Wysiew trawy , doświadczenia,porady

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2518
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Sianie trawy

Post »

Daj jej czas. Teraz jest chłodno i wolniej rośnie. Wygląda przyzwoicie.
tomaszew
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 16 wrz 2013, o 13:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sianie trawy

Post »

O.K dzięki za odpowiedź.
To kiedy zacząć się przejmować ? :)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2518
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Sianie trawy

Post »

tomaszew pisze:O.K dzięki za odpowiedź.
To kiedy zacząć się przejmować ? :)

Pozdrawiam

Po 4 koszeniu wiosennym :wink:
tomaszew
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 16 wrz 2013, o 13:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sianie trawy

Post »

czyli rozumiem że już przed zimą nic z tym moim "trawnikiem" nie robić ? Oprócz podlewania ... ?

Czy na wiosnę najpierw nawieźć ten trawnik a później dosiewać czy na odwrót ?

a propos podlewania ... Czy jeśli w nocy temp. jest już bliska zeru a czasami zdarzają się przymrozki to podlewać jeszcze ten trawnik ?


Pozdrawiam
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2518
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Sianie trawy

Post »

Jak ziemia jest wikgotna (a teraz będzie cały czas) to nie podlewaj.
Na wiosnę daj nawóz i po 3-4 koszeniach jak nie będzie zadowalających efektów to dosiewaj. Nie przejmuj się teraz niczym, wszystkiemu winna jest temp. Martwił bym się tym żeby śnieg był całą zimę.
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Sianie trawy

Post »

Wiele od gleby zależy.Jak masz lekką i przepuszczalną, a będzie śnieg zimą to będzie ok., ale jak zwięzłą to trawa siana jesienią będzie za słaba i może wygnić.Na zwięzłych glebach lepiej trawnik zakładać wiosną.

-- Pn 30 wrz 2013 19:57 --

Wiele od gleby zależy.Jak masz lekką i przepuszczalną, a będzie śnieg zimą to będzie ok., ale j jak zwięzłą to trawa siana jesienią może wygnić.Na zwięzłych glebach lepiej trawnik zakładać wiosną.
tomaszew
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 16 wrz 2013, o 13:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sianie trawy

Post »

Kurcze. Mam raczej glebę zwięzłą. No nic - zobaczymy co będzie na wiosnę. A słuchajcie - jeśli trawa urośnie do tych 10 - 12 cm - to ją kosić przed zimą ? Czy juz dać sobie spokój ?


Dzięki wielkie za Wasze porady ...


Pozdrawiam
Blondas
100p
100p
Posty: 148
Od: 15 cze 2010, o 12:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gaj, woj. Małopolskie

Re: Sianie trawy

Post »

kosić
tomaszew
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 16 wrz 2013, o 13:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sianie trawy

Post »

dzięki :)

No nic - to w przyszłym roku pewnie zapytam jeszcze raz co i jak ...


Pozdrawiam wszystkich
przemekebay
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 13 paź 2013, o 12:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Częstochowy

Trawnik od podstaw i tajemnicze sztuczki

Post »

Witam forumowiczów

Jestem nowym użytkownikiem i mam zamiar założyć u siebie na działce trawnik dlatego potrzebuję waszych porad i sztuczek na piękny zielony trawnik.

Obecnie od wakacji pracowałem na wyrównaniu całej działki i chciał bym ją obsiać trawnikiem .
Teren wyrównany pierw do poziomu żółtym piaskiem pozostałym z budowy później na to 10 centymetrowa warstwa warstwa czarnej ziemi, podłoże nie posiada już większych i mniejszych kamieni (wiadomo zawsze coś tam zostanie)

Proszę was o informacje:
1. czym spryskać podłoże przed siewem trawy ? (widziałem jak firma zakładająca ogrody przed siewem pryskała podłoże)
2. jaką mieszankę traw wybrać? (na całej powierzchni jest słońce, no i będzie biegać po niej dzieciaczek )
3. czym przysypać nasiona po siewie ? (ziemia uniwersalna, torf kwaśny czy torf odkwaszony to też zauważyłem u firmy ogrodniczej że po siewie przysypane nasiona tylko nie wiem czym nie oglądałem opakowań ani nic)
4. jakie zraszacze zastosować do trawnika czy wynurzane czy na powierzchni aby można było je przenosić (dodam iż nie wiem dokładnie jaki będzie jeszcze układ skalniaków i miejsc gdzie będą budowle ogrodowe altanka grill )
5. Jakie nawozy stosować po wysiewie i po jakim upływie czasu.

Proszę was o pomoc
Mam Marolexa i nie zawaham się go użyć :D
genowefa
100p
100p
Posty: 129
Od: 1 paź 2009, o 11:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podlasie

Re: Sianie trawy

Post »

Czy dolomitem wystarczy posypać po wierzchu trawy i zostawić? czy jeszcze podlać,może ktoś już tak robił?
Pozdrawiam -Gienia.
michallew
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 26 paź 2013, o 12:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Młody trawnik

Post »

Zasiałem trawnik w połowie września i już po ok. 3 tygodniach trawnik w dwóch miejscach stał się żółty. I było tak do 4 tygodnia. Teraz tych miejsc żółtych przybywa (mamy 5 tygodni). W załączeniu załączam kilka zdjęć. Są to pojedyncze źdźbła trawy, które są żółte i albo kładą się na ziemi albo można je bez problemu wyciągnąć. Mają pojedynczy krótki korzeń (ok. 5 mm) gdzie trawa zielona jest już dobrze zakorzeniona, tzn. nie można jej wyciągnąć z korzeniem bez zniszczenia części zielonej. Tak jak napisałem na początku było to tylko w dwóch miejscach, najpierw myślałem, że to kot sąsiada (leżąca trawa), później, że ten gatunek trawy tak kiełkuje (mała 1 cm trawa już wychodziła żółta lub żółkła zaraz po wzejściu). Oczywiście w tych dwóch miejscach dosiałem trawę ale teraz widzę, że pojawia się tego coraz więcej. Pojawia się to w skupiskach, ale jeszcze nie w takiej ilości, żeby można było powiedzieć, że cały kawałek trawnika jest żółty. pH ziemi 6,5 - 7. 5 dni przed siewem zastosowałem nawóz Substral do siewu traw 100dni. Bardzo będę wdzięczny za pomoc. Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
axl83
50p
50p
Posty: 50
Od: 1 lis 2007, o 15:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sianie trawy

Post »

Witam,

Czy teraz jest odpowiednia pora na dosiewanie trawy? czy lepiej poczekać aż będzie w nocy minimum 10? na najbliższe noce zapowiadają 2....
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”