Priam - Mój odległy zakątek

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
przemekg
1000p
1000p
Posty: 1673
Od: 9 sty 2010, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: północne Mazowsze

Re: Priam - Mój odległy zakątek

Post »

Zakątek się udał bez wątpienia ;:108 , kolorowe liście żurawek pięknie się prezentują na tle jasnych kamieni zdecydowanie lepiej jak na korze, a szyszki wygladają świetnie są dobrą ściółką a jednocześnie ozdobą.
Też miałem kiedyś podobnego kanarka przez wiele lat, jak zdechł było go nam bardzo szkoda, niestety nie kupiłem już następnego, mama stwierdziła że wystarczająco było jej żal tego pierwszego i już więcej nie chce.

A ten różanecznik to aktualne zdjęcie :shock: :?:
Pozdrawiam
Cz. I
Cz. II
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Priam - Mój odległy zakątek

Post »

;:224 cyklamen....to już wyższa szkoła ogrodniczej jazdy Przemku.
Tu na prawdę należą Ci się gratulacje. ;:333
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
sangwinaria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3545
Od: 9 lip 2011, o 14:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Re: Priam - Mój odległy zakątek

Post »

robisz wspaniałe zdjęcia . Jestem za żółwikiem . Szkoda kanarka , był cudny !! :D
Awatar użytkownika
EwkaEs
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9778
Od: 9 lip 2008, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe kraju

Re: Priam - Mój odległy zakątek

Post »

Witaj Priamie,mieczyki miałeś bardzo urodziwe.Żółwiki widziałam w Weltbildzie(Świat Książki)-powoli z księgarni zrobił się tam kramik z różnościami do domu i do ogrodu,też się zastanawiałam nad nimi,w plenerze wyglądają świetnie.
Kanarka następcę można przecież też`nazwać Kuba(Kuba II?),mój dziadek miał świstunkę leśną o imieniu Kaśka,malarz pokojowy rozpoznał w niej samczyka...była z raczej był z nami 18 lat.
Awatar użytkownika
Priam
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5224
Od: 18 kwie 2007, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Priam - Mój odległy zakątek

Post »

Obrazek

Dziękuję za Wszystkie życzenia wysłane na prywatną pocztę ;)

ps. jutro odpiszę na Wasze posty i wstawię nowe fotki ;)
Awatar użytkownika
szyszunia
1000p
1000p
Posty: 1971
Od: 4 lis 2009, o 13:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Tarnobrzega

Re: Priam - Mój odległy zakątek

Post »

Piękna calla to moje chciejstwo na przyszły sezon. Współczuję straty kanarka i gratuluje nowego nabytku. Bardzo ładne zdjęcie z rozchodnikiem ;:108
Awatar użytkownika
Priam
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5224
Od: 18 kwie 2007, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Priam - Mój odległy zakątek

Post »

przemekg
Żurawkami zaraziłem się tutaj - na forum. Na ten moment mam 4 odmiany, ale zapewne na tym się nie skończy. Dwie odmiany rosną wśród kamyków a dwie w otoczeniu kory. Jeżeli chodzi o białego różanecznika to kwitł do połowy września. To taki mój odmieniec ;) A kanarek ma teraz młodszego zastępcę...

kogra
W moim ogrodzie - a dokładniej na skalniaku - sprawdził się tylko jeden cyklamen (biały). Wszystkie różowe, które kupowałem nie pojawiały się już w kolejnym roku. Wygląda na to, że w miejscu gdzie rośnie biały cyklamen bluszczolistny jest swoisty mikroklimat i odpowiednie warunki (pH).

sangwinaria
Żółwiki musiały wrócić do pudełka. Bałem się, że zmienne warunki jesienią i zimą odbiją się na nich. Za miłe słowa o zdjęciach dziękuję.

EwkaEs
Świstunkę leśną :?: Przecież niewielki ptak wędrowny będący pod ochroną :?: :!: Następca mojego kanarka to Czaruś-Tweety. A z mieczyków jestem zadowolony. Bałem się o nie bo dopiero w sobotę mogłem je wykopać. Na całe szczęście udało mi się bo z soboty na niedzielę był przymrozek -5 st.

szyszunia
Callie warto mieć. Do zeszłej soboty rosła w gruncie teraz suszy sie w piwnicy wraz z ziemią w której rosła ;)

JESIENNA SYMBOLIKA
Obrazek Obrazek

ZIMOWITY
Obrazek Obrazek

CYKLAMEN BLUSZCZOLISTNY
Obrazek Obrazek

NEREINE
Obrazek Obrazek

ŻURAWKI
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

OSTATNIE RÓŻE
Obrazek Obrazek

LIATRA - zanim zostały z nich tylko suche kwiatostany
Obrazek Obrazek

Ponadto dziękuję Wszystkim Forumowiczom, którzy zagłosowali na moją rabatę w konkursie portalu e-ogrody.
Zająłem 4 miejsce i nie wygrałem cebulek, ale na duchu podnosi Wasze wsparcie.

http://www.e-ogrody.pl/Ogrody/56,116527 ... sy,,4.html
Awatar użytkownika
Jagusia
1000p
1000p
Posty: 3198
Od: 24 lis 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Puławy
Kontakt:

Re: Priam - Mój odległy zakątek

Post »

Za cyklamenami do ogrodu to się muszę rozejrzeć koniecznie.... pięknusie są.
Przemku, doradź: dostałam kilkanaście cebulek calii i dwie mają takie już długie 2-3 cm kiełki... boję się żeby się nie zmarnowały... dać je do piwnicy z innymi czy lepiej do doniczki i niech rosną?
Nie traktuj życia serio i tak nie wyjdziesz z niego żywy!
Wątek Jagusi w 2015 r tradycyjnie niezupełnie ogrodowy - zapraszam Wszystkie moje linki
Awatar użytkownika
EwkaEs
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9778
Od: 9 lip 2008, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe kraju

Re: Priam - Mój odległy zakątek

Post »

Priamie-byłeś tuż za podium-GRATULACJE!A poza tym to była bardzo ładna rabatka i warto ją powtórzyć w realu.
Awatar użytkownika
Priam
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5224
Od: 18 kwie 2007, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Priam - Mój odległy zakątek

Post »

Jagusia
Cyklameny są w cenie około 6 zł i więcej (osobiście kupowałem w doniczkach na Targach w Chorzowie). Natomiast w przypadku kalii masz dwa rozwiązania:
1) Zrobisz z kalii kwiaty domowe. W tym przypadku posadzisz je do doniczek i będziesz pielęgnowała jak wszystkie inne doniczkowe. Coraz częściej widuje kalie w doniczkach sprzedawane w kwiaciarniach.
2) Przechowasz je przez zimę. Kiełki, które zostały wypuszczone nie są niczym niezwykłym. Czasami gdy temperatura otoczenia jest nieco za duża roślina wypuszcza kiełki (tak też jest z mieczykami). Podczas przechowywania kiełki nieco podeschną, ale roślina na tym nie ucierpi. Pod warunkiem, że będziesz przechowywała je np. w piwnicy.


Ewo
Do końca łudziłem się, że się uda. No cóż nie udało się. Trzeba mieć na prawdę dużo znajomych lub zrobić sobie dobrą reklamę, aby wygrać sondaż. Moim małym sukcesem jest liczba głosów które zostały oddane na mój projekt. W listopadzie walczę o aparat fotograficzny w http://www.laskochanas.pl/zdjecia więc mam cichą nadzieję na podobny albo i lepszy rezultat.
Awatar użytkownika
Priam
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5224
Od: 18 kwie 2007, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Priam - Mój odległy zakątek

Post »

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Priam - Mój odległy zakątek

Post »

Widzę Przemku, że nowe kompozycje się szykują.
A co z Pandą czy jeszcze będzie ?
Rabatka z szałwia wygląda ekstra. ;:333
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
Priam
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5224
Od: 18 kwie 2007, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Priam - Mój odległy zakątek

Post »

Grażynko
Z pandą nic nie robiłem. Jeżeli: kret, nornice i zmienna pogoda jej nie zniszczą to w marcu znowu ujrzymy fioletowo-biały spektakl ;)
Ptak nie przetrwał próby czasu więc musiałem wykopać to co z niego pozostało (niewiele). Cebulki wysuszyłem i kilka dokupiłem. Zrobiłem z tego małego motylka...
Natomiast rabatka z szałwii już rok temu się sprawdziła więc ponownie zagościła w "gwieździe". Szałwia trójbarwna jest świetna bo bardzo długo kwitnie.


Która z nazw roślin jest najbardziej absurdalna?
Moje zgłoszenie to:Płomykówka galaretowata
http://www.e-ogrody.pl/Ogrody/0,113853, ... .html?bo=1
Jeżeli zechcecie mi pomóc w wygraniu książki (przewodnik ?Miasto marzeń: Budapeszt?) to będę wdzięczny.
Wystarczy zagłosować.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”