"Mowa" chwastów.

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
karminka
200p
200p
Posty: 222
Od: 18 sie 2012, o 14:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: "Mowa" chwastów.

Post »

Zwalczyłam podagrycznik Roundupem. Należy opryskiwać pod koniec lata i jesienią kiedy roślina przygotowuje się do zimy i nie ma siły do "walki" z pestycydem. Trwało to chyba trzy lata, ale udało się.
Pozdrawiam, Ania.
jerry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 683
Od: 4 mar 2010, o 00:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: "Mowa" chwastów.

Post »

Też czytałem i z doświadczenia powiem, że atak na chwasty w drugiej połowie lipca jest dopiero skuteczniejszy.
A jak już się ciężką artylerię (Roundap) na nie wyciągnie to dużo łatwiej.
Dobrze jest też w kolejnych sezonach ściółkować glebę aby ograniczyć wyrastanie chwastów z nasion w glebie i "nalotu" z okolicy.
Pozdrawiam
Jerry
Awatar użytkownika
karminka
200p
200p
Posty: 222
Od: 18 sie 2012, o 14:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: "Mowa" chwastów.

Post »

U nas za płotem rosną krzewy ozdobne. Co roku jesienią ściółkujemy liśćmi z orzecha włoskiego. Krzewom to nie szkodzi, bo rosną okazałe pomimo mocnego cięcia, natomiast chwasty pojawiają się nielicznie.
Pozdrawiam, Ania.
bonsai
100p
100p
Posty: 106
Od: 3 lut 2013, o 16:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lwówek Śląski

Re: "Mowa" chwastów.

Post »

A jaką glebę lubi dzika róża? Pytam, bo u mnie to rośnie jak chwast [i przez sporą część mieszkańców jest jako chwast tępione]. Sama musiałam wyrwać [traktorem, człowiek nie dał by rady] 7 olbrzymich kęp - zarosły nieużywaną drogę prowadzącą od domu do lasu, którą chcemy przywrócić do dawnego stanu.
Po za tym rośnie u mnie pokrzywa, pokrzywa, pokrzywa i jeszcze torchę pokrzywy, a w nielicznych miejscach przez pokrzywę nie zdominowanych widziałam również mniszka... Z drzew za to jest dużo samosiejek brzozy, głogu i leszczyny.

Ps. Gleba była nieuprawiana, nieruszana ludzką ręką przez dobre 15-20 lat, odzyskanie jej i zrobienie ogródka to będzie wyzwanie :twisted:
NOTO
200p
200p
Posty: 463
Od: 2 sty 2013, o 10:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: "Mowa" chwastów.

Post »

Jeśli drzewa możesz wyciąć to je wtnij i przygotuj ziemię jak to się robi pod trawniki (roundap, przekopanie, bronowanie, i tak ze 2x). Ogródek będzie extra.
Pozdrawiam Tomek
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Tytuł wątku powinien być szczegółowy - uszanuj pracę odpowiadających expertów i włóż trochę wysiłku w treściwy tytuł tego o co pytasz.
Awatar użytkownika
BozenkaA
1000p
1000p
Posty: 1138
Od: 26 cze 2011, o 21:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: "Mowa" chwastów.

Post »

NOTO pisze:...(roundap, przekopanie, bronowanie, i tak ze 2x).
Rany, dlaczego truć ziemię, która ma dawać plony? :roll:
Awatar użytkownika
sylwia75
100p
100p
Posty: 169
Od: 19 lut 2012, o 22:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolny śląsk

Re: "Mowa" chwastów.

Post »

A u mnie od zeszłego roku prym na działce wiedzie gwiezdnica.W zeszlym roku jak wróciłam z wczasów to po dwóch tygodniach mialam kobierzec w każdym dostępnym miejscu.Od paru dni walczę z nimi,widzę że nie będzie lekko.Gdzieś wyczytałam,że jest smacznym dodatkiem do sałatek,może z wroga stanie się przyjacielem :wink:
Pozdrawiam Sylwia
bonsai
100p
100p
Posty: 106
Od: 3 lut 2013, o 16:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lwówek Śląski

Re: "Mowa" chwastów.

Post »

Sylwia w takim razie nic tylko.... zeżreć drania :;230 .

Dokładnie to samo planuję z pokrzywą - dla nas świetna do wiosennych sałatek, kury i świnie od znajomej też mają obiecany solidny dodatek [innymi słowy - ile tylko znajomi chcą, mam ładnych parę hektarów tego "cudu"] ;:134 .
Awatar użytkownika
magos13
500p
500p
Posty: 636
Od: 2 lut 2010, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: "Mowa" chwastów.

Post »

Zeżreć drania ;:oj , ale jak ? Jako dodatek do sałatek ? A nie macie przepisu na gwiazdnicę z dodatkiem czegokolwioek :roll: ?
Pozdrawiam. Gosia
Awatar użytkownika
Jusia76
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 5 maja 2013, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: "Mowa" chwastów.

Post »

bonsai pisze:Sylwia w takim razie nic tylko.... zeżreć drania :;230 .

Dokładnie to samo planuję z pokrzywą - dla nas świetna do wiosennych sałatek, kury i świnie od znajomej też mają obiecany solidny dodatek [innymi słowy - ile tylko znajomi chcą, mam ładnych parę hektarów tego "cudu"] ;:134 .
a ja dziś młodą pokrzywą zamierzam płukać włosy :)
bonsai
100p
100p
Posty: 106
Od: 3 lut 2013, o 16:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lwówek Śląski

Re: "Mowa" chwastów.

Post »

Możesz też spróbować herbatki pokrzywowej - fajnie włosy wzmacnia. Ale, ponieważ w smaku nie jest najlepsza, to polecam do normalnej herbaty dodać listek-dwa pokrzywy ;:224 .
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: "Mowa" chwastów.

Post »

Herbatki z pokrzywy z miodem są bardzo wzmacniające organizm przed infekcjami jesiennymi czy po dłuższej chorobie.

U mnie też pokrzywy nie brakuje, jak jej pozwolę to urośnie do półtorej metra a tam gdzie jej nie ma to rośnie ,,koński szczaw" , zwykła babka i jaskółcze ziele. Moja posesja jest prawie dookoła ,,obwarowana" pokrzywą. Na warzywniaku po zbiorze warzyw nakrywam grządki czarną agrowłókniną. Wiosną wyrywam tylko rozłogi pokrzywy jakie się pod włókniną rozrosły.

Najbardziej to wkurzają mnie osty, to dopiero jest mi trudno wytępić.
Awatar użytkownika
whitedame
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3456
Od: 17 lut 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice 6B

Re: "Mowa" chwastów.

Post »

U mnie też rośnie mnóstwo jaskółczego ziela, ale ja go nie tępię a po prostu przesadzam w odpowiednie miejsce i używam do celów leczniczych http://luskiewnik.strefa.pl/chelidonium.html .
Podagrycznik, gwiazdnica pospolita i przytulia czepna to są moje utrapienia.
;:233 Beata
Umysł jest jak spa­dochron. Nie działa, jeśli nie jest ot­warty Frank Zappa
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”