Podagrycznik pospolity-jak się pozbyć

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
whitedame
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3456
Od: 17 lut 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice 6B

Re: Podagrycznik pospolity-jak się pozbyć

Post »

Smirka ja mam 11 arów, prawie wszystko obsiane lub obsadzone, muszę pryskać bo inaczej nie wyszłabym z ogródka od rana do wieczora.
;:233 Beata
Umysł jest jak spa­dochron. Nie działa, jeśli nie jest ot­warty Frank Zappa
Halszka-52
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 13 cze 2013, o 19:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Podagrycznik pospolity-jak się pozbyć

Post »

Witam. Ja natomiast w inny sposób zwalczyłam (mam nadzieję) to paskudztwo. W ubiegłym roku jesienią przykryłam część działki gdzie podagrycznik się rozprzestrzenił - czarną folią. Parę dni temu zdjęłam folię i ;:oj ziemia czyściutka. Przekopałam, powybierałam "niedobitki" i zasiałam trawkę i czekam :D Myślę, że zwalczyłam go doszczętnie i po kilku moich wcześniejszych nieudanych próbach pozbycia się draństwa sądzę, że to jest jedyny i nienajtrudniejszy sposób. :D
Pozdrawiam :wit

-- 13 cze 2013, o 19:37 --
izetta
50p
50p
Posty: 78
Od: 22 mar 2013, o 14:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mosina

Re: Podagrycznik pospolity-jak się pozbyć

Post »

po oprysku i zcięciu większości liści okazało się, że ten Fernando chyba działa :) odrosły dosłownien pojedyncze malutkie niewyraźne listki. Chyba znów popsikam to wtedy już nic nie powinno odrosnąć. niestety na rabatkach musze "pędzlować" a na to czasu brak.....
eksp
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 29 lip 2013, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Podagrycznik pospolity-jak się pozbyć

Post »

Proszę państwa,najlepszym sposobem na pozbycie się każdej rośliny jest jej konsumowanie.Nie tylko w sposób tradycyjny ale również traktując ją jako produkt handlowy.W tym roku firmy zielarskie płaciły za kg wysuszonego podagrycznika ok 6 zł za kg.To naprawdę znakomita cena biorąc pod uwagę,że to roślina bardzo pospolita i bardzo ekspansywna,wydaje mi się że najbardziej ekspansywna ze wszystkich występujących w Polsce.Tak dla porównania podam kilka innych cen ziół występujących w Polsce masowo-wszystkie ceny dotyczą surowca suchego,przy czym podam najwyższe znane ceny.Dziurawiec:5,5 zł , Wierzbownica: 4 zł , Nawłoć: 4,5 zł , Krwawnik: 5 zł , Skrzyp polny: 4 zł , Wierzbówka kiprzyca: 4 zł , Pokrzywa: 2,5 zł , Liść pokrzywy: 5 zł , Cykoria podróznik: 4 zł , Liść brzozy: 5 zł , Rdest ptasi: 4 zł , Wrotycz: 3 zł , Tawuła wiązówka: 4 zł , Przytulia biała: 6 zł , Przytulia żółta: 8 zł , Nostrzyk żółty: 5 zł i krwawnica która jako jedyna może konkurować z podagrycznikiem,niestety nie ma jej w skupie.Może coś opuściłem ale wymieniłem większość najbardziej masowo występujących ziół na terenie naszego kraju.Podagrycznik,szczególnie w czerwcu przebija wszystkie wyżej wymienione w wielkości występowania i to conajmniej kilkakrotnie a cenę ma najwyższą w tym roku.To roślina nie tylko jadalna ale też bardzo lecznicza.Wiem,że w ogrodach i działkach stanowi spory problem i nie jest łatwo ja wyplenić bo rozmnaża się z kłączy.Nie mniej jednak należy się zastanowić czy warto niszczyć środowisko ciężką chemią.
izetta
50p
50p
Posty: 78
Od: 22 mar 2013, o 14:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mosina

Re: Podagrycznik pospolity-jak się pozbyć

Post »

Udało sie, tam gdzie był podwójny oprysk srodkiem FERNANDO nie mam w ogóle podagrycznika, a cała reszta naokoło usycha.... Znaczy się jest skuteczny :)
gosiawil478
100p
100p
Posty: 138
Od: 30 lip 2013, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Podagrycznik pospolity-jak się pozbyć

Post »

Też mamy problem z tym chwastem. 2 lata temu kupiliśmy dom. Starsza Pani miała z przodu zrobiony ogródek z mnóstwem kwiatów i krzewów. Niestety ale najlepiej rósł podagrycznik. Co tydzień pieliłam ten ogródek a wydawało mi się ,że zamiast mniej jest go coraz więcej. Niestety duża ilość kwiatów,krzewów i cebulek posadzonych w dużym nieładzie utrudniały mi pozbycie się tego ... :evil: Ostatnio nie wytrzymałam, wzięłam szpadel,widły i zabrałam się do dzieła. Wykopałam wszystkie kwiaty,krzewy,wybrałam cebulki. Przekopałam i wybrałam wszystkie korzonki tego paskudztwa. Zasiałam gęsto trawę i pilnowałam jak rosła żeby nie było pustych miejsc. Kosiłam już 2 razy i muszę powiedzieć że jak na razie trawa wygrywa. Pytanie tylko ,czy jak już całkiem zagłuszy i miejscami się jej pozbędę i zrobię tam rabatki kwiatowe, czy ten chwast nie wróci.
Pozdrawiam GOSIA
Awatar użytkownika
mateo_09
100p
100p
Posty: 158
Od: 11 sie 2013, o 16:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Podagrycznik pospolity-jak się pozbyć

Post »

Najbardziej chwasty są aktywne na wiosne, po pierwszych 3koszeniach znikają:D
Proponuję tam gdzie masz mieć rabatki to poczekać aż trawa będzie miała mieć z 10cm minimum przejechać jakimś opryskiem chwastobójczym(trawę też upali). Gdy zżółknie i ulapi przekopać rydlem robić ziemię puszystą i powybierać ręcznie pozostałe łodygi...
Uważam że tyle można zrobić:D
raczej duże prawdopodobieństwo że chwastu nie będzie chociaż rolnicy pryskają co roku na chwasty i jak nie opryskają to zboże zachwaszczone...więc nie oczekuj że zrobisz rabatke bez ani 1 chwastu na 20lat:D
Początkujący
Awatar użytkownika
magirl
100p
100p
Posty: 112
Od: 11 cze 2009, o 01:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Irlandia

Re: Podagrycznik - Jak się pozbyć tego chwastu?

Post »

Czy ktoś z Was przy nieustającej walce z Podagrycznikiem 'Variegata' ma może kłącza, których chciałby się pozbyć? Mam duży obszar pod drzewami- sucho tam i cieniście- chciałabym nabyć ten "chwast" aby rozjaśnić to miejsce.
Amatorka ogrodu
and777
200p
200p
Posty: 312
Od: 1 cze 2008, o 09:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Podagrycznik pospolity-jak się pozbyć

Post »

Mam podagrycznik w ogrodzie. Zapraszam na kłącza.
Pozdrawiam
and777
Myśl stwarza doświadczenie i rzeczywistość
Awatar użytkownika
Lorrie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3733
Od: 5 maja 2009, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Podagrycznik pospolity-jak się pozbyć

Post »

Mam kilka "placków" z podagrycznikiem. Planuję potraktować go kilkakrotnie nierozcieńczoną dawką Roundapu jak tylko zacznie wyłazic z ziemi. wcześniej wykipie co cenniejsze, a zanim wkopię znowu to dokładnie wyczyszczę korzenie i wsadzę rośliny na jakiś czas do donic.
barjed5251
200p
200p
Posty: 219
Od: 12 lut 2013, o 08:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Na równi i do Łomży i do Ostrołęki.

Re: Podagrycznik pospolity-jak się pozbyć

Post »

U mnie zadnej chemii,wyrywam recznie (pierwszy sezon)i już widać efekt,mniej go jest.
Kwiat zyje,kocha i przemawia cudownym językiem.
(Peter Rosegger )
Z pozdrowieniami BARBARA
ainat
100p
100p
Posty: 121
Od: 29 kwie 2011, o 22:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Podagrycznik pospolity-jak się pozbyć

Post »

Można go opanować.Jak do tej pory miałam go tam, gdzie chciałam( mam Variegatę). Nadmiary usuwam ręcznie.Gorzej, jak ktoś ma tego baaardzo dużo.
Golonka
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 8 lip 2013, o 08:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Podagrycznik pospolity-jak się pozbyć

Post »

powiedzcie proszę co zrobić z kłączami?

Mam spore poletko porośnięte tym paskudztwem. Przy pieleniu wychodzą 2 albo i 3 wiaderka kłaczy z tylko 1 metra. Kłącza mają średnicę nawet do 5mm.
Chcę tam zrobić w tym roku trawnik. Czy po oprysku roundapem jak będę przekopywał to poletko to muszę i tak wyjąc te stare kłącza czy one z czasem same zgniją i się rozłożą? Kiedy najwcześniej mogę robić oprysk i zabierać się za sadzenie trawy w tym miejscu?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”