Tunel jaki kupić

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Bombelka
50p
50p
Posty: 62
Od: 24 lis 2019, o 11:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tunel jaki kupić

Post »

A mieliscie moze stycznosc z firma ptf lub tunelefoliowe. Pl??
dziad_Jag
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1069
Od: 14 paź 2014, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/północne Mazowsze

Re: Tunel jaki kupić

Post »

Zajrzałem na stronę Butimexu i zaciekawił mnie tunelik do rozsad kryty agrowłókniną. Dwa metry kwadratowe akurat w sam raz na jakieś drobne wiosenne uprawy typu rzodkiewka czy dymka na szczypiorek. Nie miałem dotąd styczności z tym materiałem i zastanawiam się czy przepuszcza wodę na tyle, aby podlewać przez niego. I czy deszcz podleje bez zdejmowania pokrycia. Proszę więc użytkowników agrowłókniny o rozjaśnienie mi w głowie. ;:124
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7508
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Tunel jaki kupić

Post »

Włóknina polozona na płask przepuszcza deszcz ale na tuneliku tylko troszkę przesiąknie, gdy jest cienka a gdy grubsza to wszystko spłynie po bokach. Musiałoby padać długo, by cokolwiek podlalo. Miałam pomidory pod niskim tunelem z gruba, zimowa włóknina i niestety trzeba było podlewać.
Pozdrawiam! Gienia.
SiTo
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 26 lut 2024, o 08:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tunel jaki kupić

Post »

Folia zbrojona to szajs, szybko pęka i zostaje tylko zbrojenie. Lepsza jest UV4, która wytrzyma 4 lata i wymienia się ja na nową. Najlepszy tunel z którym miałem do czynienia kupiłem na stronie producenta KrosAgro. Konstrukcyjnie i wytrzymałościowo jest super.
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2556
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Tunel jaki kupić

Post »

To, ile wytrzyma folia zależy w dużej mierze od konstrukcji tunelu, a wspomnę że dostępne są też folie 6-7, a nawet 12 sezonowe.
leff
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 801
Od: 21 sty 2008, o 17:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dębe Wlk.

Re: Tunel jaki kupić

Post »

UV4 wytrzymuje 4 sezony, z tym że jeden rok to dwa sezony, wiosenny i jesienny. Czyli 4 sezonowa powinna qytrzymać bez problemu 1 lata, oczywiściw zazwyczaj wytrzymuje dłużej.
Pozdrawiam,

J
chudziak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2429
Od: 8 maja 2010, o 22:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: gm.Konopiska k/Częstochowy

Re: Tunel jaki kupić

Post »

leff pisze: 28 lut 2024, o 06:41 Czyli 4 sezonowa powinna qytrzymać bez problemu 1 lata, oczywiściw zazwyczaj wytrzymuje dłużej.
Raczej dwa lata
dziad_Jag
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1069
Od: 14 paź 2014, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/północne Mazowsze

Re: Tunel jaki kupić

Post »

Dajcie sobie spokój z foliami. Niby tanio, ale przyjdzie wichura i nie ma tunelu.
Dlaczego bogaci są bogaci? - bo nie kupują dziadostwa.
Tunel stalowo-poliwęglanowy 3x4 m to jakieś 4-5 tysiaków. Sporo? Owszem! Ale spokój na lata.
chudziak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2429
Od: 8 maja 2010, o 22:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: gm.Konopiska k/Częstochowy

Re: Tunel jaki kupić

Post »

Ja mam już wiele lat tunel foliowy z dwóch stelaży od wojskowych namiotów NS i jakoś nigdy wichura mi go nie porwała :D
leff
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 801
Od: 21 sty 2008, o 17:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dębe Wlk.

Re: Tunel jaki kupić

Post »

Tak, 2 lata.

No fajnie, mam dwie konstrukcje tuneli, 2 lata i 6 lat. Stoją i nic się z nimi nie dzieje.
Trzeba po prostu dobrze zamontować konstrukcję do ziemi i folię do konstrukcji.

Mam zażelazioną wodę, po 2 latach folia jest przyżółcona, jak ją wymienię to znów polepszy się naświetlenie wewnątrz.

Dodatkowo, obie konstrukcje mają wysokość 2,5 m. Rośliny nie "gniotą się" przy niskich konstrukcjach, od góry jest sporo miejsca na przepływ powietrza a i ja mogę swobodnie chodzić.

I jeszcze, duży tunel ma 4x10 m. Taki rozmiar i wysokość 2,5 m w przypadku poliwęglanu robi już niezły koszt, jeżeli w ogóle jest takie coś dostępne.
Pozdrawiam,

J
dziad_Jag
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1069
Od: 14 paź 2014, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/północne Mazowsze

Re: Tunel jaki kupić

Post »

Jest dostępne. Limitowana jest tylko szerokość. 2,2 3,4 m...Natomiast długość wedle życzenia ( i posiadanej gotówki). System jest modułowy, więc można go wydłużać co 2 metry ( szerokość płachty poliwęglanu) w nieskończoność. Widocznie masz dobrą miejscówkę, bo u mnie jak wieje to wszystko fruwa. Nawet mi jedną sosnę złamało i teraz wygląda jak nieszczęście.
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4206
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Tunel jaki kupić

Post »

dziad_Jag pisze: 6 mar 2024, o 21:04 Dajcie sobie spokój z foliami. Niby tanio, ale przyjdzie wichura i nie ma tunelu.
Dlaczego bogaci są bogaci? - bo nie kupują dziadostwa.
Tunel stalowo-poliwęglanowy 3x4 m to jakieś 4-5 tysiaków. Sporo? Owszem! Ale spokój na lata.
W zeszłym roku dałem 2.5 tys.
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
dziad_Jag
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1069
Od: 14 paź 2014, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/północne Mazowsze

Re: Tunel jaki kupić

Post »

Masz recht! Ale ja liczyłem z wszelką " rozpustą " w rodzaju automatycznej regulacji wietrzenia. Pewnie że można zrywać się o piątej rano i otwierać drzwi, bo słońce wali i za chwilę będzie wewnątrz 50 stopni. O ile przyjemniej obrócić się na drugi bok, wiedząc, że automat otworzy okienka. ;:215
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”