Narzędzia do ogrodu,w ogrodzie , do różnych prac .

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Baltazar
500p
500p
Posty: 638
Od: 19 paź 2022, o 07:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Rzeszowa

Re: Narzędzia do ogrodu,w ogrodzie , do różnych prac .

Post »

Moja Żona ma Parkside z lidla. Wyglądają praktycznie identycznie jak Twoje. Koszt na dzień dzisiejszy to 85 zł za nowe na popularnym portalu aukcyjnym. Tną bardzo ładnie - przynajmniej na razie.
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7460
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Narzędzia do ogrodu,w ogrodzie , do różnych prac .

Post »

Oglądałam też PRAKSIDe , ma ładowanie na USB a ja szukałam nożyc z wyjmowanym akumulatorem i zwykłą ładowarką a ten takiego nie ma. Koniecznym by było dokupienie na działkę kostki z gniazdem do USB. W formularzu zwrotu zaznaczyłam, że albo zwrot gotówki albo zamiana na inny egzemplarz. No to czekam.
Jak odeślą gotówkę to pewnie wrócę do prakside. Nie chcę dużego i ciężkiego sprzętu, mam raptem do obcięcia trawy wokół 7 drzewek owocowych i kilka zakątków, które kosiarka nie obrobi. Reszta drzewek rośnie praktycznie w grządkach i wśród kwiatów na rabatach.
Pozdrawiam! Gienia.
dziad_Jag
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1054
Od: 14 paź 2014, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/północne Mazowsze

Re: Narzędzia do ogrodu,w ogrodzie , do różnych prac .

Post »

Poszukaj w internecie. Gdzieś widziałem nożyce z solidnym wymiennym akumulatorem. Trochę ciężkie ale będą działać. Natomiast te z akumulatorem wbudowanym to szajs. Zacinają się na byle badylu już nie mówiąc o zdrewniałej gałązce. Nadają się do trawy i niczego więcej.
Co do oleju do pilarki akumulatorowej to z wysiłkiem ale znalazłem olej w małych butelkach i kupiłem.
Awatar użytkownika
Baltazar
500p
500p
Posty: 638
Od: 19 paź 2022, o 07:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Rzeszowa

Re: Narzędzia do ogrodu,w ogrodzie , do różnych prac .

Post »

Powiem Wam szczerze że Żona ma te z parkside z wbudowanym aku. Radzi sobie. Wiadomo, że nikt tym żywopłotu ciął nie będzie ale do trawy czy traw ozdobnych jest jak najbardziej ok. Napięcie to 4V więc zapewne w środku siedzi ogniwo 18650 - koszt nowego to około 10 zł. Wystarczy rozebrać i przelutować jak stare nam się zużyje. Wydajność z takiego ogniwa po przeliczeniu to około 80 W. Ładowanie przez port USB czyli nawet powerbankiem można na działce. Za cenę do 100 zł to całkiem fajne urządzenie.
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7460
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Narzędzia do ogrodu,w ogrodzie , do różnych prac .

Post »

Dziad, przewaliłam internet w te i nazad, nawet mi się jedne nożyce spodobały. Okazało się jednak, że i baterię i ładowarkę trzeba extra dokupić a to podniosło cenę już nie do zaakceptowania. :roll: No i przestały mi się podobać. Tym bardziej, że roboty dla nich jest niewiele.
Wczoraj z kolei kupiłam siatkę ochronną o maleńkich oczkach, coś w rodzaju moskitiery ale na warzywa, coby dać odpór połyśnicy i śmietce, no i bielinkowi.
Pozdrawiam! Gienia.
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7460
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Narzędzia do ogrodu,w ogrodzie , do różnych prac .

Post »

Przed chwilka DHL dowiózł siatkę, nawet szybko! Mam nadzieje, ze oprócz motyli bielinka , much polysnicy i smietki nie przepuści tez latających mszyc. Oszczędziłoby to ciągłego latania z opryskiem olejem.

Obrazek
Pozdrawiam! Gienia.
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7460
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Narzędzia do ogrodu,w ogrodzie , do różnych prac .

Post »

Nadal uzupełniam "zaplecze techniczne" na działce. Kupiłam szpilki ocynkowane do włókniny w kształcie litery "U". 100 szt, starczy na lata. Miałam już takie i wiem, że o wiele lepiej się sprawdzają od plastykowych "gwoździ", przynajmniej nie będą się łamać. A zwłaszcza od takich z "zadziorami", te to są do przyszpilania na zawsze, wbić i zapomnieć, nie wyciągać :wink: .
Pozdrawiam! Gienia.
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8513
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Narzędzia do ogrodu,w ogrodzie , do różnych prac .

Post »

Widzieliście taką konewkę do podlewania .https://www.youtube.com/watch?v=cPTsO-s ... alkopolska
Awatar użytkownika
kuneg
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1156
Od: 29 sty 2021, o 08:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław / okolice Trzebnicy

Re: Narzędzia do ogrodu,w ogrodzie , do różnych prac .

Post »

Konewki jeszcze nie widziałam, ale opryskiwacze akumulatorowe na kółkach jak najbardziej. Ta konewka różni się od opryskiwacza chyba tylko dyszą i wyglądem zewnetrznym.
Ja sobie chwalę opryskiwacz akumulatorowy.
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8513
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Narzędzia do ogrodu,w ogrodzie , do różnych prac .

Post »

Opryskiwacz akumulatowrowy też polecam pod warunkiem , że markowy .Taniego badziewia sporo , nawet
zaryzykowałam , ale to stracone pieniądze .
dziad_Jag
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1054
Od: 14 paź 2014, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/północne Mazowsze

Re: Narzędzia do ogrodu,w ogrodzie , do różnych prac .

Post »

Jak tak dalej pójdzie to w ogrodzie będą zasuwać roboty pańszczyźniane na akumulatory, a my będziemy siedzieć na werandzie, sącząc dobre wino, a niewolnik na akumulatory będzie nas wachlował strusimi piórami (syntetycznymi rzecz jasna). O ile premier na akumulatory nie zdecyduje, że ludzie są niepotrzebni do niczego, i trzeba ich zutylizować.
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Narzędzia do ogrodu,w ogrodzie , do różnych prac .

Post »

anulab pisze: 31 sty 2023, o 07:15 Opryskiwacz akumulatowrowy też polecam pod warunkiem , że markowy .
Polecamy oczywiście nasze firmowe markowe
MAROLEX

Na stronie głównej forum - pod zdjęciami znajdują się przydatne linki,
m.innymi do e-sklepu https://sklep.marolex.pl/

KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5746
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Narzędzia do ogrodu,w ogrodzie , do różnych prac .

Post »

HEJ , myślę zakupić jakiś motyczkę elektryczną na do spulchniania gleby, bo coraz mniej sił, mam glebę dość ciężką na pewno nie piaski, a pas uprawny może 1 ara
Tak w miarę dobrej jakości ,co by sie zaraz nie zepsuł, łatwa w obsłudze, ale nie jakaś za miliony :wink:
Coś doradzicie ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”