Glebogryzarka jaką kupić?Opinie użytkowników.

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
aalal29
200p
200p
Posty: 377
Od: 14 paź 2010, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Głubczyc(242m n.p.m.)płd Opolszczyzna

Re: Glebogryzarka jaką kupić?Opinie użytkowników.

Post »

Witam, Mam pytanie odnośnie glebogryzarek czy ciągników jednoosiowych pod kątem rodzaju zastosowanego silnika, lepsze diesle czy spalinowe ?
Zbyszek T
200p
200p
Posty: 350
Od: 22 wrz 2011, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Glebogryzarka jaką kupić?Opinie użytkowników.

Post »

Diesel jest lepszy ale dużo droższy. Za nowy ciągnik jednoosiowy trzeba by dać z 15 tyś, a za używany z 4-5 tyś.

Ale (pomijając wagę i rozmiary sprzętu) - w amatorskich zastosowaniach trwałość Diesla chyba nie jest zauważalna, gdyż sprzęt się tak nie zmęczy jak np. w przypadku świadczenia usług.

A co do ciągniczków jednoosiowych - to chyba nie warto. Zaorać tym nie zaorasz, za lekki sprzęt, to co widać na filmikach na YT to jest grzebanie w ziemi a nie orka....

A glebogryzarką z napędem, na ciężkiej ziemi, na dwa przejazdy - spulchnisz ziemię na 15-20 cm.

Ja od kilku lat nie kopie szpadlem ogródka - używam tylko glebogryzarki. I nie widzę różnicy czy problemów.
dziad_Jag
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1069
Od: 14 paź 2014, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/północne Mazowsze

Re: Glebogryzarka jaką kupić?Opinie użytkowników.

Post »

zenmach....No, maszyna trochę za duża na potrzeby działki 2000 m, ale nawet bym kupił gdybym miał gdzie trzymać! Targać 100 kg do kontenera? Brrr. A zostawić na łasce losu w blaszaku?
Gdzieś na YT widziałem ciekawą glebogryzarkę włoską: traktorek jednoosiowy, ale noże pracują w poprzek! Hm...Ale cena też była "włoska" !
Awatar użytkownika
zenmach
200p
200p
Posty: 439
Od: 11 lip 2011, o 23:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Górny Sląsk / Przyszowice

Re: Glebogryzarka jaką kupić?Opinie użytkowników.

Post »

No trochę zaszalałem z zakupem, nawet nie przyznaje się do metrażu ;:oj . Ale jak bym miał kupować drugi raz to znowu taką konkretną, lubię zabawki a taki pseudo traktorek zawsze chciałem mieć :heja .
GAZTO
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 15 mar 2021, o 08:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Glebogryzarka jaką kupić?Opinie użytkowników.

Post »

Zenmach Witaj,
Chciałbym zakupić urządzenie które używasz (Hortmasz HGS X620N) -chyba że już nie uzywasz:). Czy nadal podtrzymujesz swoją wcześniejsza opinię i generalnie jesteś zadowolony z tego urządzenia? Mam klika pytań b. szczegółowych:
1. Czy jest możliwość demontaży noży zewnętrznych od Glebogryzarki -tak żeby zawęzić pole pracy -mniej niż 62cm (to jest rozumiem szerokość standardowa) -chodzi o pracę pomiędzy rzędami roślin (truskawek),
2. Jaki jest rozstaw kół - chodzi o wpasowanie w rządki?
3. Rozumiem, że można rozłączyć pracę glebogryzarki - od pracy kół transportowych,
4. Sposób podłączenia innych akcesoriów niż glebogryzarka (np. pług) nie jest kłopotliwy? -tak jakby była rozkładana przekładnia - co z olejem którym jest zalana przekładnia
Awatar użytkownika
zenmach
200p
200p
Posty: 439
Od: 11 lip 2011, o 23:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Górny Sląsk / Przyszowice

Re: Glebogryzarka jaką kupić?Opinie użytkowników.

Post »

Istnieje możliwość odłączenia noży zewnętrznych ale maszyna dostaje kopa i wyskakuje do przodu bo wszystko kręci się do przodu, noże zewnętrzne kręcą się do tyłu i to równoważy wszystko i maszyna jest potulna.
Rozstawu nie zmierzę bo mam teraz set do odśnieżania, ale jak Ci zależy to postaram się zmierzyć, daj znać.
Napęd kół i noży niezależny od siebie ale załączany jednym sprzęgłem, czyli działa albo jedno albo drugie albo dwa naraz.
Glebogryzarkę odczepiasz i wszystko jest szczelne i ma swój oddzielny olej. Firma Weima ma bliżniacze modele i ma wiele akcesorii dodatkowych. Jak cos więcej potrzeba to chętnie odpowiem. Ale mozesz znowu przypomniec na maila w razie w.
GAZTO
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 15 mar 2021, o 08:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Glebogryzarka jaką kupić?Opinie użytkowników.

Post »

Dzięki serdeczne za info,
Rozumiem, że te akcesoria WEIMA to normalnie dostępne w polskiej dystrybucji (zresztą poszukam w net).
a napisz coś więcej o docieraniu maszyny i wymianie w tym czasie olei -po ilu godzinach pracy wymieniałeś, po jakim czasie uznać że maszyna dotarta i wtedy jak zmienić częstotliwość wymiany oleju. Olej zarówno w silniku jak i przekładni - tak samo wymieniać (z tą sama częstotliwością)?
MrRaff
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 21 mar 2021, o 11:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Glebogryzarka jaką kupić?Opinie użytkowników.

Post »

Dzień dobry wszystkim.

Planuje zakup glebogryzarki, który będzie mi służyć przy zakładaniu trawników i rabat. Zależy mi, żebym mógł podłączyć do glebogryzarki pług.
Mój budżet to około 4500zł. Przeczytałem wszystkie posty tutaj oraz od kilku dni przeszukuje internet i moją uwagę przykuły takie modele jak:

-HORTMASZ HGS X620N
-HORTMASZ X-GT65-2L albo CEDRUS X-GT65-L
-CEDRUS GL03 Pro - LC

Z wyżej wymienionych najbardziej pasuje mi ten Hortmasz HGS X620N i bliźniacze modele jak Holida WM620 itp. Jest tylko jeden problem, jaki w nim jest silnik, bo wszędzie wyskakuje, że to Hortmasz w co wątpię.
GAZTO
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 15 mar 2021, o 08:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Glebogryzarka jaką kupić?Opinie użytkowników.

Post »

Hej kupiłem tego Hortmasza 620, tak jak patrzyłem w net to produkt Weimy robiony dla Hortmasza-zresztą jest identyczny jak Weima 620. Silnik to silnik Weima WM170F/P - tak przeczytałem na obudowie silnika. Jeszcze nie wypróbowywałem -dla mnie wygląd i jakość (z wyglądu na razie) - ok. Nie sugeruj się oznaczeniami gdzie powinien być jaki bieg: tył, neutralny, praca, transport (u mnie są one w innych miejscach- w sensie są mniejsze odległości pomiędzy przełożeniami - kolejność jest oczywiście zachowana. Bez testu na działce mogę powiedzieć że na tą chwilę jestem zadowolony z zakupu
MrRaff
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 21 mar 2021, o 11:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Glebogryzarka jaką kupić?Opinie użytkowników.

Post »

Dziękuję za informację GAZTO, właśnie on do mnie najbardziej przemawia. Mam nadzieję, że do czasu planowanego zakupu, ktoś jeszcze się wypowie na temat wymienionych przeze mnie glebogryzarek. W tym Hortmaszu 620 podobno glebogryzarka jest odczepiana, zastanawiam się czy jest możliwość podłączenia do niego kosiarki rotacyjnej od WEIMA WM1000N-6.
GAZTO
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 15 mar 2021, o 08:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Glebogryzarka jaką kupić?Opinie użytkowników.

Post »

Hej,
W kwestii: "W tym Hortmaszu 620 podobno glebogryzarka jest odczepiana" - na pewno jest odczepiana -ja dokupiłem jeszcze pług i radło + odpowiednie zaczepy. Nie wypróbowywałem jeszcze tych akcesoriów.
marek00
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 1 kwie 2021, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Glebogryzarka jaką kupić?Opinie użytkowników.

Post »

Zastanawia mnie jak radzi sobie glebogryzarka z pługiem jednoskibowym na terenie który nie jest porośnięty trawą.
Na youtubie często wygląda to pięknie ale tam niejednokrotnie prezentują działanie glebogryzarek już na niemalze przeoranym polu.

Mam działkę, którą porastały 3-letnie akacje. Po działce przejechał mulczer, jednak ściął on wszystko na poziomie do 5cm wgłab, zatem korzenie pozostały.

Rozważam Hortmasz HGS900 z pługiem jednoskibowym. Czy ta maszyna jest w stanie sobie poradzić z opisanym przeze mnie terenem czy tez może taki pług nadaje się tylko maksymalnie na trawiaste podłoża?
Awatar użytkownika
zenmach
200p
200p
Posty: 439
Od: 11 lip 2011, o 23:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Górny Sląsk / Przyszowice

Re: Glebogryzarka jaką kupić?Opinie użytkowników.

Post »

Jako posiadacz Hgs 620 uważam że nie ma szans by przeorać jakieś korzenie, za lekki sprzęt. Potrzeba dużej siły uciągu by zerwać korzenie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”