Podagrycznik pospolity-jak się pozbyć

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
whitedame
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3456
Od: 17 lut 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice 6B

Re: Podagrycznik pospolity-jak się pozbyć

Post »

Dobrze,że trafiłam na wasz wątek, bo już myślałam, że podagrycznik muszę polubić skoro nie da się go eksterminować. Jadę na poszukiwania tego środka Fernadno.
;:233 Beata
Umysł jest jak spa­dochron. Nie działa, jeśli nie jest ot­warty Frank Zappa
dzikuska
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 1 cze 2013, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Podagrycznik pospolity-jak się pozbyć

Post »

mam trochę inny sposób na pozbycie się podagrycznika :należy go ZJEŚĆ jest tylko jedno niebezpieczeństwo, jak Wam posmakuje to okaże się, że rośnie za wolno...
więcej dokładnych informacji znajdziecie czytając informacje p.Łukasza Łuczaja
lub oglądając filmy pt.DZIKI OBIAD ŁUKASZA ŁUCZAJA (you tube)
http://www.kuchniaplus.pl/przepisy/prze ... _7293.html
http://gotowanie.onet.pl/sztuka-kulinar ... 34555.html
pozdrawiam
Awatar użytkownika
smirka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 978
Od: 6 lut 2009, o 12:44
Lokalizacja: Białogard

Re: Podagrycznik pospolity-jak się pozbyć

Post »

Ja również sukcesywnie wyrywałam podagrycznik,tak robię drugi rok i efekt jest ,sporadycznie pojawia się jakiś listek,moja działka jest bez chemii a pieniądze na chemię wolę wydać na kwiatki :D
Awatar użytkownika
whitedame
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3456
Od: 17 lut 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice 6B

Re: Podagrycznik pospolity-jak się pozbyć

Post »

Smirka ja mam 11 arów, prawie wszystko obsiane lub obsadzone, muszę pryskać bo inaczej nie wyszłabym z ogródka od rana do wieczora.
;:233 Beata
Umysł jest jak spa­dochron. Nie działa, jeśli nie jest ot­warty Frank Zappa
Halszka-52
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 13 cze 2013, o 19:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Podagrycznik pospolity-jak się pozbyć

Post »

Witam. Ja natomiast w inny sposób zwalczyłam (mam nadzieję) to paskudztwo. W ubiegłym roku jesienią przykryłam część działki gdzie podagrycznik się rozprzestrzenił - czarną folią. Parę dni temu zdjęłam folię i ;:oj ziemia czyściutka. Przekopałam, powybierałam "niedobitki" i zasiałam trawkę i czekam :D Myślę, że zwalczyłam go doszczętnie i po kilku moich wcześniejszych nieudanych próbach pozbycia się draństwa sądzę, że to jest jedyny i nienajtrudniejszy sposób. :D
Pozdrawiam :wit

-- 13 cze 2013, o 19:37 --
izetta
50p
50p
Posty: 78
Od: 22 mar 2013, o 14:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mosina

Re: Podagrycznik pospolity-jak się pozbyć

Post »

po oprysku i zcięciu większości liści okazało się, że ten Fernando chyba działa :) odrosły dosłownien pojedyncze malutkie niewyraźne listki. Chyba znów popsikam to wtedy już nic nie powinno odrosnąć. niestety na rabatkach musze "pędzlować" a na to czasu brak.....
eksp
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 29 lip 2013, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Podagrycznik pospolity-jak się pozbyć

Post »

Proszę państwa,najlepszym sposobem na pozbycie się każdej rośliny jest jej konsumowanie.Nie tylko w sposób tradycyjny ale również traktując ją jako produkt handlowy.W tym roku firmy zielarskie płaciły za kg wysuszonego podagrycznika ok 6 zł za kg.To naprawdę znakomita cena biorąc pod uwagę,że to roślina bardzo pospolita i bardzo ekspansywna,wydaje mi się że najbardziej ekspansywna ze wszystkich występujących w Polsce.Tak dla porównania podam kilka innych cen ziół występujących w Polsce masowo-wszystkie ceny dotyczą surowca suchego,przy czym podam najwyższe znane ceny.Dziurawiec:5,5 zł , Wierzbownica: 4 zł , Nawłoć: 4,5 zł , Krwawnik: 5 zł , Skrzyp polny: 4 zł , Wierzbówka kiprzyca: 4 zł , Pokrzywa: 2,5 zł , Liść pokrzywy: 5 zł , Cykoria podróznik: 4 zł , Liść brzozy: 5 zł , Rdest ptasi: 4 zł , Wrotycz: 3 zł , Tawuła wiązówka: 4 zł , Przytulia biała: 6 zł , Przytulia żółta: 8 zł , Nostrzyk żółty: 5 zł i krwawnica która jako jedyna może konkurować z podagrycznikiem,niestety nie ma jej w skupie.Może coś opuściłem ale wymieniłem większość najbardziej masowo występujących ziół na terenie naszego kraju.Podagrycznik,szczególnie w czerwcu przebija wszystkie wyżej wymienione w wielkości występowania i to conajmniej kilkakrotnie a cenę ma najwyższą w tym roku.To roślina nie tylko jadalna ale też bardzo lecznicza.Wiem,że w ogrodach i działkach stanowi spory problem i nie jest łatwo ja wyplenić bo rozmnaża się z kłączy.Nie mniej jednak należy się zastanowić czy warto niszczyć środowisko ciężką chemią.
izetta
50p
50p
Posty: 78
Od: 22 mar 2013, o 14:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mosina

Re: Podagrycznik pospolity-jak się pozbyć

Post »

Udało sie, tam gdzie był podwójny oprysk srodkiem FERNANDO nie mam w ogóle podagrycznika, a cała reszta naokoło usycha.... Znaczy się jest skuteczny :)
gosiawil478
100p
100p
Posty: 138
Od: 30 lip 2013, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Podagrycznik pospolity-jak się pozbyć

Post »

Też mamy problem z tym chwastem. 2 lata temu kupiliśmy dom. Starsza Pani miała z przodu zrobiony ogródek z mnóstwem kwiatów i krzewów. Niestety ale najlepiej rósł podagrycznik. Co tydzień pieliłam ten ogródek a wydawało mi się ,że zamiast mniej jest go coraz więcej. Niestety duża ilość kwiatów,krzewów i cebulek posadzonych w dużym nieładzie utrudniały mi pozbycie się tego ... :evil: Ostatnio nie wytrzymałam, wzięłam szpadel,widły i zabrałam się do dzieła. Wykopałam wszystkie kwiaty,krzewy,wybrałam cebulki. Przekopałam i wybrałam wszystkie korzonki tego paskudztwa. Zasiałam gęsto trawę i pilnowałam jak rosła żeby nie było pustych miejsc. Kosiłam już 2 razy i muszę powiedzieć że jak na razie trawa wygrywa. Pytanie tylko ,czy jak już całkiem zagłuszy i miejscami się jej pozbędę i zrobię tam rabatki kwiatowe, czy ten chwast nie wróci.
Pozdrawiam GOSIA
Awatar użytkownika
mateo_09
100p
100p
Posty: 158
Od: 11 sie 2013, o 16:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Podagrycznik pospolity-jak się pozbyć

Post »

Najbardziej chwasty są aktywne na wiosne, po pierwszych 3koszeniach znikają:D
Proponuję tam gdzie masz mieć rabatki to poczekać aż trawa będzie miała mieć z 10cm minimum przejechać jakimś opryskiem chwastobójczym(trawę też upali). Gdy zżółknie i ulapi przekopać rydlem robić ziemię puszystą i powybierać ręcznie pozostałe łodygi...
Uważam że tyle można zrobić:D
raczej duże prawdopodobieństwo że chwastu nie będzie chociaż rolnicy pryskają co roku na chwasty i jak nie opryskają to zboże zachwaszczone...więc nie oczekuj że zrobisz rabatke bez ani 1 chwastu na 20lat:D
Początkujący
Awatar użytkownika
magirl
100p
100p
Posty: 112
Od: 11 cze 2009, o 01:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Irlandia

Re: Podagrycznik - Jak się pozbyć tego chwastu?

Post »

Czy ktoś z Was przy nieustającej walce z Podagrycznikiem 'Variegata' ma może kłącza, których chciałby się pozbyć? Mam duży obszar pod drzewami- sucho tam i cieniście- chciałabym nabyć ten "chwast" aby rozjaśnić to miejsce.
Amatorka ogrodu
and777
200p
200p
Posty: 312
Od: 1 cze 2008, o 09:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Podagrycznik pospolity-jak się pozbyć

Post »

Mam podagrycznik w ogrodzie. Zapraszam na kłącza.
Pozdrawiam
and777
Myśl stwarza doświadczenie i rzeczywistość
Awatar użytkownika
Lorrie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3732
Od: 5 maja 2009, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Podagrycznik pospolity-jak się pozbyć

Post »

Mam kilka "placków" z podagrycznikiem. Planuję potraktować go kilkakrotnie nierozcieńczoną dawką Roundapu jak tylko zacznie wyłazic z ziemi. wcześniej wykipie co cenniejsze, a zanim wkopię znowu to dokładnie wyczyszczę korzenie i wsadzę rośliny na jakiś czas do donic.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”