Lithopsy - wysiew nasion

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
blabla
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7369
Od: 6 sie 2007, o 06:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Problem z siewkami lithopsów pomocy.

Post »

Mrofkus pisze:To gdybys w najblizszym czasie zamawial daj znac chętnie sie dołoże:)
Najbliższe zamówienie prawdopodobnie w styczniu przyszłego roku.
Pozdrowienia, Tomek
Mój wątek
Awatar użytkownika
wilczek
100p
100p
Posty: 150
Od: 4 kwie 2011, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Problem z siewkami lithopsów pomocy.

Post »

Pisałem już wcześniej że moje siewki bardzo sie wyciagły i zaczęły się przewracać. Dziś po 18 dniach je przepikowałem głebiej w podłoże. Wkleje zdjęcie i ocenicie czy z tego coś będzie czy nie czy to w ogóle są siewki lithopsów?? Moje są bardzo chudziutkie i mierniutkie te na zdjęciach w necie są jak małe banieczki. proszę o rade.


Obrazek
Awatar użytkownika
blabla
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7369
Od: 6 sie 2007, o 06:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Problem z siewkami lithopsów pomocy.

Post »

Mi to na litopsy nie wygląda. To chyba jakieś chwasty, których nasiona przypadkowo znalazły się w podłożu. Jeśli mam rację to za parę dni wszystko się wyjaśni, bo chwasty rosną w ekspresowym tempie.
Pozdrowienia, Tomek
Mój wątek
Awatar użytkownika
phantom
500p
500p
Posty: 635
Od: 24 mar 2009, o 23:48

Re: Problem z siewkami lithopsów pomocy.

Post »

Za parę dni? 'Wilczek' przepikował je po 18, żeby to były chwasty byłyby sporo większe. To na pewno nie są siewki Lithops, za to prawdopodobnie trafił ci się jakiś inny popularny sukulent.
Awatar użytkownika
wilczek
100p
100p
Posty: 150
Od: 4 kwie 2011, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Problem z siewkami lithopsów pomocy.

Post »

Siewki lithopsów z tego co można zobaczyć w necie wygladają jak małe banieczki miniaturki dorosłych okazów, jestem poczatkujacy w tym temacie ale wydaje się mi że to chyba nie lithopsy.
Awatar użytkownika
wilczek
100p
100p
Posty: 150
Od: 4 kwie 2011, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Problem z siewkami lithopsów pomocy.

Post »

Dziś dostałem nasiona lithopsów zobaczymy co z tych wyrośnie. Mam jednak małe pytanie te pierwsze siewki ze zdjęcia które podobno nie są lithopsami podlewałem przez spryskiwanie, ale zauważyłem na zdjęciach że4 ludzi podlewają przez słomkę która jest w podłożu. Jak to zrobić i jak to dziła????
Awatar użytkownika
wilczek
100p
100p
Posty: 150
Od: 4 kwie 2011, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Problem z siewkami lithopsów pomocy.

Post »

Dodam jeszcze że są to nasiona lithopsów Hallii, Julii, Karasmontana ,, Mickbergensis" co sądzicie o tych odmianach??
nostadamus
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 21
Od: 24 mar 2011, o 21:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Problem z siewkami lithopsów pomocy.

Post »

nie mogłeś po prostu zedytować posta? a to lithopsy na pewno nie są, to mi bardziej wygląda na liście młodych opuncji, ale raczej są za małe. Ale to lithopsy na pewno nie są. Jak już to jakiś inny sukulent. Niestety na odmianach się nie znam. Ale poczekaj jeszcze trochę i wszystko się wyjaśni
zapełniam parapet doniczkami z różnymi roślinami, np. kaktusami, papryczkami chili, cytrynami z nasion, itp. najwięcej mam papryczek wszystkie uzyskane samemu. mam ich 6 z tego 4 dosyć małe i 2 duże z których jedna nie wytwarza pyłku albo ja jestem ślepy...
Awatar użytkownika
wilczek
100p
100p
Posty: 150
Od: 4 kwie 2011, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Problem z siewkami lithopsów pomocy.

Post »

Jak zrobić system nawadniania doniczki z tą słomką włożoną w podłoże??
Awatar użytkownika
Farel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2504
Od: 22 lip 2009, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Problem z siewkami lithopsów pomocy.

Post »

Moje siewki titanopsis wyglądały podobnie.
Z tego co widzę to siewki masz w doniczce więc wystarczy postawić doniczkę na spodku i nalewać do niego wody.
nostadamus
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 21
Od: 24 mar 2011, o 21:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Problem z siewkami lithopsów pomocy.

Post »

jeśli chodzi ci o mój sposób to zrób tak:
1 weź jedną słomkę taką wyginaną, i do jednego końca przyklej i uszczelnij strzykawkę bez tłoka. następnie wygiętą częśc (tą przez którą sie pije) włóż do dołka , tak żeby z ziemi wystawała tylko rurka bez zgięcia. strzykawkę przyklej do czegoś wysokiego (ściany czy czegoś) i nalej wody, sprawdź czy działa i już. oto moje zdjęcia:
Obrazek
Obrazek
systemem tego szczerze nie można nazwać, ale to sposób dla tych co chcą sie troche pobawić ;) a i jeszcze jedno, tego złączenia nie radzę robić bo chciałem poprowadzić rurką przez wszystkie doniczki jednak zalałem sobię biurko-parapet :oops: to chyba tyle
zapełniam parapet doniczkami z różnymi roślinami, np. kaktusami, papryczkami chili, cytrynami z nasion, itp. najwięcej mam papryczek wszystkie uzyskane samemu. mam ich 6 z tego 4 dosyć małe i 2 duże z których jedna nie wytwarza pyłku albo ja jestem ślepy...
Awatar użytkownika
Mrofkus
50p
50p
Posty: 51
Od: 5 kwie 2011, o 15:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Problem z siewkami lithopsów pomocy.

Post »

wilczek pisze:Dwa tygodnie temu zasiałem lithopsy do podłoża dla kaktusów 1:1 ze żwirkiem. po 7 dniach wzeszło 11 sztuk są przykryte folia i mają stała wilgotnośc. Problem polega na tym że moim zdaniem strasznie się wyciagły są wysokie na 1 cm i mają bardzo cieniutko noge :D , czy z czasem zgrubieja, czy to normalen że tak poszły w górę? Prosze o pomoc, z góry dziekuje za podpowiedzi.

Jak ta Twoje siewki???
Bo każdego dnia rodzi sie we mnie coś nowego....

ZAPRASZAM na Mój parapecik
Awatar użytkownika
wilczek
100p
100p
Posty: 150
Od: 4 kwie 2011, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Problem z siewkami lithopsów pomocy.

Post »

na razie stoja bez zmian
ODPOWIEDZ

Wróć do „KAKTUSY i inne sukulenty”