Dąb (Quercus) ogólne dyskusje

Drzewa ozdobne
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2518
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Przesadziłem dąb

Post »

Siatkę załóż jak słońce zacznie świecić praktycznie cały dzień , od maja powiedzmy. Nie zdejmuj jej aż do jesieni , liście trochę ucierpią ale wyjdzie im to na dobre w przyszłym sezonie.
doc_kr
200p
200p
Posty: 210
Od: 5 kwie 2012, o 01:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Ojcowa

Re: Przesadziłem dąb

Post »

OK, tak zrobie. Ale zastanawiam sie tez, czy nie byloby warto przyciac najintensywniej rosnacych pedow.
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2518
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Przesadziłem dąb

Post »

doc_kr pisze:OK, tak zrobie. Ale zastanawiam sie też, czy nie byloby warto przyciac najintensywniej rosnacych pedow.

Jeżeli chcesz zmienić jej pokrój to tnij teraz , ale dał bym sobie spokój , naturalny wygląd to naturalny wygląd , nic go nie zastąpi :roll:
Grzybowy
50p
50p
Posty: 51
Od: 30 paź 2011, o 14:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Przesadziłem dąb

Post »

Dokładnie jak w powyższym poście. Naturalny wygląd dębu będzie najlepszy,nie ma sensu nic przycinać i poniekąd 'rzeźbić " go. Mam nadzieję,ze drzewko przyjmie się i będzie ładnie rosło :)
doc_kr
200p
200p
Posty: 210
Od: 5 kwie 2012, o 01:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Ojcowa

Re: Przesadziłem dąb

Post »

Miałem na myśli cięcie w celu zrównoważenia utraty części korzeni. Od strony kosmetycznej odpowiada mi, jak jest - nie lubię poprawiania natury :)

Spokojnych świąt.
doc_kr
200p
200p
Posty: 210
Od: 5 kwie 2012, o 01:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Ojcowa

Re: Przesadziłem dąb

Post »

Puscil liscie!
Awatar użytkownika
arty
500p
500p
Posty: 501
Od: 6 kwie 2012, o 10:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dąbrowa

Re: Dąb

Post »

Mnie też zaczęły fascynować dęby :) i zeszłej jesienie postanowiłem wsadzic parę żołędzi :).
Jutro pokaże fotki :)

mosewa pisze:Witam :) odkryłam dzisiaj na działce,że rośnie na niej dąb. Nie wiedziałam wcześniej,że on do mnie należy :) wydaje mi się,że on wyrósł jako samosiejka i zastanawiam się czy należy go przycinać, aby miał ładny pokrój drzewa, bo teraz rośnie od samej ziemi nierówno a przez to prezentuje się niezbyt ładnie. Jak myślicie należy go przyciąć a jeżeli tak to kiedy i jak mocno?
Oto zdjęcia drzewa
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ile lat ma twoj dąb.? Ja posadziłem na jesień , żołędzie , w maju pięknie zaczęły wyrastać , mam ich około 50 , nie wiem czy należy je na jesień przesadzić bo rosną dość gęsto
Awatar użytkownika
arty
500p
500p
Posty: 501
Od: 6 kwie 2012, o 10:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dąbrowa

Re: Dąb

Post »

to moje malutkie drzewka

Obrazek Obrazek Obrazek
ambitny
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 17 kwie 2013, o 20:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Witam, postanowiłem posadzić drzewo. Stwierdziłem że ze swoim "dzieckiem" chcę być od pierwszych chwil, dlatego któregoś dnia zacząłem grzebać w ziemi pod większym drzewem i znalazłem żołędzia. Wsadziłem go do doniczki i tak po miesiącu już kilka cm. ponad ziemią wystaje. Zależy mi na tym aby to drzewko przetrwało więc doniczka jest w domu. O motywy tego działania nie pytajcie... bo i tak nie uwierzycie :D

Pytanie, czy jest sens "chodowania" go w domowym zaciszu wiedząc że kiedyś i tak trzeba będzie go przesadzić do ogrodu?
Może jakieś wskazówki co do tej ogromnej uprawy? Jest to zwykły, leśny dąb. Nie zagłębiałem się w to czy jest on szypułkowy.






Nie wiedziałem gdzie napisać.Jeżeli wybrałem zły dział, proszę przenieść temat.
marcinpruszcz
500p
500p
Posty: 944
Od: 3 mar 2012, o 16:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dąb... w domu.

Post »

Rośliny żyjące w naszym klimacie muszą przechodzić okres spoczynku, wiec musisz stworzyć w swojej domowej uprawie pory roku...
Awatar użytkownika
Olenkazz
200p
200p
Posty: 206
Od: 3 mar 2013, o 13:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Dąb... w domu.

Post »

A masz balkon, taras? Może wykorzystaj sezonowo.... okres spoczynku to jedno... ale jest jeszcze jeden problem... zbyt suche powietrze w naszych mieszkaniach.... najczęściej zbyt suche dla roślin "ogrodowych".....
Pozdrawiam
Olenka
ambitny
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 17 kwie 2013, o 20:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Dąb... w domu.

Post »

Mam taras. Lecz okres sadzenia/wyrastania przypada na zimę (miesiąc temu), więc czy nie zaburzy jakiegoś cyklu wystawienie teraz tego młodego drzewa na zewnątrz?

W jaki sposób miałbym stworzyć w domu zimę, czy wiosnę? Bardzo zależy mi na tym, aby to drzewo rosło, istniało dlatego wolałbym na czynniki zewnętrzne (wiatr, grad, pies) go nie narażać.
Tomek_MM
500p
500p
Posty: 528
Od: 6 mar 2009, o 13:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opolskie

Re: Dąb... w domu.

Post »

Po prostu wystaw go na taras i przesadzaj do coraz większych donic póki się da, to że wykiełkował miesiąc czy dwa temu nie zrobi różnicy, kiedyś dawno amatorsko kiełkowały mi niektóre drzewa na parapecie już w październiku i rosły przez zimę, potem wiosną szły na dwór i nic im się nie działo przez takie wydłużenie sezonu, rosną do dziś.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”