Jak pozbyć się srok z ogrodu?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13658
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Jak pozbyć się srok z ogrodu?

Post »

Też tak z początku pomyślałem. Jednak dzięcioł to po prostu dzięcioł i wystarczy mu że jest głuchy odgłos i już myśli że jest zaatakowane przez robale :D a To może być tylko złe wykonanie i dlatego daje taki dźwięk. Widziałem również jak jeden stukał w elewacje bloku a na nim był styropian jednakże dźwięk głuchy dawał ;:306
SingSing74
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 27 lis 2013, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak pozbyć się srok z ogrodu?

Post »

Rozumiem osoby kochające przyrodę. Jednak nie wszystko co żyje jest pożyteczne i należy to chronić. Czy mysz lub karalucha w kuchni zostawicie w spokoju, czy rozdepczecie przy nadarzającej się okazji? Podobnie jest ze srokami. Stawianie ich na równi z innymi ptakami, to jak porównanie motyla z komarem. Pół biedy jeżeli jest w okolicy para. Jednak to co ostatnio się dzieje jest chore. Ostatnie 3 lata to lawinowy przyrost tego szkodnika. Nie miałbym serca pozbawić życia nawet tych cholernych srAk, ale strzelanie z korkowca czy wieszanie świecidełek nic nie da. Jest ich za dużo. Może są jakieś służby, które mają prawo i obowiązek do przerzedzenia nadmiernej populacji zwierząt, podobnie jak to się robi w lasach z dziczyzną?
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13658
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Jak pozbyć się srok z ogrodu?

Post »

Nie chodzi o żadne porównywanie :wink: dajemy (w każdym bądź razie Ja) przykłady tylko. Wszystko jest w kwestii szkodliwości. Bo nawet gdybym miał te mysz w domu i by szkód nie robiła to niech sobie nawet chodzi po podłodze. Co innego wówczas gdy przegryza kable czy tam jakieś produkt :D To samo tyczy się ptaków wg mnie. Niech sobie latają, skrzeczą itp dopóki szkód nie robią. A gdy robią jakieś szkody i wtedy To już jakieś służby trzeba zawiadomić które zajmują się daną miejscowością.
mlodzieniec
200p
200p
Posty: 358
Od: 23 maja 2013, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak pozbyć się srok z ogrodu?

Post »

U mnie działa system naturalny, pies przegania ptaki na drzewo a tam już czeka kot. I to nie jeden a 4, na każdym drzewie po kocie. Koty i pies działają w spółce, wbrew opinii to super przyjaźń jest między nimi.
Awatar użytkownika
Agrokasia
200p
200p
Posty: 497
Od: 14 kwie 2010, o 15:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak pozbyć się srok z ogrodu?

Post »

Ręce mi opadły, gdy przeczytałam ten wątek. Po co przeganiać sroki.? Wszystkie ptaki owadożerne są niezwykle cenne. Chronią nas przed plagą robactwa. Ja dokarmiam sroki od kilku lat ? kupuję dla nich słoninę, kroję w kostkę i zostawiam na balkonie. Sroki są niezwykle ciekawskie i wcale nie takie płochliwe jak piszą moi poprzednicy, więc szybko zaakceptowały tanią stołówkę.
Awatar użytkownika
Marconi_exe
1000p
1000p
Posty: 1472
Od: 10 kwie 2010, o 00:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tykwowisko środkowopolskie
Kontakt:

Re: Jak pozbyć się srok z ogrodu?

Post »

Sroki to LATAJĄCE KOTY, wcale nie są pożyteczne zawleczone z Kazachstanu czy skądś tam nie są rodzimym gatunkiem i wypierają właśnie rodzime gatunki ptaków śpiewających, trzeba je tępić na masową skalę taka jest moja opinia na ich temat.

Nie raz widziałem jak dopadły sikorkę czy innego bezbronnego ptaka. Mi co roku na podwórku wydziobują pisklęta kosów, które tak pięknie śpiewają.
Pan stworzył z ziemi lekarstwa, a człowiek mądry nie będzie nimi gardził. Syracha 38
Marek
Awatar użytkownika
Reniak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1898
Od: 6 cze 2009, o 13:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Śląskie

Re: Jak pozbyć się srok z ogrodu?

Post »

Po pierwsze :NOWOŚĆ koty nie są pożyteczne !!! Po drugie,może wytępimy też inne gatunki zwierząt i ptaków drapieżnych ,bo polują na ładne zwierzątka i ptaszki .NO PROSTU NIE MOGĘ POJĄĆ ŻE SĄ TACY LUDZIE,

Na masową skalę trzeba tępić ,głupotę i brak empatii.
Hosta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 16 mar 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jak pozbyć się srok z ogrodu?

Post »

Reniak pisze: Na masową skalę trzeba tępić ,głupotę i brak empatii.
Niestety, pusta beczka najgłośniej huczy - trudno tępić, gdy swoim stanowiskiem Cię zakrzyczą. Mnie tam się dostało w wątku o bezdomnych kotach :(.

Srok, kotów zrobiło się ostatnio dużo, a ubywa mazurków, rudzików, sikor itp. ptaków. U mnie problem ze srokami rozwiązał pies. Gdy tylko wyprowadziły młode - dopadł je wszystkie. A ile hałasu było? Pies też trochę skołowany, co go atakuje z powietrza, a jak tylko się zorientował co, a później zauważył co czarno-białego siedzi w krzakach, to już nie podarował....
(stare atakowały go, gdy zbliżał się krzaków, gdzie schowane były ich niedoloty)
Awatar użytkownika
Marconi_exe
1000p
1000p
Posty: 1472
Od: 10 kwie 2010, o 00:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tykwowisko środkowopolskie
Kontakt:

Re: Jak pozbyć się srok z ogrodu?

Post »

Reniak pisze:
Marconi_exe pisze:Sroki to LATAJĄCE KOTY, wcale nie są pożyteczne zawleczone z Kazachstanu czy skądś tam nie są rodzimym gatunkiem i wypierają właśnie rodzime gatunki ptaków śpiewających, trzeba je tępić na masową skalę taka jest moja opinia na ich temat.

Nie raz widziałem jak dopadły sikorkę czy innego bezbronnego ptaka. Mi co roku na podwórku wydziobują pisklęta kosów, które tak pięknie śpiewają.
Po pierwsze :NOWOŚĆ koty nie są pożyteczne !!! Po drugie,może wytępimy też inne gatunki zwierząt i ptaków drapieżnych ,bo polują na ładne zwierzątka i ptaszki .NO PROSTU NIE MOGĘ POJĄĆ ŻE SĄ TACY LUDZIE,

Na masową skalę trzeba tępić ,głupotę i brak empatii.
Po pierwsze Reniak to się dokształć* a nie wyzywasz mnie od głupoli, powinnaś dostać bana...

*porozmawiaj z którymkolwiek z ornitologów o srokach.


Sroki nie są rodzimym gatunkiem w POLSCE zostały przywleczone dawno dawno temu z Azji. To tak jak by teraz do Polski sprowadziły się krokodyle i zaczęły zjadać wszystkie sarny i populacja saren by spadła do tego stopnia że byłaby zagrożona wyginięciem. I teraz pytanie, co by należałoby zrobić z krokodylami?
Odstrzał lub inna interwencja... Na pewno nie można by było tego zostawić tak po prostu. To samo tyczy się srok...

A sroki nie bronią nas przed plagą robactwa tylko zajmują się wydziobywaniem piskląt z cudzych gniazd i prowadzą agresywną politykę...
Pan stworzył z ziemi lekarstwa, a człowiek mądry nie będzie nimi gardził. Syracha 38
Marek
Awatar użytkownika
Agrokasia
200p
200p
Posty: 497
Od: 14 kwie 2010, o 15:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak pozbyć się srok z ogrodu?

Post »

Kocham sroki, są przepiękne, wesołe, mądre. I co mi zrobicie?
Hosta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 16 mar 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jak pozbyć się srok z ogrodu?

Post »

jak to co? Jak jesteś jak ta sroka: ładna, wesoła i mądra to uważaj, by czasem jakiś "ogrodnik" nie chciał Cię złapać :D
Awatar użytkownika
Reniak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1898
Od: 6 cze 2009, o 13:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Śląskie

Re: Jak pozbyć się srok z ogrodu?

Post »

Marconi_exe jak mówi przysłowie " uderz w stół , a nożyce się odezwą ".Czy ją w swoim poscie zwróciłam się do tej Ciebie personalnie że jesteś głupi ?! Proponujesz mi się dokształcic ,a proponuję czytanie że zrozumieniem ,ale skoro tak zrozumiałeś mój post :D

Człowiek bywa chyba większym szkodnikiem niz te sroki ,budując osiedla na terenach odrolnionych burzy się że zające obgryzają drzewka,a w pięknych kwietnikach robią sobie gniazda bażanty .To ludzie wchodzą na ich teren .To kto jest szkodnikiem ?
Tysiące hektarów lasu wycina się żeby przywrócić pustynię Błędowską ,czy ktoś pomyślał o tych zwierzętach i ptakach ??!!

Od wiosny do jesieni siedzę w domu na wsi ,w moim sadzie nie brakuje ani srok ,ani rudzików ,sikorek i innych ptaków ,więcej szkodników widzę jeżdżących traktorami po polach ,rozpylających w południe trucizny.

A do naszego kraju zostało " przywleczone " wiele , ludzi też ,czy to ma oznaczać że powinno się ich eksterminować .

Żyjmy i dajmy żyć innym ,zwłaszcza ptakom i zwierzętom


Poczytałam sobie o srokach ,i proponuję wszystkim zwolennikom ich tępienia też sobie poczytać ,zwłaszcza o ich pożywieniu .
Awatar użytkownika
Marconi_exe
1000p
1000p
Posty: 1472
Od: 10 kwie 2010, o 00:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tykwowisko środkowopolskie
Kontakt:

Re: Jak pozbyć się srok z ogrodu?

Post »

W jaki sposób sroka niszczy ekosystem lub zaburza w nim równowagę
- Dlaczego sroka jest groźnym drapieżnikiem? Jastrząb lub krogulec poluje na osobniki słabsze, ranne, chore lub niedołężne, co jest zrozumiałe, gdyż taka ofiara jest łatwiejszą zdobyczą niż osobnik silny i zdrowy. Tym samym łowcy odgrywają korzystną rolę w ekosystemie pozwalając przetrwać i rozmnażać się osobnikom zdrowym i silnym genetycznie. Natomiast sroka reprezentuje nieco odmienny typ drapieżnika, gdyż wybierając pisklęta z gniazd powoduje likwidację całego lęgu, czyli również osobników, które w przyszłości mogłyby zasilić zdrową populację własnego gatunku.
- Sroka jest drapieżnikiem dość groźnym. Wybiera jaja i pisklęta z gniazd pokrzewek, zięb, szczygłów, dzwońców, trznadli, zaganiaczy i wielu innych. W zasadzie żadne odkryte gniazdo drobnego gatunku ptaka nie jest bezpieczne na terenie patrolowanym przez sroki.
- Obecnie nadmierna liczebność srok ma wpływ na wymieranie na wsiach populacji kuropatwy i zająca, które są przez nie zabijane (zwłaszcza osobniki młode).
- W miastach ma wpływ na ginięcie populacji np. wróbla i mazurka. Potrafi wyrwać młode ze szczeliny z gniazdem. Podobnie pisklęta jeżyka itp.
- Sroka sprawnie chwyta nawet te młode ptaki, które już zaczynają naukę fruwania.
- Sroki podpatrują wiewiórki, które gromadzą zapasy na zimę i zapamiętują miejsca ich zakopania, a później same z nich korzystają.
- Nie trzeba żadnych szczegółowych badań, aby przewidzieć, że np. 10 par srok na danym obszarze dokona poważniejszego spustoszenia w ptasich lęgach niż 5 par. Ponadto znaczny przyrost liczebności sroki na danej jednostce powierzchni powoduje wypieranie niektórych gatunków ptaków z takiego obszaru.
Po spadku liczebności ptaków i drobnych ssaków np. jastrzębie wychowują tylko jedno młode w roku, natomiast sroka przerzuca się tylko na inny typ pokarmu gdyż jest wszystkożerna (nie następuje naturalna redukcja populacji).
Pan stworzył z ziemi lekarstwa, a człowiek mądry nie będzie nimi gardził. Syracha 38
Marek
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”