Chryzantemy,sterowanie kwitnienia FOTO naszych kwitnień

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ebabka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2845
Od: 25 maja 2006, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podlasie

Re: Chryzantemy,sterowanie kwitnienia FOTO naszych kwitnień

Post »

Dzięki, chyba jeszcze dosadzę jakąś wczesną, tylko coś trzeba zmniejszyć, bo gąszcz mam straszny ;:24
Pozdrawiam Eugenia
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2585
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Chryzantemy,sterowanie kwitnienia FOTO naszych kwitnień

Post »

Jeszcze się pysznią kolorami :D
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
iwonaceae
200p
200p
Posty: 334
Od: 20 lip 2018, o 00:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ipswich, UK

Re: Chryzantemy,sterowanie kwitnienia FOTO naszych kwitnień

Post »

Aż miło popatrzeć na te kolory, których już coraz mniej o tej porze roku. U mnie większość chryzantem padła w zeszłym roku z powodu suszy (nie podlewałam ich wystarczająco ;:185), ale kilka z nich jakiś cudem przeżyło i teraz cieszą radosnymi kolorami:
Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Pozdrawiam,
Iwona
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2585
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Chryzantemy,sterowanie kwitnienia FOTO naszych kwitnień

Post »

Twoje Iwonko są urocze. Te puchate pomponiki w słonecznym kolorze (fot.2) cudne. Te pomarańczowe na ostatniej fotce też śliczne, one mają takie duże kwiaty?
Jeszcze kilka moich. Fotki z ostatnich dni.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Chryzantemy,sterowanie kwitnienia FOTO naszych kwitnień

Post »

Piękne macie chryzantemy ;:215 miło jest popatrzyć na wasze zdjęcia. Ja od iluś lat mam tylko tą, nawet nie pamiętam skąd. Inne nie przetrwały.
Obrazek
iwonaceae
200p
200p
Posty: 334
Od: 20 lip 2018, o 00:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ipswich, UK

Re: Chryzantemy,sterowanie kwitnienia FOTO naszych kwitnień

Post »

jarha pisze: 12 lis 2023, o 21:32 Te pomarańczowe na ostatniej fotce też śliczne, one mają takie duże kwiaty?
Tak, to takie większe chryzantemki, Astro Bronze. Podobnej wielkości uchowały się jeszcze różowe, Allouise Pink:
Obrazek
Pozostałe to NN, pogubiłam znaczniki.
A ta Twoja zielona, na dwóch ostatnich zdjęciach, to taka późna jest? Piękna ;:oj. Miałam kiedyś taką zieloną, szpilkową, pod nazwą Anastasia. Też była taka późna. Już sobie ją zamówiłam ponownie na kolejny sezon :lol:
Pozdrawiam,
Iwona
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Chryzantemy,sterowanie kwitnienia FOTO naszych kwitnień

Post »

Witajcie pokazujecie tak piękne te chryzantemy, że nie można oderwać oczu. Ja od jakiegoś czasu zastanawiam się nad posadzeniem niskich takich 30-40 cm takich kupek,wczesnych odmian, takie co kwitną już w lipcu czy w sierpniu tak do 3-4 odmian z braku miejsca chciałabym żeby mi coś kwitło na jesieni. W necie niby są opisane ale tak rożne opisy tej samej odmiany, że już mnie z tego głowa boli. Czy moglibyście coś polecić ?
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2585
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Chryzantemy,sterowanie kwitnienia FOTO naszych kwitnień

Post »

jolek, Twoja też jest śliczna ;:oj Ona ma takie pstre płatki, czy tak wyszło na zdjeciu?

Iwonko, ta zielona chryzantema jest u mnie nn. Dostałam ją od miłej forumki Soni jako niezimujacą w gruncie. Pierwszą zimę spędziła w suterenie. Po następnym sezonie część wsadziłam do doniczki i poszła do sutereny, a kawałek zostawiłam w gruncie. Okryłam lekko stroiszem i ładnie przezimowała. Teraz na wszelki wypadek też przezimuję kawałek w pomieszczeniu aby w razie jakichś wielkich mrozów nie zmarzła mi cała. Reszta zostanie w gruncie. Ona jest u mnie dość późna, na Wszystkich Świętych była jeszcze nie w pełni rozwinięta, ale na tyle, że dołożyłam ją do stroika na grób.
Twoja Allouise Pink jest cudna ;:215 Czy zimuje w gruncie? Próbowałam ją znaleźć w sieci, ale chyba jest niedostępna w Pl.

Alicjo, te wczesne odmiany mają to do siebie, że w październiku czy listopadzie jeśli w ogóle kwitną to nie wygladają już zbyt atrakcyjnie :wink: Po prostu kwiaty są wymęczone. Trzeba by z cierpliwością Kopciuszka usuwać przekwitnięte i podstarzałe kwiatki, co być może pobudziłoby je do dalszego kwitnienia. Jeśli chcesz mieć kwiatki jesienią to warto wybrać troszkę poźniejsze odmiany.
Aktualnie u mnie kwitną jeszcze takie.
Obrazek
Maya ok.60 cm

Obrazek
Colina ok. 70 cm

Obrazek
NN ok.70 cm
Te zdjęcia są dzisiejsze, poniżej - z 16 XI.

Obrazek
Obie NN

Obrazek
Ines ok. 120 cm

Obrazek
Red ok 40 cm

Obrazek
Alexander ok. 120 cm.

Obrazek
Nn ok. 100 cm

Obrazek
Milady ok.50 cm
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Chryzantemy,sterowanie kwitnienia FOTO naszych kwitnień

Post »

jarha - ona jest bardziej wiśniowo/biała. Pąki są wiśniowe. Wysokość ok 50cm . Rośnie w skrzynce i wytrzymuje przesuszenie. Ja ją wnoszę do zimnego pomieszczenia choć widzę, że pierwsze przymrozki nie zrobiły jej spustoszeń.

Twoje jak i forumowiczów bukiety kwiatów są piękne. ;:138 ;:215
iwonaceae
200p
200p
Posty: 334
Od: 20 lip 2018, o 00:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ipswich, UK

Re: Chryzantemy,sterowanie kwitnienia FOTO naszych kwitnień

Post »

Jolek, niezwykła ta Twoja pasiasta chryzantemka ;:167 Wiesz może jaka to odmiana?
jarha, Alexander is cudny ;:oj
Allouise Pink zimuje u mnie w gruncie, podobnie jak wszystkie inne chryzantemki, ale u mnie zimy są stosunkowo łagodne. Choć w zeszłym roku mieliśmy chyba z tydzień mrozu, tak do -6°C i dała radę. Może też miejsce jej spasowało. Tuż obok rośnie też Astro Bronze i ta żółta NN, wszystkie trzy pięknie przezimowały, a inna chryzantema rosnąca parę metrów dalej już nie przeżyła. A może ją ślimaki zjadły...
Pozdrawiam,
Iwona
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”