Jak przestać jeść słodycze?

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

Ja nigdy nie umiałam się rozstać z słodyczami, jak sięgam pamięcią zawsze je miałam i mam w duuużych ilościach. Nie wyobrazam sobie dnia bez zjedzenia po obiedzie ze 2 czekolad. Przez długie lata byłam wręcz chuda dopóki nie zasmakowały mi słodkie płatki śniadaniowe ;:306 One pięknie na bioderkach się ulokowały. Rozmawiałam kiedyś z hinduskim lekarzem o moim giga łakomstwie. Z tego co pamiętam powiedział, że cukier cukrowi nie równy i że, nawet ten biały tak krytykowany jest zdrowszy niż te inne sztuczne np aspartam. Tego w ogóle dziada nie trawię a wszędzie praktycznie go wciskają. Dużą rolę w słodyczach nie odgrywa sam cukier co połączenie go z wszelakimi tłuszczami oraz produktami zbożowymi. I coś chyba w tym jest prawdy. Omijam ciastka i ciastkowe batony obżerając się czekoladą, orzechami czy prostymi w składzie cukierkami a jak braknie to dopycham miodem aż organizm powie STOP. Waga zazwyczaj stoi w miejscu, spadnie lub sporadycznie podniesie się.
Mój podręczny kosz. Trza go już wysypać ;:224
Obrazek I jak tu sobie odmówić Obrazek
x - e-1
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2594
Od: 17 lut 2015, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

Jolek! Zazdroszczę stojącej w miejscu wagi, a może trzeba wymienić na nową? ;:306
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

O kurczę , była by to już 3 i dopiero były by rozterki. Uświadomiłam teraz sobie , że chyba będę stawać na tej co odejmuje ;:306
Obrazek Zawsze potem mogę sięgnąć.
x - e-1
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2594
Od: 17 lut 2015, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

Moja to by zaraz pokazała na plusie ;:306 Już tak robi ;:224
Do świąt wszelkim słodyczom mówię nie ;:185
Awatar użytkownika
kiziorek
50p
50p
Posty: 91
Od: 16 mar 2016, o 13:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko pomorskie

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

U mnie walka ze słodyczami jest zażarta. Nie wiem czy jest w ogóle możliwe, aby z nich zrezygnować. My z córką wiecznie się pilnujemy a mąż wcina i nie tyje ;:145 I powiedzcie sami gdzie tu sprawiedliwość? ;:185
Awatar użytkownika
whitedame
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3456
Od: 17 lut 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice 6B

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

Ostatnio przyjaciel przesłał mi takiego linka, https://www.youtube.com/watch?v=-VcDpp3nU_E
myślę, że wyjaśnia dlaczego nawet jedząc mało widocznego cukru waga nam nie spada.
Po prostu zjadamy zbyt dużo cukru ukrytego.
;:233 Beata
Umysł jest jak spa­dochron. Nie działa, jeśli nie jest ot­warty Frank Zappa
pitres
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 7 maja 2015, o 08:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

A jak to jest z tą czekoladą na diecie?

Mozna jeść gorzką czy nie?
dziadek22
ZBANOWANY
Posty: 1575
Od: 30 gru 2010, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

Można jeść gorzką. Ja jem dziennie pół działki około 90% z Wawelu. W czasie pracy na działce.
pitres
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 7 maja 2015, o 08:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

No właśnie probowałem tej ale jak dla mnie zbyt dużo kakao.... Próbowałem się przekonac i probowałem wiele innych czekolad gorzkich takich na 80 czy 90% zawartości kakao ale jak dla mnie to przesada..... Toleruję najwyżej 70% .
Ostatecznie kupiłem sobie gorzką od wedla. Chyba najbardziej mi smakuje. Zamierzam się jednak trzymać tych 2-3 kostek dziennie maksymalnie :P
Obrazek
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

Od słodyczy jestem uzależniona i męką dla mnie jest ich niejedzenie. Aby nie kusić siebie samej, rzadziej piekę placki, a zamiast mlecznej od niedawna kupuję gorzką czekoladę. A że tej zwyczajnie nie lubię, więc albo jej nie jem, albo jem tylko 2-4 kawałków. Do tej pory mówiłam, że tabliczka czekolady jest jednostka niepodzielną i zajdałam ją całą od razu.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

Gorzką czekoladę kocham, innych nie jadam. Niestety trzeba czytać etykiety, bo raz udało mi się kupić gorzką, która miała 30% cukru. :shock:
esttt
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 10 lut 2017, o 13:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

W moim przypadku pomogło jedzenie suszonych owoców. Nie wiem jak to zadziała z czekoladą, bo nigdy mnie do niej jakoś specjalnie nie ciągnęło
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

U zdrowych ludzi chęć na słodkie pojawia się wtedy, kiedy powstaje duże zapotrzebowanie energetyczne.
Dzieje się tak kiedy jest się bardzo głodnym, a przerwy między posiłkami są zbyt długie.
Tak więc nie należy dopuszczać do takich sytuacji.
Jednak węglowodany dostarczają energii.
Dlatego sportowcy i osoby wykonujące ciężką fizyczną pracę ich potrzebują - oczywiście niekoniecznie w postaci białego cukru.
W czasie długotrwałego wysiłku palimy tłuszcz - ale żeby proces ten był efektywny - potrzebne są węgle, często, w niewielkich ilościach, tak żeby podtrzymywać metabolizm tlenowy.
Natomiast osoby prowadzące niezbyt intensywny tryb życia powinny stawiać na dietę bogatszą w białko - zwłaszcza po godzinie 14 należy do minimum ograniczyć węglowodany.
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”