Jak pozbyć się srok z ogrodu?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Reniak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1898
Od: 6 cze 2009, o 13:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Śląskie

Re: Jak pozbyć się srok z ogrodu?

Post »

Ludzie czy wy zwariowaliscie ,może przenieście się do blokowisk, skoro tyle rzeczy was w naturze denerwuje, a to ptaki ,a to koty, w innym miejscu przeczytałam że ktoś ma problem z żabami , w innym miejscu że krety są problemem bo ryją na pięknym trawniczku , ręce opadają jak to się czyta .
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4805
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak pozbyć się srok z ogrodu?

Post »

Bixxx pisze:Pysznie - przy okazji kot załatwi większość ptaków z ogrodu: pokrzewki na pewno, kosy, szpaki i sikorki.

Zniknie problem srok oraz wszystkich innych ptaków w ogrodzie.

Według ostatnich badań przeprowadzonych w Anglii koty domowe są odpowiedzialne za kompletne wyginięcie przynajmniej 30 (!) gatunków ptaków których wcześniej było sporo w naszych ogrodach.

Może wtedy po prostu cały ogród wybetonować?

I dać sztuczną trawę, bo naturalna brudzi portki niemiłosiernie, że nawet chajzer nie wypierze :;230

Ja lubię jak wszystko śpiewa ,skrzeczy i aż wesoło czuć , że jest się w naturze .To złożony system i łańcuch pokarmowy.
Na ten przykład szpak siedzi i oprócz czereśnie zjadał takie majowe żuki w trawie pochowane.Przyjemne z pożytecznym
Oraz wiele innych ptaków , które są i muszą być.
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
Awatar użytkownika
zuzanna2418
1000p
1000p
Posty: 1525
Od: 15 maja 2013, o 09:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa ale i trochę lubelskie

Re: Jak pozbyć się srok z ogrodu?

Post »

Po co komuś w takim razie ogród skoro same problemy z fauną? :?: A i flora pewnie niedoskonała się być okaże ;:223
Zuzanna Ten, kto się śmieje, ten ma nadzieję :) Nie porzucaj, nie rozmnażaj - sterylizuj
moje wątki miastowe i wiejskie
Awatar użytkownika
Ogrodnik88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1427
Od: 17 cze 2010, o 22:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Jak pozbyć się srok z ogrodu?

Post »

U mnie w tym roku Sroki miały gniazdo ale szybko się wyniosły bo zrobiły je na wysokim żywopłocie gdzie wiewiórki mają swoją trase,a szkoda bo nieźle się ganiały :)
miki331
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1360
Od: 21 lis 2012, o 18:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Re: Jak pozbyć się srok z ogrodu?

Post »

upolowana i powieszona za nogi (na jakiejś wysokiej i w miarę widocznej z każdej strony gałęzi) sroka !
takie ostrzeżenie bardzo skutecznie działa na inne sroki
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13631
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Jak pozbyć się srok z ogrodu?

Post »

A u mnie mówili że taki trup To dobry sposób na szpaki :wink: nigdy niestety nie mogłem takiego znaleźć. A całe drzewo czereśni w dwa dni załatwiły :;230
miki331
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1360
Od: 21 lis 2012, o 18:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Re: Jak pozbyć się srok z ogrodu?

Post »

Ptaki sa inteligentne i truchło to dla nich wyrażny sygnał ze nie jest bezpiecznie w tej okolicy !
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13631
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Jak pozbyć się srok z ogrodu?

Post »

a mnie ciekawi i zaskakuje inteligencja krukowatych. Jeśli chodzi o hałas to chyba największy robią gawrony dla nich wystarczy zmiana jakiegoś małego szczegółu w otoczeniu i przy większej ich grupie jest niezły hałas. Dlatego dziwię się że tu chodzi o sroki. Ostatnio zrobiłem numer jednemu gawronowi. Przyleciał widocznie najedzony z orzechem w dziobie i chciał gdzieś go zakopać u mnie na działce. To mu się przyglądam a on skacze w kółko po całej działce i rzuca orzecha kopie dziurę dziobem i zakopuje robi rundę wkoło i wykopuje. To gdy zakopał znów i robił taki większy okrąg podleciałem i wykopałem mu tego orzecha a gdy on wrócił do tego miejsca chyba 30 dziur zrobił wokół tego miejsca szukając tego orzecha i krakał z taką złością jakby miał na myśli (choercia gdzie To było) :;230
miki331
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1360
Od: 21 lis 2012, o 18:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Re: Jak pozbyć się srok z ogrodu?

Post »

No to będziesz się smażył w ptasim piekle za tego psikusa ! :lol:
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13631
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Jak pozbyć się srok z ogrodu?

Post »

Oddałem mu później ale rozłupałem żeby się z nim nie męczył :wink:
Awatar użytkownika
Marconi_exe
1000p
1000p
Posty: 1472
Od: 10 kwie 2010, o 00:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tykwowisko środkowopolskie
Kontakt:

Re: Jak pozbyć się srok z ogrodu?

Post »

;:222
zuzanna2418 pisze:Po co komuś w takim razie ogród skoro same problemy z fauną? :?: A i flora pewnie niedoskonała się być okaże ;:223
Zupełnie z tym się nie zgadzam, przecież ogród jest po to żeby o niego dbać i go strzec tak jak to jest napisane "I wziął Pan Bóg człowieka i osadził go w ogrodzie Eden, aby go uprawiał i strzegł (1 Moj. 2:15; BW)"

A więc jak coś idzie nie po myśli trzeba to korygować.
Wystarczy porozmawiać z ornitologami a dowiecie się że przez sroki i sójki giną populacje ptaków śpiewających. W okolicach których mieszkam jest coraz mniej kosów i drozdów właśnie przez te drapieżne ptaki które wyjadają młode pisklęta i jaja mniejszych ptaków.
Flora jest przecież niedoskonała, jak mi piszą doktorzy, profesorowie w swoich książkach żebym wycinał po owocowaniu pędy malin i je palił żeby ograniczyć rozwój i przetrwanie grzybów wirusów, pasożytów itp. to tak robię i to jest konieczne żeby mieć zdrowe owoce w następnym sezonie. Widzę Zuzanno że się pogubiłaś w tym co piszesz... Przecież muszę wykosić trawnik żeby mi nie urusł po pas bo w lato będe miał pole na trawniku i mokre buty i spodnie bo woda z dolnej części takiego buszu nie wyparuje, co dopiero po deszczu.

;:222
Reniak pisze:Ludzie czy wy zwariowaliscie ,może przenieście się do blokowisk, skoro tyle rzeczy was w naturze denerwuje, a to ptaki ,a to koty, w innym miejscu przeczytałam że ktoś ma problem z żabami , w innym miejscu że krety są problemem bo ryją na pięknym trawniczku , ręce opadają jak to się czyta .
jak Tobie ręce opadają to polecam zostać pustelnikiem...
Ja osobiście mieszkam na wsi i mam pozastawiane na podwórku pułapki żywo-łapki na koty, jak się któryś złapie to go biorę w bagażnik (a mam berlingo więc źle nie ma z miejscem) i wywoże z jakieś 10 km do innej wsi żeby mi ptaków nie wyjadał i nie wyławiał złotych rybek z oczka wodnego. A kotów bezpańskich jest w bród. Moje zachowanie znajomi oceniaja jako humanitarne nie zabijam kotów, nie miał bym sumienia, a koty dobrze się adaptują do nowych warunków.

;:222
x_a-n pisze:I jeszcze jastrzębia ukatrupić bo zabił biednego gołąbka . Krogulca bo skręcił kark sikoreczce , wrony bo splądrowały czyjeś gniazdo , i jeszcze...
Polecam wszystkim co maja problemy z tymi drańskimi ptakami kupić pułapkę na ptaki np. Fermo (żywo-łapkę), wystarczy wpisać takie hasło w Google i się wyświetli sklep z takim sprzętem.
A co później zrobić z takim złapanym ptakiem żeby nas nikt nie posądził o nieprzestrzeganie polskiego prawa? Tego już nie wiem, wybór należy do was, czy wypuści takiego ptaka na wolność czy wypuści go w zamkniętym garażu razem z kotem żeby się z nim rozprawił... Albo można takiego ptaka próbować udomowić, kupić złotą klatkę i go karmić...
Pan stworzył z ziemi lekarstwa, a człowiek mądry nie będzie nimi gardził. Syracha 38
Marek
Awatar użytkownika
Marconi_exe
1000p
1000p
Posty: 1472
Od: 10 kwie 2010, o 00:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tykwowisko środkowopolskie
Kontakt:

Re: Jak pozbyć się srok z ogrodu?

Post »

Większość gatunków ptaków i dzikich zwierząt występujących w Polsce objęta jest ochroną prawną na mocy rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 12 października 2011r. w sprawie ochrony gatunkowej zwierząt (Dz. U. Nr 237, poz. 1419), w stosunku do których zgodnie z §7 ww. rozporządzenia obowiązuje szereg zakazów, w tym określony w punkcie 2 zakaz umyślnego okaleczania i chwytania.

Zgodnie z art. 56 ust. 2 pkt 2 oraz ust. 4 w związku art. 52 ust. 1 pkt. 2, ustawy o ochronie przyrody (Dz. U. z 2013r., poz. 627 ze zm.), regionalny dyrektor ochrony środowiska na obszarze swojego działania może zezwolić na chwytanie dziko występujących zwierząt objętych ochroną gatunkową. Zezwolenie takie może być wydane w przypadku braku rozwiązań alternatywnych, jeżeli nie są szkodliwe dla zachowania we właściwym stanie ochrony dziko występujących populacji chronionych gatunków zwierząt oraz jeśli spełniona jest jedna z przesłanek określonych w art. 56 ust. 4 pkt 1 - 7 ustawy z dnia 16 kwietnia 2004r. o ochronie przyrody.

Ponadto zgodne z art. 131 pkt 14 ustawy z dnia 16 kwietnia 2004r. o ochronie przyrody kto bez zezwolenia narusza zakazy w stosunku do zwierząt objętych ochroną gatunkową podlega karze aresztu lub grzywny.
Pan stworzył z ziemi lekarstwa, a człowiek mądry nie będzie nimi gardził. Syracha 38
Marek
Awatar użytkownika
kacperski
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 18 lis 2013, o 10:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak pozbyć się srok z ogrodu?

Post »

Wiem jak ptaki potrafią być uciążliwe, walczę co wakacje ze szpakami. Wiem, że trzeba pozwolenia ale można kupić pułapkę na sroki za nieduże pieniądze.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”