Narzędzia do ogrodu,w ogrodzie , do różnych prac .

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
effa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2752
Od: 16 wrz 2007, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sandomierz

Podcinacz chwastów, spulchniacz

Post »

Chciałam zapytać czy ma ktoś może narzędzia ogrodnicze takie jak podcinacz chwastów albo podcinacz i spulchniacz w jednym? Polecacie czy nie polecacie, jakieś opinie?

Chodzi mi o coś tego typu:

https://images90.fotosik.pl/501/fd0eae362305d078m.jpg


https://images89.fotosik.pl/501/4d57e75eb6e0cae0m.jpg

Oba zdjęcia zaczerpnięte z platformy allegro.
Pozdrawiam Ewa
Rośliny doniczkowe / Kaktusy
dziad_Jag
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1067
Od: 14 paź 2014, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/północne Mazowsze

Re: Narzędzia do ogrodu,w ogrodzie , do różnych prac .

Post »

W jakimś niemieckim piśmie ogrodniczym było zdjęcie starszej pani z dziwnym narzędziem, jakiego nie spotkałem w Polsce. Coś jakby ręczne radło; łukowate wąskie sierpowate ostrze zakończone trójkątnym skrzydełkiem na końcu. Wyglądało jak coś do spulchniania ziemi. Skrzydełko było ustawione pod kątem, tak że przy ciągnięciu samo musiało się zagłębiać w ziemię. Zetknął się ktoś z takim ustrojstwem?
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8666
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Narzędzia do ogrodu,w ogrodzie , do różnych prac .

Post »

effa , mam taki podcinacz , przydatny pod warunkiem że naostrzony .
Po zakupie ten mój był tępy i ciężko było nim przycinać .
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1956
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Narzędzia do ogrodu,w ogrodzie , do różnych prac .

Post »

Matko,matko jak niewiele lat trzeba żeby ludzie nie znali narzędzia radełko,radło czy planetka,było jeszcze coś takiego jak obcinacz do buraków,to z tymi skrzydełkami to zwykłe radło tylko do intensywnego radłowania np.na wiosnę przed sianiem sadzeniem.tak czy siak potrzebne wszystkie żeby dobrze uprawić glebę czy poplanetować między rzędami szybciej się dorobić efektu.Powodzenia w zakupach :wit .
Telimenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 29 sty 2015, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Narzędzia do ogrodu,w ogrodzie , do różnych prac .

Post »

effa pisze:Chciałam zapytać czy ma ktoś może narzędzia ogrodnicze takie jak podcinacz chwastów albo podcinacz i spulchniacz w jednym? Polecacie czy nie polecacie, jakieś opinie?.
Mam między innymi haczkę podcinającą, na długim trzonku, tzw. dwuramienną. W zwykłej haczce z trzonkiem umieszczonym przy ostrzu chwasty się zawijają i trzeba hakować krótkimi, przerywanymi ruchami(no wiecie tak ciach, ciach po kilka cm). Natomiast taką jak pokazałam w linku jadę od końca do końca. Moją kupiłam w sklepie wielobranżowym i jest dosyć szeroka(mogę zmierzyć przy okazji). Szybko ogarniam międzyrzędzie np. w marchewce za jednym pociągnięciem. Znalazłam podobną w necie dla porównania:
https://raingarden.pl/pl/p/BIG-HACZKA-D ... D160/13480
Awatar użytkownika
effa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2752
Od: 16 wrz 2007, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sandomierz

Re: Narzędzia do ogrodu,w ogrodzie , do różnych prac .

Post »

anulab pisze:effa , mam taki podcinacz , przydatny pod warunkiem że naostrzony .
Po zakupie ten mój był tępy i ciężko było nim przycinać .
W takim razie zdecyduję sie na zakup, dzięki za odpowiedź.

Telimenka pisze:Znalazłam podobną w necie dla porównania:
https://raingarden.pl/pl/p/BIG-HACZKA-D ... D160/13480
Widziałam taką u sąsiada, poproszę to o pożyczenie to wypróbuję. Dzięki za podpowiedź.
Pozdrawiam Ewa
Rośliny doniczkowe / Kaktusy
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1956
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Narzędzia do ogrodu,w ogrodzie , do różnych prac .

Post »

Q widzicie , jak to człowiek całe życie się uczy widziałam to w ogrodniczym i myślałam że to motyczka tylko taka inna a to haczka się nazywa właściwie logiczne zahacza i ucina byle tylko chwasty a nie co inne :D
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7505
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Narzędzia do ogrodu,w ogrodzie , do różnych prac .

Post »

Effa, minął prawie rok, kupiłaś to urządzenie?
Siostra kupiła mniejsza a właściwie węższa wersje, do węższych rzadkow za 57 zł . No bo przecież na szerokości rzędów tez można oszczędzić i zrobić ich więcej !

Obrazek
Pozdrawiam! Gienia.
Awatar użytkownika
kuneg
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1210
Od: 29 sty 2021, o 08:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław / okolice Trzebnicy

Re: Narzędzia do ogrodu,w ogrodzie , do różnych prac .

Post »

Ja mam część narzędzi po poprzedniku. Część z nich to samoróbki.

Hitem dla mnie jest mała łopatka na długim kiju, ma zaokrąglony kształt i jest ciut mniejsza od małego (damskiego) szpadla fiskarsowego. Ma za to trzonek dębowy od grabi. Bardzo fajnie się tym dołki kopie bez schylania pod małe roślinu, np. pod pomidory.

Kolejnym hitem była motyczka (haczka) strzemiączkowa zrobiona z jakiegoś niezwykle twardego noża z jakiejś maszyny. Super się tym chwasty podcinało w międzyrzędziach. Niestety, wyszła gdzieś... a do tych sklepowych coś nie mogę się przekonać, żeby kupić.

Kolejnym nieodzownym sprzętem są widły płaskozębne. Na mojej glinie lepiej się tym kopie grządki i chwastów nie przecina.
tmf30
200p
200p
Posty: 435
Od: 17 cze 2013, o 10:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zgorzelec

Grabie do siania ,znacznik

Post »

Witam. Nie wiem, czy we właściwym dziale, ale lepszego nie widzę., Potrzebuję informacji dość nietypowej. Zostały mi po dziadkach takie stare grabie do siana. Połamane mają trzonki/rękojeści. Nie bardzo wiem z jakiego drzewa to zrobić. Te dziadkowe drewno przypomina ołówek, to znaczy jest jakby rdzeń, który jak wypadnie to powstaje taka rynienka. Może ktoś wie jakie to drzewo.
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7505
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Narzędzia do ogrodu,w ogrodzie , do różnych prac .

Post »

Proszę o opinię użytkowników elektrycznych pił łańcuchowych na wysięgniku do gałęzi. Konkretnie chodzi mi o taką podkrzesywarkę którą można odpiąć od wysięgnika i pracować samą tylko małą piłą. takie 2 w 1. Czy w ogóle są takie piły? Wybór jest spory ale nigdzie w opisach nie spotkałam się z taką informacją.
Pozdrawiam! Gienia.
Awatar użytkownika
Baltazar
500p
500p
Posty: 699
Od: 19 paź 2022, o 07:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Rzeszowa

Re: Narzędzia do ogrodu,w ogrodzie , do różnych prac .

Post »

Dodam, że wg mnie akumulatorowa lisica / piła szablasta jest genialnym narzędziem do ogrodu. Szeroka paleta brzeszczotów dostępna na rynku. Sprzęt zarówno do gałęzi, korzeni, cięcia desek na konstrukcje, przeciąć można też metalowe rury, profile.
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7505
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Narzędzia do ogrodu,w ogrodzie , do różnych prac .

Post »

Kupiłam już małą (18 cm prowadnica) piłę łańcuchową SAWAWAY na akumulator. Na razie spisuje się dobrze , co będzie dalej to się okaże a koszt z przesyłką 234 zł.. Uważam, że na potrzeby działkowe , czyli obciąć/ przyciąć kilka gałęzi w zupełności wystarcza.
Pozdrawiam! Gienia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”