Jak pozbyć się srok z ogrodu?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
beciaiwa
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 3 kwie 2011, o 17:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Jak pozbyć się srok z ogrodu?

Post »

W moim ogrodzie założyłam karmniki, dokarmiam ptaszki wszelkiej maści ale niedługo się nimi cieszyłam bo pojawiły się sroki, niedaleko u sąsiadki stoją wysokie drzewa jakieś stare buki i tam od trzech lat przylatuja sroczyska i przeganiają i zabijają ptaszki, miałam na choinkach gołębie, całymi dniami gruchały sobie aż pewnego ranka zauważyłam tylko masę gołębich piór pod choinką takich malutkich jak od pisklęcia od tej pory ucichło, nie widzę by gołębie wchodziły do choinek, z 6 gołębi zostały 3, najpierw posądzałam okropne kociska sąsiadów ale dzisiaj zauważyłam srokę wylatującą z choinki z miejsca gdzie wcześniej był gołąb wysiadujący jajka. Czy można pozbyć się tych paskudnych srok? Jak? Czy może je ktoś odstrzelić aż piórzyska polecą? Czy gniazda też trzeba zlikwidować czy też wystarczy pozbyć się dorosłych srok? Czy ktoś też miał taki problem? I jak się go pozbył? Gdzie można załatwić sobie myśliwego? Gdzie napisać?
x_a-n
---
Posty: 437
Od: 15 mar 2010, o 20:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak pozbyć się srok z ogrodu?

Post »

I jeszcze jastrzębia ukatrupić bo zabił biednego gołąbka . Krogulca bo skręcił kark sikoreczce , wrony bo splądrowały czyjeś gniazdo , i jeszcze...
Awatar użytkownika
PUMKA
500p
500p
Posty: 593
Od: 16 sty 2009, o 10:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontakt:

Re: Jak pozbyć się srok z ogrodu?

Post »

No może bez przesady w obie strony....

U mnie problem srok też występuje ale ograniczam się do odstraszania przez klaskanie, sroki są bardzo płochliwe.
Swoją drogą gniazdo grzywaczy na świerku tez zamarło po inwazji srok.
Mam tez zimowego gościa przy karmniku _ pięknego krogulca...karmię sikory to i krogulec się nakarmi:-)
Ale sroki i koty bardziej traktuję mniej ulgowo - przeganiam jak mogę...i tyle..
stan65
100p
100p
Posty: 105
Od: 30 maja 2011, o 15:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak pozbyć się srok z ogrodu?

Post »

A może w drugiej części ogrodu powiesić lusterko? 8-)
beciaiwa
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 3 kwie 2011, o 17:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak pozbyć się srok z ogrodu?

Post »

Na razie strzelam w dmuchane torebki foliowe tylko że wtedy inne ptaszki też uciekają jak sroki zawojują teren wokół mnie i sąsiadów to chyba pomyślę o wiatrówce ...
stan65
100p
100p
Posty: 105
Od: 30 maja 2011, o 15:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak pozbyć się srok z ogrodu?

Post »

Proszę uważać, obrońcy srok tylko na to czekają.
marmul
100p
100p
Posty: 127
Od: 28 kwie 2011, o 16:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Jak pozbyć się srok z ogrodu?

Post »

beciaiwa pisze:chyba pomyślę o wiatrówce ...
Stzrelanie do zwierząt jest przestępstwem!
Awatar użytkownika
lelumpolelum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1187
Od: 28 maja 2008, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie cudności

Re: Jak pozbyć się srok z ogrodu?

Post »

Mieszkam nad rzeką, której brzegi porośnięte są wysokimi olchami- na wielu są gniazda srok, więc i u mnie tych ptaków nie brakuje. Cenię sobie ich obecność i często popijając kawkę na tarasie obserwuję, jak na piechotę przeczesują ogród, zajadając (mam nadzieję) różne liszki i szkodniki :wink: Oczywiście, że, szczególnie w porze karmienia młodych, plądrują też cudze gniazda ale czy rzeczywiście powinniśmy się do tego wtrącać? Zresztą, czy musimy? Wbrew pozorom, drobne ptactwo typu sikory, pliszki i rudziki też ma się dobrze.
Pomysł z lusterkiem nie jest zły, bo sroki faktycznie lubią świecidełka, rejestrują też natychmiast zmiany: po zrobieniu nowej rabaty mogę spodziewać się inspekcji w ten sam dzień :wink:
Może po prostu uznajmy inne stworzenia za równoprawnych mieszkańców terenu, który zajmujemy? Przynajmniej dopóki nie wchodzą NAM w drogę?
stan65
100p
100p
Posty: 105
Od: 30 maja 2011, o 15:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak pozbyć się srok z ogrodu?

Post »

Beata, świetna uwaga. ;:63 Trzeba żyć w zgodzie z przyrodą.
beciaiwa
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 3 kwie 2011, o 17:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak pozbyć się srok z ogrodu?

Post »

A co sroki zrobią kiedy zobaczą te lusterka? trzeba je powiesić na gałęziach czy jak? nigdy nie słyszałam o takim pomyśle i nie wiem jakie ma spełnić zadanie?
stan65
100p
100p
Posty: 105
Od: 30 maja 2011, o 15:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak pozbyć się srok z ogrodu?

Post »

Może to być kawałek szkła zamalowanego z tyłu i zawieszonego na gałęzie, tak aby kręciło się i było w zasięgu promieni słonecznych.
AgnieszkaG.
200p
200p
Posty: 274
Od: 12 wrz 2008, o 13:24

Re: Jak pozbyć się srok z ogrodu?

Post »

lelumpolelum pisze: rejestrują też natychmiast zmiany: po zrobieniu nowej rabaty mogę spodziewać się inspekcji w ten sam dzień :wink:
Może po prostu uznajmy inne stworzenia za równoprawnych mieszkańców terenu, który zajmujemy? Przynajmniej dopóki nie wchodzą NAM w drogę?
Czy też sprawdzaja, czy sie nowa rabata ukorzeniła :| ? Bo ja znam takie, co sprawdzają, wyciagając nowo posadzone rośliny za wierzchołek z ziemi :? . Tylko jak juz sprawdzą, to z powrotem nie wsadzą w to samo miejsce !!!!!
stan65
100p
100p
Posty: 105
Od: 30 maja 2011, o 15:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak pozbyć się srok z ogrodu?

Post »

Raczej szukają czegoś nowego.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”