Azofoska

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
Awatar użytkownika
jode22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4021
Od: 22 lut 2011, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, Rembertów

Re: azofoska

Post »

Ale jak zużyjesz ten napoczęty worek na trawniku, albo pod kwiatki, to im na pewno nie zaszkodzisz ;:131
Pozdrowienia, Jola, Utile dulci miscere Spis aktualnych wątków
Ogród przydomowy Joli
Awatar użytkownika
Xavierka
500p
500p
Posty: 543
Od: 6 maja 2012, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: między Wrocławiem, a Opolem

Re: Azofoska

Post »

Przeczytałam tutaj o zaletach azofoski i polifoski i naszła mnie myśl czy nie możnaby było połaczyć obu tych nawozów i takim zmieszanym nawozem podsypywać roślinki i zaprawiać dołki np. pod pomidorami?
Pozdrawiam
Najcenniejsza wiedza z własnego doświadczenia.
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10186
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Azofoska

Post »

Xavierka pisze:możnaby było połaczyć obu tych nawozów i takim zmieszanym nawozem podsypywać roślinki i zaprawiać dołki np. pod pomidorami?
Nie można. Polifoska jest nawozem zawierającym chlorki a te są dla pomidora szkodliwe.
Awatar użytkownika
twojogrodnik
100p
100p
Posty: 101
Od: 25 lut 2013, o 23:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Azofoska

Post »

A nie każdy nawóz zawiera chlorki? Jedne miej drugie więcej?

Azofoske z powodzeniem możemy stosować do iglaków, oprócz jesiennego nawożenia. Jeśli chcemy je troszkę pędzić. Należy wspomnieć też że azofoska jest jedna. Polifoski są różne w zależności od zawartości azotu. Nie pamiętam dokładnie, ale potocznie Polifoska "4" ma 4% zawartość azotu całkowitego, a "8" analogicznie 8%. Dla iglaków lepiej wybrać tą mocniejszą. Jak to się w praktyce przełoży na rośliny? Jeśli do iglaków zastosujemy nawóz z mniejszą zawartością azotu, poniżej 10%, rośliny będą bardziej zwarte i krępe od roślin nawożonych nawozem z zawartością azotu powyżej 14%.
W przygotowaniu...
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10186
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Azofoska

Post »

twojogrodnik pisze:A nie każdy nawóz zawiera chlorki?
są nawozy wieloskładnikowe takie jak Azofoska w których potas jest w postaci siarczanu potasu. A są takie jak polifoski, w których zamiast siarczanu potasu jest chlorek potasu. I to należy wiedzieć. Polifoski są nawozami głownie na trawy, w tym zboża/ bo to też trawy/.

Ja Cie tylko informuję a wybór i skutki należą do Ciebie.
Awatar użytkownika
twojogrodnik
100p
100p
Posty: 101
Od: 25 lut 2013, o 23:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Azofoska

Post »

Też fakt. Sporo roślin nie toleruje chloru. Oprócz warzyw i ozdobne również. Thuje też nie najlepiej tolerują zasolenie gleby.
W przygotowaniu...
Awatar użytkownika
vinetou80
200p
200p
Posty: 395
Od: 7 lut 2013, o 16:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tenczynek 20km od Krakowa USDA 6b

Re: Azofoska

Post »

Ja od paru lat sypię równo pod thuje...wcześniej polifoskę ,teraz azofoskę,zwykle od połowy kwietnia co ok.3tygodnie do połowy sierpnia.Używam w zasadzie azofoski do wszystkich drzew owocowych i ozdobnych.Nie stać mnie na super nawozy pod każde drzewko inne.Ani u azalii ,davidii,tulipanowca czy innych drzewek nie zauważyłem negatywnych objawów stosowania.
LEGENDS NEVER DIE
PanOgrodnik
100p
100p
Posty: 142
Od: 24 kwie 2010, o 22:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Azofoska

Post »

forumowicz z tego co wiem to potas w azofosce i polifoska 8 występuje w postaci chlorku potasu. Nie wiem gdzie znalazłeś informacje, że potas w azofosce jest w postaci siarczanu potasu ?
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10186
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Azofoska

Post »

No i właśnie, takie informacje często krążą po forum powodując , że wiele osób jest zdezorientowanych lub wprowadzonych w błąd.

Otóż kolego , nie wiem skąd masz takie informację, bo po jednym kliknięciu w wyszukiwarkę ukazuje mi się informacja o którą tu chodzi.
Opis: Kompletny nawóz bezchlorkowy
http://pwbio.super.sklep.pl/product_inf ... bebd03ae4d

Przyznasz, że nie może być tak by Azofoska zawierała jednocześnie chlorek potasu i była nawozem bez chlorkowym

Nawóz ten zawiera aż 23 % trójtlenku siarki. Jak myślisz ?. Skąd ? Ano stąd, że potas i magnez występują w nim w postaci siarczanów.
am-t
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 17 kwie 2013, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Wapnowanie jednocześnie z azofoską - niestety to zrobiliśmy.

Post »

Czy można przewidzieć, co teraz będzie się działo w glebie i jakie będą konsekwencje po jednoczesnym zastosowaniu wapniaka kornickiego i azofoski? Co prawda wapno wysypaliśmy 3 tygodnie wcześniej, ale na śnieg, który dopiero stopniał teraz i całe wapno osiadło na ziemi (czyli jeszcze sie "nie wchłonęło"). Ziemia została przekopana i od razu posypana azofoską, następnie przegrabiona. Wiem, ze to niedobrze. Ale moje pytanie: co teraz zrobić, jak zareaguje gleba? Czy można mimo wszystko posadzić winorośl za ok 2-3 tygodnie, tak jak to było planowane?
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5083
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Wapnowanie jednocześnie z azofoską - niestety to zrobiliśmy.

Post »

Nic takiego złego się nie stało, gorzej by było, gdyby wapno zmieszać z nawozem, wówczas powstaną niepożądane reakcje chemiczne.
PanOgrodnik
100p
100p
Posty: 142
Od: 24 kwie 2010, o 22:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Azofoska

Post »

forumowicz masz racje, źle doczytałem
osioek
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 5 maja 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Witam,

Czy stosuje ktoś z Was nawóz Ogród 2001 (Siarkopol Tarnobrzeg) jako zamiennik, było nie było, drogiej Azofoski?
Jakie macie o nim opinie? Co prawda zawartość składników NPK jest w nim wyraźnie niższa niż w Azofosce, zawiera jednak także mikroelementy, a kosztuje przeszło 2 razy taniej.
Gleba w moim ogrodzie ma odczyn lekko lub, miejscami, wyraźnie zasadowy, także nie przeraża mnie spora w nim zawartość siarki i jej związków i, co za tym idzie, możliwość zakwaszenia gleby.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”