Jak pozbyć się srok z ogrodu?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Jak pozbyć się srok z ogrodu?

Post »

Z tą różnicą, że orzeł nie stanowi plagi, jak sroka :wink: Nie pamiętam kiedy widziałam orła, a sroki owszem, na każdym kroku, całymi grupami. W zasadzie innych ptaków ostatnio nie ma w mojej okolicy - sroki wytłukły :evil: Nie chodzi o to, żeby robić im jakąkolwiek zamierzoną krzywdę, ale uważam, że nie powinny być objęte ochroną.
Awatar użytkownika
radekcezar
100p
100p
Posty: 125
Od: 28 mar 2014, o 23:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Leżajska

Re: Jak pozbyć się srok z ogrodu?

Post »

Bo Orzeł jest jest mięczakiem, a Sroka, to już prawdziwy kiler ;:163
Jak ktoś trafi szóstkę w Totka, to niech mi kupi Hondę CBF 1000, lub w ostateczności CBF 600 S :)
Ten sprzęt śni mi się po nocach.
Awatar użytkownika
lelumpolelum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1187
Od: 28 maja 2008, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie cudności

Re: Jak pozbyć się srok z ogrodu?

Post »

Hmmm.. Radekcezar, postulujesz zmianę godła? Może i przydałoby nam się trochę sprytu zamiast puszenia się i patrzenia z góry :wink:
U mnie są i sroki i orły i, jakimś cudem, kupa drobiazgu też. Największe szkody, jakie powodują w moim ogrodzie sroki to kradzieże znaczników, które znajduję potem powtykane pod kamienie na skalniaku.
Awatar użytkownika
Reniak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1898
Od: 6 cze 2009, o 13:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Śląskie

Re: Jak pozbyć się srok z ogrodu?

Post »

Alania pisze:Z tą różnicą, że orzeł nie stanowi plagi, jak sroka :wink: Nie pamiętam kiedy widziałam orła, a sroki owszem, na każdym kroku, całymi grupami. W zasadzie innych ptaków ostatnio nie ma w mojej okolicy - sroki wytłukły :evil: Nie chodzi o to, żeby robić im jakąkolwiek zamierzoną krzywdę, ale uważam, że nie powinny być objęte ochroną.
Nie wiem gdzie mieszkasz , ale u mnie jest pełno srok ale też mnóstwo innych ptaków , bardzo lubię je przez okno obserwować i identyfikować , przez całe życie mieszkałam w mieście i mówiąc szczerze w ogóle ptaki mnie nie interesowały , siedem lat mija jak większość roku siedzę na wsi , i co zaobserwowałam to to , że z roku na rok widzę coraz więcej gatunków ptaków w moim sadzie , a ja je próbuje rozszyfrować , nie wiem czy to skutek dokarmiania w zimie czy całkowity brak używania chemii że ich przybywa , jest dużo jastrzębi na które szczególnie zwracam uwagę bo niestety ich łupem padają kotki , szczególnie młode i kurczaki , ale mam mnóstwo rudzików , sikorek , sójek , śliczne modraszki , dziecioły , na razie dwa różne gatunki zauważyłam i wiele innych , więc dajmy ludzie żyć innym a nie demonizujmy , nadgorliwość gorsza od faszyzmu .
Awatar użytkownika
Marconi_exe
1000p
1000p
Posty: 1472
Od: 10 kwie 2010, o 00:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tykwowisko środkowopolskie
Kontakt:

Re: Jak pozbyć się srok z ogrodu?

Post »

Kiedy widzę sroki to się gotuje we mnie, zamierzam się zamiarem napisania listu do ministerstwa środowiska o zniesienie ochrony gatunkowej na sroki. Jak listy nic nie dadzą to pójdę strajkować pod urząd...

Mało jest ptaków na tego szatana ale dobrze jest, że ktoś się w ogóle znalazł
Kliknij tu.
Pan stworzył z ziemi lekarstwa, a człowiek mądry nie będzie nimi gardził. Syracha 38
Marek
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Jak pozbyć się srok z ogrodu?

Post »

Nooo, proszę - uderz w stół...
Obrońcy srok - nie należę do osób krzywdzących zwierzęta, wręcz przeciwnie :!: , ale dlaczego tak panoszące się drapieżniki mają być objęte ochroną :?: Może uargumentujcie jakoś sensownie i rzeczowo, bo póki co to tylko bicie piany i zbędne zacietrzewienie, a problem ze srokami, które przyczyniają się do stopniowego wyginięcia rodzimych gatunków ptaków jest dość powszechnie znany - wystarczy poczytać, choćby w Internecie. Ten gatunek ptaków, niebędący naszym rodzimym niszczy rodzime gatunki - to Wam nie przeszkadza?
Renato - mieszkam w Małopolsce, gdzie sroki mają się nader dobrze i przyrost ich jest bardzo duży, co potwierdzić możesz w źródłach internetowych. Nie przeszkadza mi ich krzyk, ani inne sprawy. Zwracam uwagę na to, że niszczą małe ptactwo. Tej zimy nie widziałam ani jednego wróbla, a ziarno w karmniku wysypane do tej pory leży, bo nie było małych ptaków, które by zjadły. Jak tylko przyleciały sikorki (rzadko), to natychmiast pojawiały się sroki i płoszyły te małe. Takie zjawisko obserwują w mojej okolicy również znajomi.
Awatar użytkownika
Marconi_exe
1000p
1000p
Posty: 1472
Od: 10 kwie 2010, o 00:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tykwowisko środkowopolskie
Kontakt:

Re: Jak pozbyć się srok z ogrodu?

Post »

Tak samo i ja twierdzę, też nie mam nic przeciwko srokom ale nie w takiej ilości zagrażającej innym gatunkom. Tak samo bym był przeciwny orłom lub jastrzębiom gdyby ich było tyle co teraz srok - czyli za dużo. Nie czepiam się bezpodstawnie... a argumentacja że jastrząb może upolować kotka jest stricte subiektywna i niedorzeczna ponieważ koty są udomowione, karmione przez ludzi sztucznie rozmnażane (tzn w optymalnych warunkach). Populacja kotów zarejestrowanych w Polsce oscyluje w granicach 6 milionów.
Pan stworzył z ziemi lekarstwa, a człowiek mądry nie będzie nimi gardził. Syracha 38
Marek
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak pozbyć się srok z ogrodu?

Post »

Chciałbym zauważyć że wróbel nie jest rodzimym gatunkiem, więc jeden obcy zjada drugiego :P
Też jestem z Małopolski, w karmniku (gdy leżał śnieg) miałem od groma różnych ptaków, głównie małych. Chociaż trafiały się sójki i dzięcioł na słoninie (oraz dzięcioł robiący dziury w ulach ;( - ale i tak nie postuluje niszczenia dzięciołów, podobnie jak sikorek niepokojących pszczoły).
W mieście całe stada kwiczołów, niewiele jest wróbli i mazurków - ale to efekt zmniejszenia ilości miejsc do gniazdowania. Bloki ocieplone, a dawniej każe łączenie wielkiej płyty to było miejsce na kolonie wróbli itp.
Awatar użytkownika
Reniak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1898
Od: 6 cze 2009, o 13:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Śląskie

Re: Jak pozbyć się srok z ogrodu?

Post »

No cóż do niektórych żadne argumenty nie trafią , bo zdażyło się i przeczytali w internecie o zagrożeniu jakie niosą sroki :;230 ,ale już fakt że nasze otoczenie się industrializuje i urbanizuje to umknęło .To że ludzie niszczą dzikie środowiska ptaków też umyka?
Marconi _exe co ty liczysz koty udomowione ,zarejestrowane? ,na wsiach jest pełno kotów , które wcale domowymi nie są ( z nazwy są) , choć teoretycznie przy gospodarkach , ale polują w polach , ktoś je liczył ? Wątpię bo naturalna selekcja jest ogromna . Polska to nie tylko Warszawa .
Ponieważ teraz przebywam w mieście specjalnie poczyniłam obserwacje , widziałam 2 sroki i setki gołębi ,wron ,i kruków
Obrazek

Alania może nie szukaj w internecie a porozmawiaj z ornitologami .Nie widzisz u siebie w ogrodzie ptaków ?
U mnie jest ich mnóstwo , ale też mają mnóstwo jedzenia , winobluszcz ,rokitnik ,ogniki ,róże dzikie ,no i jabłka , nie mówiąc o karmnikach i wiszącej słoninie .Codziennie rano patrzę na ptaki w moim sadzie , na sroki też .
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Jak pozbyć się srok z ogrodu?

Post »

Renato, przede wszystkim myślę, że ten wątek nie jest skierowany do takich osób jak Ty - wywołujesz zbędne dyskusje, które nie są merytoryczne dla założonego tematu. W tym wątku szukałam informacji jak pozbyć się srok z ogrodu, a Ty masz pretensje, że ktoś w ogóle ten temat porusza. Wątek istnieje od dawna - widać problem jest.
Podobnie można by nic nie robić z opuchlakami, mszycami, ślimakami i innymi szkodnikami w ogrodzie, a jednak również są na forum wątki na temat zwalczania tychże. Czy to też złe, że niemal wszyscy chcą się ich pozbyć :?: No dobrze, myślę, że odchodzimy od tematu.
Podkreślam, ten temat dotyczy czegoś innego - patrz tytuł wątku. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Marconi_exe
1000p
1000p
Posty: 1472
Od: 10 kwie 2010, o 00:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tykwowisko środkowopolskie
Kontakt:

Re: Jak pozbyć się srok z ogrodu?

Post »

Reniak pisze: Marconi _exe co ty liczysz koty udomowione ,zarejestrowane? ,na wsiach jest pełno kotów , które wcale domowymi nie są ( z nazwy są) , choć teoretycznie przy gospodarkach , ale polują w polach , ktoś je liczył ? Wątpię bo naturalna selekcja jest ogromna . Polska to nie tylko Warszawa .
Nawiązując do tematu jak się pozbyć srok z ogrodu podaję:

1. Zakup i nastawienie pułapek na ptaki. Do takiej pułapki najlepiej nasypać namoczonego na noc pęczaku lub kukurydzy z puszki, sroki łatwo się łapią na taką pułapkę, a później co zrobicie ze złapanym ptakiem to już należy do was.
Żeby zwabić w okolice pułapki sroki najlepiej obok nastawionej pułapki postawić sztuczne plastikowe sroki do nabycia w niektórych sklepach wysyłkowych, trzeba tylko poszukać w necie.

Żeby nikt mi nie zarzucił że propaguje jakieś :shock: "nieludzkie metody'' dodam że złapanego ptaka najlepiej wywieźć np. do Chin lub do jakiegoś innego dalekiego kraju, lub do Pani Renaty paczką poleconą :;23

Pozdrawiam i życzę miłej nocki wszystkim forumowiczom. ;:7

Linki usunęto, pomid.

zmod, pomid.
Pan stworzył z ziemi lekarstwa, a człowiek mądry nie będzie nimi gardził. Syracha 38
Marek
Awatar użytkownika
Reniak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1898
Od: 6 cze 2009, o 13:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Śląskie

Re: Jak pozbyć się srok z ogrodu?

Post »

pomo
50p
50p
Posty: 55
Od: 10 cze 2014, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Jak pozbyć się srok z ogrodu?

Post »

U mnie za płotem również są sroki. Jak policzył sąsiad 13 sztuk. Mam duży karmik i w zimę bywały mniejsze ptaki, choć oczywiście sroki je przeganiały.
Największy problem u mnie to ich poranne spacery po moich kominach co strasznie się niesie (obróbka blacharska). Z tym liczę, że sobie poradzę zastosuję druty jak na gołębie, lecz nie wiem czy to przez nie czy inne przeszkody nie zalęgły mi się w budkach lęgowych żadne mniejsze ptaszki. Mam trzy takie budki na różnych drzewach i liczyłem na miłych gości a tu nici.
Jak znajomy twierdzi właśnie przez sroki i to mi się już nie podoba.
Mam dość duży ogród i co chwila widzę sroki mimo, że pies je przegania
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”