Storczykowe love

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sylwianna
50p
50p
Posty: 64
Od: 24 maja 2011, o 09:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pabianice, woj. łódzkie

Re: Storczykowe love

Post »

Przepraszam z góry wszystkich, ale u mnie ciężko praca, praca, praca, po pracy ogródek, zakupy, nie miałam czasu na nic, nawet żeby wejść na forum :( Ale już się poprawiam, niestety mam złe wieści, po 1. Mój biały zachorował, jego kwiaty, a w zasadzie pączki żółkną, nie wszystkie tylko niektóre ... wstawiam foto, może coś poradzicie! :cry:
tak wyglądał: Obrazek
tak wygląda: Obrazek Obrazek
A liście wyglądają tak :(
Obrazek
nie wiem, co mu tak zaszkodziło, bo nie stoi w słońcu, mam nadzieję, że ślimaków żadnych nie ma, sprawdzałam NIE MA! Uff, ale proszę o pomoc, bo aż mi szklanki w oczach stanęły, tyle pączków, a tu takie coś :(
Obrazek BIAŁY PROSI O POMOC !! :cry:

Zaś różowy świętuje:
Obrazek
Pozdrawiam Sylwia
Zapraszam do moich wątków -> http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 29&t=43961
Awatar użytkownika
luczek95
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2330
Od: 13 lip 2009, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: Storczykowe love

Post »

Co do podłoża ja używam substrala..
- Domowi, zieloni przyjaciele cz.2
Łukasz- nick zakładany dawno temu :)
Awatar użytkownika
Sylwianna
50p
50p
Posty: 64
Od: 24 maja 2011, o 09:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pabianice, woj. łódzkie

Re: Storczykowe love

Post »

Dziękuję Rysiu bardzo, wczoraj kupiłam w ogrodniczym właśnie preparat do grzybów, zobaczymy poobserwuję go trochę, jak tylko będzie się coś działo, będę pisała! A w najbliższym czasie zrobię zdjęcia reszcie, która kwitnie jak szalona :tan :) Pozdrawiam !! :heja :uszy
Pozdrawiam Sylwia
Zapraszam do moich wątków -> http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 29&t=43961
Artexo
50p
50p
Posty: 72
Od: 7 kwie 2010, o 19:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Storczykowe love

Post »

Piękne storczyki :D Co do pąków to czasami nawet gdy dzień jest długi zdarza się że pączki zasychają zazwyczaj dlatego że roślina za bardzo się wysila bo jak wcześniej pisałaś twój biały wypuścił 10 gałązek. Mój różowy wypuścił około 35 pąków i też około 6 uschło.
A co do podłoża jak masz dobrą ręke to w każdym Ci urośnie chociaż grube jest na pewno lepsze. Ja dla swoich sam przygotowuje podłoże z kory obłupanej z drzewa, które tata przywozi z lau i dodatku styropianu ;:65 Wiem wiem na pewno nie jedna osoba by mnie za to skrytykowała :oops: ale moje rośliny bardzo ladnie w nim rosną i kwitną i nie musze wydawać pieniędzy na podłoże ze sklepu :P
Awatar użytkownika
Sylwianna
50p
50p
Posty: 64
Od: 24 maja 2011, o 09:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pabianice, woj. łódzkie

Re: Storczykowe love

Post »

Witam Artexo na moim forum! :) Może i masz rację, trochę, go to mogło osłabić, skoro, aż tak zaszalał :lol: szkoda mi na pewno, no ale będą KOLEJNE ! :roll: bo już dziś zaobserwowałam nowy pędzik ! Już niedługo wstawię foty, całusy! ;:65 :uszy
Pozdrawiam Sylwia
Zapraszam do moich wątków -> http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 29&t=43961
Awatar użytkownika
Iryseq
200p
200p
Posty: 422
Od: 15 maja 2011, o 13:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Południowa Polska

Re: Storczykowe love

Post »

WOW ile pędów !! Gratuluje ;:138 ;:138
Awatar użytkownika
Sylwianna
50p
50p
Posty: 64
Od: 24 maja 2011, o 09:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pabianice, woj. łódzkie

Re: Storczykowe love

Post »

;:7 Jolu ! Witam na forum, ma ich łącznie 10 :) a teraz zamiast pąków mam kwiaty!! :heja :tan
Pozdrawiam Sylwia
Zapraszam do moich wątków -> http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 29&t=43961
Awatar użytkownika
Klaudia89
200p
200p
Posty: 223
Od: 16 maja 2011, o 12:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Storczykowe love

Post »

Witaj, ale masz zdolnego białaska :wink: czekam na nowe foty ;:138
Szczęśliwie zarażona od 12.05.2011 :)
Mój storczykowy wątek
Awatar użytkownika
Sylwianna
50p
50p
Posty: 64
Od: 24 maja 2011, o 09:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pabianice, woj. łódzkie

Re: Storczykowe love

Post »

Witam Klaudia w wątku :)
Z góry przepraszam, bo dawno nie pisałam, ale nie miałam komputera przez ponad dwa tygodnie, dysk mi padł! A wraz z nim wszystkie zdjęcia, dane :cry: mam nadzieję, że da się to jakoś odzyskać :cry: :cry: :cry: :?:
W ramach rekompensaty wrzucam kilka nowych fotek, zapraszam do oglądania! :uszy
Obrazek Obrazek a tutaj moje nowe maleństwo Marysia! :) Zauroczyła mnie podczas wybierania prezentu dla przyjaciółki na giełdzie kwiatów! Polecam wszystkim gorąco, można tam znaleźć wszystkie gatunki storczyków, z na prawdę nie wielkie pieniądze, przyjaciółce kupiłam storczyka z 3 gałązkami za jedyne 25 PLN, a mój kosztował 18! Niewiarygodne, a są przecudowne, tfu tfu oby się trzymał i rósł do góry! ;:65
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek A tutaj zwariowany różowy, nie wiem już jak go przypinać, rozrósł się ostatnio bardzo, ale pozostaje tylko się cieszyć! Odwdzięczył się bardzo za moją prace nad nim ostatnio! :heja
Obrazek Obrazek Żółto-różowy tez nie próżnuje, nowe listki i to dwa jakie już duże, kwiatków ma mało, ale dziś dojrzałam, że zaczyna wychodzić nowy PĘDZIK! ;:138
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek i na deser, dwa kochanki, zauważyłam, że bardzo dobrze im obok siebie, podczas zmiany miejsca, biały zdychał, jednak obok różowego wypuścił nowego listka! ;:136 Dobre ziomki! ;:63
i to na tyle, mam nadzieję, że jest co oglądać, za jakiś czas znowu się pojawię i wrzucę coś nowego! 9 lipca, są imieniny, a więc będzie kilka nowych dzieciaczków do kolekcji! ;:138
Pozdrawiam dziewczyny! :uszy
Pozdrawiam Sylwia
Zapraszam do moich wątków -> http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 29&t=43961
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16365
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Storczykowe love

Post »

Ale piękne kolory i ta mnogość pączków, będzie cudnie ;:108
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
Awatar użytkownika
Klaudia89
200p
200p
Posty: 223
Od: 16 maja 2011, o 12:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Storczykowe love

Post »

:wit Ale piękny ten kochanek białaska, taka różowa pantera :wink:
Sukcesy widzę duże ;:138 gratulacje i oby tak dalej :wink:
Szczęśliwie zarażona od 12.05.2011 :)
Mój storczykowy wątek
Awatar użytkownika
Sylwianna
50p
50p
Posty: 64
Od: 24 maja 2011, o 09:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pabianice, woj. łódzkie

Re: Storczykowe love

Post »

Dzięki Justuś i Klaudio za miłe słowo! :) Cieszą się oczka, na widok takich pociech! ;:65
Już jutro jadę na giełdę! Mam nadzieję, że wrócę z niespodzianką :heja Od razu wrzucę fotki! :)
Pozdrawiam Sylwia
Zapraszam do moich wątków -> http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 29&t=43961
Awatar użytkownika
sama
500p
500p
Posty: 877
Od: 28 lut 2011, o 15:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: Storczykowe love

Post »

Pięknie i ta ilość pączków - super
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”