ze sznurkiem muszę wypróbować.
Pozdrawiam
Ela
Awatar użytkownika
Reniak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1898
Od: 6 cze 2009, o 13:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Śląskie

Re: Problem pies kontra trawa

Post »

Nie być sznurek, może być niski plotek, ale nie liczyłabym że pies sam z siebie to nie przeskoczy, trzeba psu zdecydowanie powiedzieć że nie wolno, kiedy będzie próbował. Mój pies doskonale wie ze mu nie wolno, ale jak chce zakopać kość( chętnie korzysta w usypanych kopczyków różanych), zanim przeskoczy to się rozgląda czy ja to widzę, jak stoję w oknie to odchodzi, ale jak się schowam to przeskakuje, więc dobrze wie że tam ma zakaz :;230 natomiast nigdy się tam nie załatwi, ani nie pogryzie, co innego poza terenem :D
Awatar użytkownika
Febronia
200p
200p
Posty: 223
Od: 30 wrz 2015, o 21:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie

Re: Problem pies kontra trawa

Post »

Moja sunia na trawnik się przy mnie nie załatwi, ale jak nie widzę to się jej zdarza - też wie, że nie wolno. ;:306
Pozdrawiam
Ela
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”