Polyversum WP / Fungilitic/Vaxiplant środki na szarą pleśń

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8512
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Polyversum WP

Post »

Można spróbować , jednak wolałabym uczyć się na cudzych a nie własnych błędach . :)
Znalazłam opryskiwacz 3l. w komplecie z lancą za 52 zł .
vodo
100p
100p
Posty: 108
Od: 2 gru 2016, o 14:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Polyversum WP

Post »

Co komentarz to inny co do Poliversum ,jedni piszą że ten grzyb zjada inny(szara pleśń np.) a jak zjada to się pewnie rozmnaża(tak myślę).A tu proszę inny wpis że jeśli plantacja mocno zarażona to ''kasa w błoto'',no to wreszcie jak z tym środkiem jest?Ja raczej nie opryskuje bez potrzeby a zapobiegawczo to różnie bywa.
Awatar użytkownika
jura54
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 12 sty 2017, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Polyversum WP

Post »

Joze1802 pisze:Ja tak myślę, żeby kupić najtaniej, czyli 0,25 l i wypróbować na swojej działce. Jeśli to będzie prawda co o tym specyfiku piszą, to wtedy można będzie ze spokojnym sumieniem zakupić większą ilość.
I ro jest zdroworozsądkowe podejście.
Wypróbować.
Ja napisałem że stosuje i mi się sprawdza po to jest to forum. Fakt opinii na temat fungilitic jest nie dużo, ale na rynku jest dopiero od 2014 roku. Ja też przez przypadek na to natrafiłem.
Pozdrawiam Jerzy
Awatar użytkownika
Joze1802
500p
500p
Posty: 656
Od: 7 lip 2012, o 20:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Prudnik

Re: Polyversum WP

Post »

jura54 pisze:Ja napisałem że stosuje i mi się sprawdza
Witaj. Napisz coś więcej na ten temat. Jak Ty ten środek używasz, opryskujesz czy też podlewasz, ile tego dajesz? Interesuje mnie ten temat bo jestem w kropce, do wyboru mam Polyversum, Previcur Energy czy Fungilitic. Są to środki stosunkowo drogie jak dla emeryta, ale na coś muszę się w końcu zdecydować. :(
Pozdrawiam Józef
mkgrr
100p
100p
Posty: 121
Od: 7 mar 2015, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Polyversum WP

Post »

anulab pisze: ...
Teraz szykuję się do produkcji własnych zdrowotnych mikroorganizmów w domu .
anulab, podziel się proszę, w jaki sposób zamierzasz produkować własne zdrowotne mikroorganizmy.
Pozdrawiam Serdecznie
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8512
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Polyversum WP

Post »

:wit Zajrzyj do działu Supersekcja Hot , wątek Efektywne Mikroorganizmy .
Ja mam zamiar robić ekonomicznie.
Awatar użytkownika
jura54
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 12 sty 2017, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Polyversum WP

Post »

Joze1802 pisze:
jura54 pisze:Ja napisałem że stosuje i mi się sprawdza
Witaj. Napisz coś więcej na ten temat. Jak Ty ten środek używasz, opryskujesz czy też podlewasz, ile tego dajesz? Interesuje mnie ten temat bo jestem w kropce, do wyboru mam Polyversum, Previcur Energy czy Fungilitic. Są to środki stosunkowo drogie jak dla emeryta, ale na coś muszę się w końcu zdecydować. :(
Drogi Józefie
Założę temat z fungilitic tam opisze wszystko ale teraz mam wyjazd na tydzień i będę dopiero w sobotę 18 lutego to to zrobię. I tak w tej chwili nie opryskasz więc można poczekać ;:224 . Opisze jak stosowałem fungilitic obiecuje ale jak wrócę.
Pozdrawiam Jerzy
Awatar użytkownika
jura54
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 12 sty 2017, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Polyversum WP i Fungilitic

Post »

Dobry wieczór.

Odświeżam temat, ponieważ obiecałem że napisze jak stosowałem fungilitic.
Przepraszam że nie napisałem wcześniej ale jestem dość zajęty.

Pierwsze opryski Fungilitic stosowałem właśnie teraz na przełomie kwietnia i maja. (Truskawki)

Zastosowałem dawkę 2 litry preparatu w 100 litrach wody. Następnie ponowiłem oprysk pod koniec maja. Stosowałem normalne nawożenie w między czasie. Pan który sprzedaje Fungilitic kazał mi obserwować sadzonki. Jeśli nic się nie pojawi to trzeciego oprysku miałem nie stosować. Nie wytrzymałem i opryskałem trzeci raz na początku lipca (zaznaczam że nic się nie pojawiło, żadna choroba, ale mając na uwadze co się działo sezon wcześniej nie wytrzymałem, wolałem zastosować profilaktycznie)

A teraz opisze jak zadziałał Fungilitic Truskawki

Po pierwsze nie wystąpił mączniak którego co roku miałem.
Po drugie nie wystąpiła szara pleśń która trzebiła moje plony w zastraszającym tempie. (Byłem w szoku że nie ma)
Po trzecie plony były wyższe o jakie 30 % ale to oczywiste bo nie było start związanych z szara pleśnią.
Po czwarte plonowanie wydłużyło się o jakieś dwa tygodnie. (truskawki Elsanta)
Po czwarte owoce były kształtne i soczyste (nie były puste w środku). Były też bardziej kwaskowe

To chyba tyle.
W tym roku już opryskałem na początku kwietnia a drugi oprysk zamierzam zastosować wcześniej niż w zeszłym bo pogoda jest paskudna mokra i sprzyja powstawaniu chorób.

PS pytacie o fungilitic na prywatne wiadomości a ja nie mogę odpowiadać na prywatne wiadomości. ;:14 nie wiem czemu.
Dopiero jak będziesz miał napisane 22 posty, to automatycznie uruchomi u Ciebie ta funkcja. ekopom
Awatar użytkownika
Joze1802
500p
500p
Posty: 656
Od: 7 lip 2012, o 20:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Prudnik

Re: Polyversum WP i Fungilitic

Post »

Dzięki Jurku, że odpisałeś i opisałeś swoje spostrzeżenia dotyczące Fungiliticu. Ja jak pisałem, zakupiłem w końcu ten specyfik w buteleczce 0,25 l w celu przetestowania, jak zda egzamin to zakupię więcej. Jeszcze nie stosowałem, bo zimno i mokro, więc czekam na wiosnę może w końcu zawita do nas? :(
Pozdrawiam Józef
Awatar użytkownika
jura54
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 12 sty 2017, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Polyversum WP i Fungilitic

Post »

Nie ma za co Józefie
Tak trzeba poczekać na ocieplenie. Ale zaraz jak się pogoda poprawi to opryskuję. Podobno pod koniec kwietnia ma być cieplej. Więc na majówkę zamiast odpoczywać jadę w pole ;:124
Awatar użytkownika
Joze1802
500p
500p
Posty: 656
Od: 7 lip 2012, o 20:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Prudnik

Re: Polyversum WP i Fungilitic

Post »

Jurku, ja również z niecierpliwością czekam na poprawę pogody, u mnie na razie zima, bo sypie śniegiem i 0*C na termometrze. ;:oj
Pozdrawiam Józef
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8512
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Polyversum WP i Fungilitic

Post »

Szukam preparatu Vital Plus na bazie trichoderma .Niby jest a w sklepach nie widać .
Awatar użytkownika
jura54
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 12 sty 2017, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Polyversum WP i Fungilitic

Post »

Byłem kiedyś na konferencji naukowej w Skierniewicach i profesor nie pamiętam nazwiska powiedziała że trichoderma jest bardzo ekspansywna i nie do zatrzymania, to znaczy że jeżeli grzyb trichodermy nie ma już kogo zjadać zaczyna żywić się pozytywnymi mikroorganizmami. Ogólnie rzecz ujmując można sobie wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Faktycznie później poczytałem publikacje niektórych profesorków (niezależnych bo to ważne ) że trichoderma powinna być zakazana w sprzedaży. Z tego co się orientuję cały czas jest ten grzyb badany i nie ma go w sprzedaży, przynajmniej tak było w 2014 roku.
Pozdrawiam Jerzy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”