Podagrycznik pospolity-jak się pozbyć

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
elissa
200p
200p
Posty: 223
Od: 10 mar 2011, o 09:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Podagrycznik pospolity-jak się pozbyć

Post »

Też mam tego skurczybyka- podagrycznika na rabacie z piwoniami ;:219 Już ja się z nim na wiosne rozprawię.... chyba rundapem będę malować.... a jak nie pomoże to przesiedlam się z piwoniami.... no i każdy korzeń trzeba będzie dokładnie obejrzeć ;:202
Pozdrawiam, Ela
lublinianka
200p
200p
Posty: 202
Od: 18 kwie 2013, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: tajemnica ;))

Re: Podagrycznik pospolity-jak się pozbyć

Post »

u mnie też to jest w piwoniach. i dodatkowo w trawie! któregoś roku pomagało zwykłe koszenie i wyrywanie, gdzie się dało. niestety chwast odrodził się po kilku latach na nowo. że też na badziewie nie ma czegoś naturalnego tylko ta najbardziej chemiczna chemia! :pogon
izetta
50p
50p
Posty: 78
Od: 22 mar 2013, o 14:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mosina

Re: Podagrycznik pospolity-jak się pozbyć

Post »

Wreszcie znalazłam pomoc na mojego paskuda. Najpierw zcinałam wszystkie liscie i pryskałam Raundapem, ale nic nie dawało. próbuję tym fernando. On mimo wykopywania korzonek po korzonku i tak cham odrasta.
izetta
50p
50p
Posty: 78
Od: 22 mar 2013, o 14:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mosina

Re: Podagrycznik pospolity-jak się pozbyć

Post »

Udało mi się kupić tego Fernando. Powiedzcie proszę, jak to opryskiwac. Kupiłam butelkę 1 L, na ile to wystarczy? Znaczy się na jaką powierzchnię....
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4184
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Podagrycznik pospolity-jak się pozbyć

Post »

Pół morgi... W każdym razie dużo!
Zrób ciecz roboczą z 15, no- 20ml Fernando na 5l wody.
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
izetta
50p
50p
Posty: 78
Od: 22 mar 2013, o 14:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mosina

Re: Podagrycznik pospolity-jak się pozbyć

Post »

maryann, zrobię jak radzisz, tylko czy mam to pryskać czy smarować po liściach.... a może podlewać pod liście. W niektórych miejscach mam pojedyncze podagryczniki, ale mam też miejsce, gdzie jak się wkopie łopatę to jest plątanina korzeni na głębokość dobrych 10-15 cm. No i pewna część rośnie między kwiatami bo przeszły...
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4184
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Podagrycznik pospolity-jak się pozbyć

Post »

Wszystko zależy od roślin sąsiednich- jeśli to tylko trawa(czy inne jednoliścienne) to możesz pryskać nawet z samolotu: Fernando zwalczy tylko rośliny dwuliścienne. Jeśli w pobliżu jest zaś roślina jak w/w piwonia- to tak stosować, by żadna zielona część rośliny dwuliściennej nie zetknęła się z preparatem. Przykryć, osłonić na czas oprysku- a jak poplątane to malować tylko chwasta pędzelkiem...
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
Awatar użytkownika
solaris
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 12 maja 2013, o 00:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: nad samym morzem

Re: Podagrycznik pospolity-jak się pozbyć

Post »

Długo walczyłam z tym chwastem aż wreszcie ktoś zaproponował mi preparat Mniszek ale należy go zrobić o dużo większym stężeniu. Polałam nim chwasty ( konewką), na drugi dzień zwiędły po czym po kilku dniach uschły. Na kilka lat miałam spokój , nic nie wyrastało , teraz po ok 5 latach pojawiają się pojedyncze , anemiczne osobniki bardzo łatwe do opanowania.
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Podagrycznik pospolity-jak się pozbyć

Post »

Ja podagrycznik na rabacie bylinowej zamęczyłam po prostu.
Przez dwa lata wyrywałam i wydłubywałam każdy korzonek.
Wczoraj zauważyłam nowy listek we wrzoścu i nic więcej, a prawdę mówiąc i tym jednym listkiem byłam zaskoczona.
Mogłam się tak bawić bo był tylko na jednej niezbyt dużej rabacie.
izetta
50p
50p
Posty: 78
Od: 22 mar 2013, o 14:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mosina

Re: Podagrycznik pospolity-jak się pozbyć

Post »

Popryskałam wczoraj podagrycznik tym FERNANDO. Roztwór 20ml na 5 L wody. Dzisiaj zauważyłam, że zaczęły się liscie zwijać. Oby pomogło, bo po roundapie tylko zżółkły a potem nowe wyrosły...
DarekRz

Re: Podagrycznik pospolity-jak się pozbyć

Post »

izetta pisze:Popryskałam wczoraj podagrycznik tym FERNANDO. Roztwór 20ml na 5 L wody. Dzisiaj zauważyłam, że zaczęły się liscie zwijać. Oby pomogło, bo po roundapie tylko zżółkły a potem nowe wyrosły...
Zwijanie się liści na drugi dzień po oprysku to tylko znak, że stężenie było bardzo duże i poparzyło liście. Czy dojdzie do korzeni i zniszczy rośliny definitywnie to się dopiero okaże jeśli zaschną i przez miesiąc nie odrosną.
izetta
50p
50p
Posty: 78
Od: 22 mar 2013, o 14:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mosina

Re: Podagrycznik pospolity-jak się pozbyć

Post »

DarekRz wszystko zwiędnięte, kwiatostany zwisają i licie też. Mam nadzieję, że dotarło do korzeni. Te zwiędnięte liscie łatwo sie wyrywały. Poczekam ten miesiąc, najwyżej znów popryskam.Wczesnie tylko brązowiały i rosły dalej. Może tym razem jednak zadziała....
Awatar użytkownika
GrzegorzR
200p
200p
Posty: 483
Od: 25 maja 2009, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 8 min na południe od Wrocławia

Re: Podagrycznik pospolity-jak się pozbyć

Post »

DarekRz pisze:
izetta pisze:Popryskałam wczoraj podagrycznik tym FERNANDO. Roztwór 20ml na 5 L wody. Dzisiaj zauważyłam, że zaczęły się liscie zwijać. Oby pomogło, bo po roundapie tylko zżółkły a potem nowe wyrosły...
Zwijanie się liści na drugi dzień po oprysku to tylko znak, że stężenie było bardzo duże i poparzyło liście. Czy dojdzie do korzeni i zniszczy rośliny definitywnie to się dopiero okaże jeśli zaschną i przez miesiąc nie odrosną.
Fernadno tak nie działa. On chyba hamuje syntezę chlorofilu, w każdym razie działa w części nadziemnej. To, że liście więdną po dwóch dniach, to dobry znak.
Jestem JA i MOJE bagno!
Jeśli masz przepiękną żonę, odlotową kochankę,super brykę, nie masz kłopotów z urzędem podatkowym i prokuratorem, a gdy wychodzisz na ulicę świeci słońce i wszyscy się do ciebie uśmiechają - narkotykom powiedz NIE!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”