U sibeliusa

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: U sibeliusa

Post »

;:oj Bc Maikai jest obłędne. To kwitnienie, które pokazałeś powaliło mnie na kolana :tan chylę czoła Twojemu doświadczeniu ;:180
sibelius
50p
50p
Posty: 52
Od: 12 mar 2011, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: U sibeliusa

Post »

Maikai wisi bez podstawki i cieniowania na południowym oknie. Podlewana przez namaczanie co tydzień cały rok. Latem przesycha na wiór. Nawożona tak jak reszta, oszczędnie.
Pozdrawiam

Paweł
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2805
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: U sibeliusa

Post »

Widzę że uprawa maikai u Ciebie jest praktycznie taka sama jak u mnie.
Potwierdzam że takie warunki jak Paweł opisał powodują obfite kwitnienie.
Dodam tylko że jednego roku zaeksperymentowałam kwiat był całe lato na dworze w szklarni jak się zrobiła jesień to wrócił do domu ale dałam ją na wschodnie okno. Efekt bodajże 3 pędy i to tylko z tych przyrostów co od strony szyby były.
Na południowym oknie wytwarza 20 kwiatostanów albo i więcej rocznie.
Lana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1238
Od: 29 lis 2007, o 13:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: U sibeliusa

Post »

Pawle szczękę z podłogi zbieram do tej pory :shock: . Stanhopea jest niewiarygodna, oczy wychodzą na wierzch. Śmierdzi - trudno, za to wygląda ;:oj . Przy swojej Stanhopei popełniałam ponoć błąd, który kosztował mnie wiele nerwów. One lubią mieć wilgotne podłoże, dużo światła i papu, ale... jak traktujesz samą roślinę, jeżeli pojawia się pęd kwiatowy ? Moje wszystkie zagniły w podłożu ;:145 .
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1483
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: U sibeliusa

Post »

Moja Maikai stoi na oknie południowym , zastanawiam się czy problemem nie kwitnięcia może być to ,że ona jest w hydro i ma cały czas wody oporowo, ile czasu ja przesuszać, czy będzie ok jak co tydzień ja przeleję co myślisz? Wcześniej wynosiłam do szklarenki ale po zaleceniach Kasi w tym roku została w domu.
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
sibelius
50p
50p
Posty: 52
Od: 12 mar 2011, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: U sibeliusa

Post »

Lucynko, jak wiesz, jaką masz, to jest z górki. Ze dwa miesiące przed terminem kwitnień wystarczy zamiast namaczać - przelewać. Choć ja teraz, jak ciepło, moczę, ale max 10 minut. A jak pęd się pojawi, to tylko zraszanie od góry i przelewanie.
Mirko, nigdy w hydro nic nie miałem, poza ukorzeniającymi się ludisiami. Spróbuj.
Pozdrawiam

Paweł
Lana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1238
Od: 29 lis 2007, o 13:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: U sibeliusa

Post »

Niestety Pawle swojej już nie mam, przędziory zjadły ja do końca. Moja to chyba była tigrina, 2 razy wypuszczała pędy kwiatowe i 2 razy wszystko zagniło. Moja niewiedza je zabiła ;:161 , bo dalej je moczyłam, przelewanie chyba też dałoby ten sam efekt, tylko spryskiwanie wchodziło w grę. Polak mądry po szkodzie :? .
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: U sibeliusa

Post »

Jak czytam Pawle twoje opisy uprawy, to co któryś storczyk u Ciebie gdzieś WISI.
Masz widzę bardzo tolerancyjną rodzinkę. U mnie to może coś powisieć najwyżej na sznurach do suszenia prania
na balkonie i to tylko wtedy jak są puste :wink:

Co do Bc. Maikai, to niedawno też przesadzałam, bo dokładnie jak u Ciebie rozsadziła doniczkę.
Co do Neofinetii w kuli, myślałam, że pokażesz zdjęcie historyczne. Fajnie to wyglądało :)

Nie mogę się napatrzeć na ten zjawiskowy kwiat Stanhopei. Tylko w Twoich warunkach możliwe uprawianie
takiego pięknego śmierdziucha. W bloku (na balkonie) połowa sąsiadów by czuła te 'perfumy' :D

Fajnie, że tyle zapowiedzi kwitnień masz najbliższe miesiące ;:138
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1483
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: U sibeliusa

Post »

Pawle nie zapominaj o nas , zapraszamy do pokazania co u Ciebie kwitło, kwitnie lub będzie kwitło ponad wszelką wątpliwość kwitnienia były , nie chowaj tego dla siebie my chętnie popatrzymy ;:215
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: U sibeliusa

Post »

Ojjj tak ;:215
sibelius
50p
50p
Posty: 52
Od: 12 mar 2011, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: U sibeliusa

Post »

Hej.

Nie mam się czym chwalić, bo kwitną aż DWA, z czego jeden to zwykła hybryda. Upały dały się we znaki, a wraz z nimi fala wciorniastków, których łupem padły dwa pędy na wandzie i kilka pochewek katlejowych, że o młodych przyrostach nie wspomnę.

Pierwszy kwitnący to paphiopedilum concolor. Mam go już drugi rok i nie widziałem jeszcze sabotka, który rósłby tak szybko. Co tydzień wymagał obracania, bo pochylał się w stronę okna. Kwiat ładny, ale "belatulumy" i "godefroje" ładniejsze mają.

Obrazek

A drugi to phalaenopsis hybryda od Asi Art. Phalaenopsisy i ja słabo się dogadujemy.

Obrazek

Na koniec zapowiedź kwitnienia - pierwszy raz u mnie - macodes petola. Jakby miało go coś zeżreć, to się choć pędem pochwalę :)

Obrazek


Za duże wstawiasz zdjęcia - zamieniłem na linki/N.
Poprawione.
Pozdrawiam

Paweł
Awatar użytkownika
Gandalfwhite
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 546
Od: 18 lis 2018, o 08:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: U sibeliusa

Post »

Witaj.

Opisz warunki uprawy swojego paphiopedilum concolor.

Mam kila paphiopedilum ale jakoś nie mogę ich zmusić do kwitnienia.

Jaka woda, światło,temperatura i nawożenie?

Pozdr.
Grzegorz
sibelius
50p
50p
Posty: 52
Od: 12 mar 2011, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: U sibeliusa

Post »

Okno wschodnie, strona prawa. Woda miękka, ale z akwarium, wymieszana pół na pół z twardą kranówką. Podlewanie przez namaczanie raz w tygodniu, zimą co dwa. I tyle. Nawożenie, jak reszta, mają od ryb co tydzień, a jak daję nawóz typowo storczykowy mniej więcej raz w miesiącu(jaki się trafi), to sabotki, przez mieszanie wody, mają go dwa razy mniej od innych. I tyle.
Pozdrawiam

Paweł
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”