Azofoska

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6531
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Re: Azofoska

Post »

My rozgarniamy korę i rozsypujemy wokół krzewu czy drzewka, a potem nagarniamy korę na wierzch.
Albo rozsypujemy nawóz, a potem lekko grabimy tak, żeby przemieszać cząstki nawozu z ziemią. A potem ściółkujemy albo trawą, albo czymkolwiek.
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
Lorrie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3732
Od: 5 maja 2009, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Azofoska

Post »

Super, że kora wystarczy :)
farmkam
50p
50p
Posty: 51
Od: 18 lut 2011, o 20:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Hydrocomplex czy Azofoska?

Post »

Potwierdzam zdanie pani ze sklepu, nie miałem z mim nigdy problemu, a jedną z jego nielicznych wad ale za to najbardziej odczuwalną jest jego cena.
Pozdrawiam Kamil
PanOgrodnik
100p
100p
Posty: 142
Od: 24 kwie 2010, o 22:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Hydrocomplex czy Azofoska?

Post »

Właśnie , że hydrocomplex jest tańszy. Azofoska to świetny nawóz i stawiam go na równi z Hydrocomplex. Obecnie następcą azofoki i complexu jest Blaukorn Classic - to jest petarda !
PanOgrodnik
100p
100p
Posty: 142
Od: 24 kwie 2010, o 22:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Azofoska

Post »

Jak to jest , że azofoske tez się stosuje pod iglaki. Zobaczcie na skład na florovit do iglaków jest diametralnie inny od składu azofoski, czegoś tu nie rozumiem ? Ponoć do iglaków powinno byc dużo potasu. Azotu nie powinny być więcej procentów niż fosforu czy potasu. A w azofosce jest wiecej azotu niż fosforu. Jakie jest Wasze zdanie ?
MBorcia
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 12 lip 2011, o 18:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Azofoska

Post »

Producent Azofoski (tak, ten sam co Florovitu - Inco Veritas) dopuszcza możliwość stosowania azofoski w nawożeniu iglaków. http://azofoska.pl/strona-mozliwosci-i- ... u-326.html
Myślę, że ważniejsza niż skład nawozu będzie ilość jaką zastosujemy oraz termin stosowania nawozu. A dostępne na rynku różne nawozy pod iglaki maja bardzo różne składy :)
Awatar użytkownika
przemo83
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 30
Od: 30 kwie 2011, o 11:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

azofoska 6 na wiosenny trawnik ?

Post »

witam, zakupilem azofoske ,ale sprzedawca miał tylko tzw 6 npk 6-20-30 ale teraz sie zastanawiam czy jest to dobry nawóz jako starter na wiosne na trawnik? mam tez saletre amonową , moze ją toszke domieszac ? ale w jakiej proporcji na trawnik 450m2 .

pozdrawiam forumowiczny ?
kuczjan
100p
100p
Posty: 149
Od: 10 maja 2010, o 00:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląskie Zawiercie

Re: azofoska 6 na wiosenny trawnik ?

Post »

azofoska jest dobrym nawozem na wiosnę i można go już wysiać
jeśli miałbym coś domieszać teraz to saletrzak
ja saletrę stosuje po ruszeniu wegetacji jak jest ciepło
Pozdrawiam Janusz
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

azofoska

Post »

Witam,mam pytanie. Dziś porządkowałam domek w ogrodzie i odnalazłam azofoskę (1/2 opakowania). Przeleżała tam od wiosny/lata , domek drewniany , bez ogrzewania. czy ona jeszcze będzie przydatna? :cry:
Awatar użytkownika
bishop
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5191
Od: 4 cze 2008, o 22:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ze wsi/prawie środek Polski
Kontakt:

Re: azofoska

Post »

A czemu nie?
Ale do kwietnia musi poczekać. :wink:
Pozdrawiam - Krzysiek
Mój czasopożeracz
Awatar użytkownika
krismiszcz
500p
500p
Posty: 578
Od: 20 cze 2011, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/Lublin

Re: azofoska

Post »

Najważniejsza rzecz w przechowywania nawozu:
- brak lub ograniczone bezpośrednich promieni słonecznych,
- szczelne zamknięte opakowanie,
- okrycie przed opadami atmosferycznymi,

Na pewno kilka % wyparowało z jej puli azotu, jest bardzo lotny. Ulatnia się nawet ze szczelnie zamkniętego opakowania fabrycznego.
Jak przechowujemy większą ilość nawozów Azotowych, typu saletra lub mocznik to unikamy bliskość stalowych przedmiotów ;-)
winterek
500p
500p
Posty: 915
Od: 8 lis 2010, o 21:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: azofoska

Post »

Wugląda więc na to, że z nawozami mineralnymi, jak z podłożami...
Lepiej mieć tegoroczne.
kjakub
100p
100p
Posty: 113
Od: 5 lut 2012, o 11:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: azofoska

Post »

krismiszcz pisze:Na pewno kilka % wyparowało z jej puli azotu, jest bardzo lotny. Ulatnia się nawet ze szczelnie zamkniętego opakowania fabrycznego.
Czy możesz podać jakieś rzetelne źródło tych rewelacji?
Nawozy mineralne, to nie nawozy organiczne i azot występuje tu w postaci związanej, a nie gazowej, czy w formie amoniaku które to formy rzeczywiście są lotne. To nie obornik, który wilgotny może sobie fermentować. W tym przypadku, jeśli już to można powiedzieć co najwyżej o ułamkach procenta strat azotu; nie wspominam tu o niedopuszczeniu do zawilgocenia, które w ogóle jest niepożądane.

Co do tej tytułowej azofoski, to jeśli była w suchym miejscu, to nic jej się nie stało i można stosować(czy gdybyś znalazła tam opakowanie soli kuchennej, lub cukru, to też obawiała byś się nieprzydatności, jeżeli nie wyglądały by podejrzanie?).
Pozdrawiam, Jakub.
Uwaga: Post może zawierać śladowe ilości orzechów arachidowych, oraz wiele substancji uznawanych za niebezpieczne - wskazana ostrożność!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”