Zioła - wysiew, sadzonkowanie, uprawa

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
LaKamila
200p
200p
Posty: 427
Od: 20 lut 2016, o 12:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zioła - wysiew, sadzonkowanie, uprawa

Post »

Mi sie wydaje ze kolendra taka jest. Te ze sklepu maja jeden listek na długiej nóżce :D wiec może tak ma byc ? :)

Ja mojej jeszcze nie wysiewałam. Czekam na kwiecień.
bobinka102
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 49
Od: 15 lut 2015, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zioła - wysiew, sadzonkowanie, uprawa

Post »

Skoanna pisze:Tak, tak, z normalnego czosnku :tan ale jest też taki szczypiorek co nazywa się czosnkowy. Ja sadzę ząbki czosnku i zużywam z nich szczypiorek, jest bardzo czosnkowo aromatyczny, ale roślina o nazwie szczypiorek czosnkowy wyglądem nie odbiega od zwykłego szczypiorku a w smaku ma lekki posmak czosnku. Dwie różne roślinki ;:172
Również się przyłączam, świetny pomysł z tym czosnkiem ;:333 , na pewno wypróbuję do mojej bazylii, jak ją rozsadzę do doniczek
Awatar użytkownika
LaKamila
200p
200p
Posty: 427
Od: 20 lut 2016, o 12:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zioła - wysiew, sadzonkowanie, uprawa

Post »

Skoanna pisze:To mały plastik, dobrze widzę? No to szanse faktycznie mizerne ;:131 W naturalnej dużej zdarzało mi się miętę zimować i nic jej nie było, ale w takim plastikowym maluchu niestety i zamarza i przesycha. Ja bym też zajrzała do środka ;:108

Po weekendzie przekopie :) zima taka słaba była :). Tylko w Sylwestra większy mróz ale wtedy mnie nie było w domu wiec nie mogłam przenieść do domu :roll:

No trudno. Wezmę od rodziców z działki. Tam rośnie jak chwast :)
bobinka102
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 49
Od: 15 lut 2015, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zioła - wysiew, sadzonkowanie, uprawa

Post »

ja wysiałam około półtora tygodnia temu, ale szybko mi wzeszła, czekam jedynie z pomidorkami i kwiatkami do skrzynek balkonowych
Awatar użytkownika
Skoanna
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 980
Od: 28 sty 2016, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Zioła - wysiew, sadzonkowanie, uprawa

Post »

vibana pisze:w tym roku posiałam szałwię muszkatołowa i wąskolistną. Czy te odmiany także są traktowane jako zioła, czy tylko lekarska?
Wioletko są, większość osób traktuje je raczej jako ozdobne ale muszkatołowa ma duże zastosowanie w kosmetyce naturalnej, można z niej też robić kąpiele i odwary. Niektórzy stosują ją jako przyprawę. Szałwii wąskolistnej nie znam :?: Lawendę wąskolistną znam ;:224 to zdecydowanie zioło.
guru302
500p
500p
Posty: 583
Od: 14 lip 2012, o 23:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Biskupca woj. Warmińsko - Mazurskie

Re: Zioła - wysiew, sadzonkowanie, uprawa

Post »

dorotas24 pisze:Kupiłam wczoraj miętę w markecie. Próbowałam ją rozdzielić. Z 3 kłębków podzieliłam je na 2 kłębki: pojedynczą i podwójną. Mam nadzieję że przetrwają na parapecie. ;:333
przetrwają na pewno . To roślina aby miała mokro to przeżyje .
pozdrawiam serdecznie Gabrysia
dorotas24
200p
200p
Posty: 348
Od: 18 lut 2016, o 13:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Zioła - wysiew, sadzonkowanie, uprawa

Post »

Zauważyłam właśnie że bazylia i mięta muszą mieć bardzo mokro. Zdziwiło mnie to, ale te roślinki widocznie lubią wilgoć :wit
Pozdrawiam
Dorota
Awatar użytkownika
ipako
200p
200p
Posty: 331
Od: 11 wrz 2013, o 20:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Re: Zioła - wysiew, sadzonkowanie, uprawa

Post »

Wczoraj posiałam bazylię właściwą zieloną, rozmaryn i trawę cytrynową i to by było na tyle z tegorocznego siania do doniczek. Reszta pójdzie w prost do gruntu lub kupie sadzonki. Jakoś wyjątkowo nie chce w tym roku mieć zawalonych parapetów, stołu doniczkami po pikowaniu :D
mili17199
100p
100p
Posty: 168
Od: 23 lut 2016, o 11:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wieluń

Re: Zioła - wysiew, sadzonkowanie, uprawa

Post »

Bazylia rośnie u mnie bardzo szybko i wysiałam dzisiaj miętę pieprzową 12 sadzonek mięty pieprzowej, a reszta ziół pójdzie od razu do gruntu, bo miejsce mam ograniczone.
Gosia
Awatar użytkownika
LaKamila
200p
200p
Posty: 427
Od: 20 lut 2016, o 12:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zioła - wysiew, sadzonkowanie, uprawa

Post »

U mnie też bazylia super rośnie. Tylko wczoraj jak pryskałam pomidorki HT na wódce to trochę mi spadło na siewki bazylii i dosłownie wypaliło je. Więc radzę uważać bo są bardzo delikatne :)
yvettte
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 26 mar 2016, o 14:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zioła - wysiew, sadzonkowanie, uprawa

Post »

Cześć,

Czy możecie mi podpowiedzieć kilka rzeczy? Jestem nowicjuszem w hodowaniu roślin a bardzo chciałabym mieć w swojej kuchni pięknie pachnące zioła.

Niedawno zasiałam szypiorek i pietruszkę naciową. Tak dużo tego wzeszło, że nie wiem czy nie ZA dużo.
Czy nie za gęsto posadziłam je do doniczki?

Poniżej szczypiorek:
https://imageshack.com/i/pn5bv2Xdj

https://imageshack.com/i/plwVDFkSj
I pietruszka:

https://imageshack.com/i/poDdzMO6j
https://imageshack.com/i/pmb4pliWj
Jeszcze jedno pytanie. Kupiłam w sklepie bazylię, ale niestety musiałam ją uciąć. Zostały z niej trzy łodygi, z których jak się okazało wyrastają liście. Myślicie że coś jeszcze z niej będzie?

https://imageshack.com/i/plRZgdJ6j
Awatar użytkownika
Biotit
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2296
Od: 20 cze 2014, o 00:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: W-wa

Re: Zioła - wysiew, sadzonkowanie, uprawa

Post »

Witaj,
przede wszystkim roślinki mają za mokro, szczypiorek spokojnie możesz ścinać, bazylia wypuszcza listki z boku, powinna się przyjąć. Pietruszka do pikowania się chyba nie nadaje, za bardzo wybiegła, ja bym ją zostawił na żywioł.
Jaką masz temp.? Jeśli > 22-24 C, to lepiej by się miały w 20 C.
Moje wątki
Festina Lente
yvettte
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 26 mar 2016, o 14:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zioła - wysiew, sadzonkowanie, uprawa

Post »

Nie cytuj postu jeśli odpowiadasz bezpośrednio pod nim. Wstawiaj mniejsze zdjęcia, bo te rozwalają całą stronę. szarotk66

W mieszkaniu mam 21 stopni, dopuszczalnie? Zdjęcia robiłam zaraz po podlaniu. Ile w ogóle potrzeba czasu żeby pietruszka zaczęła wyglądać jak pietruszka? Na razie ma bardzo cieniutkie łodyżki, jak niteczki... :( w ogóle to powinno się ją sadzić kępkami czy pojedynczymi łodyżkami?
Za bardzo wybiegła...tzn? Powinnam ją pikować wcześniej? Wyczytałam gdzieś że dopiero jak wypuści właściwe liście.
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”