Medinilla magnifica- uprawa/pielęgnacja

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Józef
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2330
Od: 26 mar 2006, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Post »

ira47 pisze:Moja ma 6 pączków :), ciekawe czy wszystkie się utrzymają.
i jak tam Twoja Medinila?Moja utrzymała 4 pąki które jak na razie odpukać są coraz większe... Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Józef
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2330
Od: 26 mar 2006, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Post »

Właśnie kwitnie.. Obrazek Obrazek
MietkaCh
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 46
Od: 31 paź 2008, o 08:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zwoleń

Post »

Piękna! Gratulacje. Jak długo kwitnie medinila?
Pozdrawiam
Mietka
Awatar użytkownika
Danutka55
1000p
1000p
Posty: 1035
Od: 5 lut 2009, o 17:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lezajsk

Post »

Józefie piękną masz Medinillę i chyba dobrze jej u ciebie,skoro obdarzyła cię pięknymi kwiatami.Też ją posiadam,ale w tej chwili nie kwitnie.
W twojej kolekcji wypatrzyłam też wandę i widzę,że uprawiasz ją w podłożu.Chociaż to nie w temacie,ale zapytam jakiego użyłeś podłoża,jak długo ją masz i jak pielęgnujesz :?:Pytam,ponieważ sama uprawiałam wandy w podłożu i z powodu gnicia korzeni byłam zmuszona wyjąć je z podłoża.
Pozdrawiam serdecznie.Danuta.
Awatar użytkownika
Józef
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2330
Od: 26 mar 2006, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Post »

Danusiu..wandy kupiłem w LM przekwitnięte i już posadzone do doniczek z podłożem z kory i czymś ci przypomina pumeks pewnie prawie rok temu.Dokładnie nie pamiętam...pokazałem je w moim wątku i zostałem skrytykowany za takie potraktowanie wand..wyjąłem je więc z donic i moczyłem tak jak to robią wszyscy.Jednak syche powietrze przy kaloryferach w zimie powodowało że korzenie były w coraz gorszym stanie.Wsadziłem je więc z powrotem do tego podłoża.Teraz co dwa tygodnie zanurzam doniczkę do 1/3 w wodzie w której moczę pozostał storczyki.Dwa razy dziennie spryskuję.Chyba są z tego zadowolone bo wszystkim (3 szt) wyrastają bardzo grube korzenie i liście.Mam nadzieję że i kwitnienia się doczekam..
Alice
200p
200p
Posty: 269
Od: 28 mar 2009, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląskie

Post »

moja też zakwitła ale niestety jeden pąk został utrącony. Mam nadzieję ,że w przyszłym roku z każdych nowych pędów wyrośnie nowy kwiat :)
A do jakiej ziemi należy przesadzać roślinę ? czy to musi być jakaś specjalna ziemia ?
Awatar użytkownika
iwika
500p
500p
Posty: 673
Od: 17 paź 2006, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wodzisław Śl
Kontakt:

Medinilla - uprawa/pielęgnacja

Post »

Po dużych poszukiwaniach kupiłam wczoraj sobie jedną, czy ktoś z was ją uorawia? Jakie macie doświadczenia co lubi a czego unikać!
Ze swoich doświadczeń wiem że literatura swoje a praktyka co innego :wink: :roll:
Iwona i Lhasa Apso
Mój prawie ogród - Iwika
Awatar użytkownika
Danutka55
1000p
1000p
Posty: 1035
Od: 5 lut 2009, o 17:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lezajsk

Post »

Ja też mam od niedawna Medinillę i również jestem ciekawa doświadczeń w ich uprawie tych,którzy uprawiają ją już dość długo.
Pozdrawiam serdecznie.Danuta.
ciucma
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 33
Od: 26 sie 2009, o 09:18
Lokalizacja: Andrychow / Wieden

Post »

Moja Mendinilla tez miała dwa takie pedy, z czego jeden usechł krotko po kupieniu. Drugi w polowie odratowalam. Nie latwo ja utrzymac. Przestawilam ja do lazienki, stoi na podstawce z kamieniami z woda zeby jej zapewnic wilgotnosc no i przy kazdej kapieli ma dosc wysoka wilgotnosc powietrza ;) Stoi nie daleko okna wiec ma jasno i zauwazylam ze puszcza jakies listki :P Ale nie wiem co z tym uschnietym, zdrewnialym badylem zrobic ?? obciac go czy jak??
Awatar użytkownika
greg36
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 28 gru 2009, o 10:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Czy warto kupić medilinę

Post »

Witam ,mam pytanie czy ktoś z państwa posiada kwiatek o nazwie medilina ,bardzo mi się podoba, ale koleżanka mi go odradza twierdzi że ten kwiat jest trudny w uprawie i umrze mi w niecały miesiąc mimo wszelkich starań,proszę o poradę. :wit
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: proszę o poradę

Post »

Jeśli zapewnisz odpowiednie warunki nie stracisz rośliny choć jest ona bardzo wymagająca. :wink:
Awatar użytkownika
greg36
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 28 gru 2009, o 10:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Czy warto kupić medilinę

Post »

Dzięki, zaryzykuje dla tej piękności .
alicja46
200p
200p
Posty: 437
Od: 31 sty 2009, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Czy warto kupić medilinę

Post »

Faktycznie, roslina jest piękna, miałam ją przez 2 lata, kwitła przecudnie. Dbałam o nią stosowałam się do wszelkich wskazówek uprawy i mimo to po dwóch latach zaczęła normalnie zasychać liść po liściu, potem pędy zaschły tak, że aż stały się zdrewniałe. Nie udało mi się jej uratować.
Biorąc pod uwagę niezwykły urok i piękno tej rośliny, też się zastanawiam czy nie spróbować jeszcze raz. To co mnie powstrzymuje to wysoka cena.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”