Plektrantus coleoides Variegata(komarzyca)

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
WojtekB
50p
50p
Posty: 97
Od: 1 kwie 2010, o 21:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pomorze Płd.
Kontakt:

Re: Komarzyca - Plektrantus koleusowaty

Post »

Po raz kolejny próbowałem przezimować komarzycę i nic (choć do połowy stycznia wyglądało to dość optymistycznie). Szkoda czasu i miejsca - można ją dostać w każdym ogrodniczym.
_fox_

Re: Komarzyca - Plektrantus koleusowaty

Post »

Wojtku to jak Ty to robisz ;:306 u mnie w sieni w półcieniu, temp lekko ponad 10* pięknie przezimował, stoi już w doniczce na powietrzu. A sadzonki z niego są już ukorzenione i czekają na wsadzenie w większe doniczki i uszczyknięcie.

Obrazek
Awatar użytkownika
BozenkaA
1000p
1000p
Posty: 1138
Od: 26 cze 2011, o 21:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Komarzyca - Plektrantus koleusowaty

Post »

WojtekB pisze:Po raz kolejny próbowałem przezimować komarzycę i nic (choć do połowy stycznia wyglądało to dość optymistycznie). Szkoda czasu i miejsca - można ją dostać w każdym ogrodniczym.
WojtekB, przez poprzednią zimę próbowałam przetrzymać na oknie dużą komarzycę. Zimą zaczęła zrzucać liście i w końcu padła. W ubiegłym roku kupiłam nową i wczesną jesienią zrobiłam sadzonki. Od początku były w domu. Ślicznie się przyjęły i przezimowały. Nie są zbyt zadbane, bo zależało mi głównie na pelargoniach angielskich i to one zajmowały najlepsze miejsca na parapecie. Ale wiem z doświadczenia, że komarzyca szybko rośnie, gdy przychodzi ciepłe lato.
limonkaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1208
Od: 15 kwie 2013, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Komarzyca - Plektrantus koleusowaty

Post »

Czyli można przezimować komarzycę ? Do kompozycji doniczkowej pasuje jak nic !!!
Bożena
Awatar użytkownika
BozenkaA
1000p
1000p
Posty: 1138
Od: 26 cze 2011, o 21:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Komarzyca - Plektrantus koleusowaty

Post »

Limonkaa, nie udało mi się przezimować komarzycy przyniesionej z balkonu, powoli padała. Natomiast dość dobrze sobie radzą sadzonki zrobione z niej bardzo wczesną jesienią. W ubiegłym roku latem ukorzeniłam dużo sadzonek.
anetola76
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 16 maja 2013, o 13:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Komarzyca - Plektrantus koleusowaty

Post »

Witam! Niedawno kupiłam sobie komarzyce 2 doniczki. Trzymam ją na balkonie. Nie wiem czy to prawidłowe, ale wydaje mi się że jakby z leksza zwijała listki. Czyżby ona chorowała? Proszę o radę. Pozdrawiam :D
Awatar użytkownika
Kasienkar
500p
500p
Posty: 729
Od: 18 cze 2013, o 14:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Grecja, Ateny

Re: Komarzyca - Plektrantus koleusowaty

Post »

Odświeżam wątek :wit

Próbuję przezimować kilka komarzyc i jest z nimi coraz gorzej:

1 -sza stoi w kuchni, widno, temperatura około 24-26 stopni, schnie, z dnia na dzień jest coraz gorzej, liście opadły w ciągu 2 dni, podlewam

2-ga stoi w pokoju, widno, południowe okno, temperatura około 25 stopni, liście spadły i schnie, podlewam

3-cia stoi na strychu, ma bardzo dużą donicę, półmrok, temperatura 14-16 stopni, widać że trzyma się lepiej od tych z pokoju i kuchni, ma jeszcze listki ale też podsycha, podlewam

4-ta też na strychu, mała doniczka, półmrok, temperatura 14-16 stopni, schnie i opadły wszystkie liście, podlewam

5-ta też na strychu, wszystko tak samo jak z 3-cią ale mniej podlewam, nie widzę różnicy miedzy tą a 3-cią


Zastanawiam się czy jeszcze im nie obniżyć temperatury, np. do 10 stopni, czy to pomoże w przezimowaniu
Pozdrawiam,
Kasia
Awatar użytkownika
dorkow0
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2616
Od: 17 sty 2013, o 22:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Komarzyca - Plektrantus koleusowaty

Post »

Mój Nico, stoi w ganku, temp ok 15-18 st, podlewam bardzo oszczędnie, na razie jest dobrze... Lekko tylko zielenieją mu liście, ale światła tam mało, więc normalne to jest... Czasem mu liść odpadnie...
Zobaczymy, jak będzie dalej... :)
Wśród Sosen... Buków... Kotów...
Część 1Część 2
Dorota
Awatar użytkownika
Kasienkar
500p
500p
Posty: 729
Od: 18 cze 2013, o 14:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Grecja, Ateny

Re: Komarzyca - Plektrantus koleusowaty

Post »

darkow0 a obcinałeś gałązki?, bo niektórzy w poprzednich postach pisali, że skracali pędy na zimę
pędy moich 2 największych komarzyc mają 40 -50 cm i zastanawiam się żeby poskracać do 20 cm
Pozdrawiam,
Kasia
Awatar użytkownika
dorkow0
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2616
Od: 17 sty 2013, o 22:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Komarzyca - Plektrantus koleusowaty

Post »

Kasiu, przed wsadzeniem do domu obcięłam gałązki, zostawiając tak ze 40 cm... Od tego czasu troszkę podrósł... Ja bym nie obcinała, jak jest taki jak piszesz i dobrze wygląda... Obciąć zawsze zdążysz...
Teraz wygląda tak, fotkę robiłam przed chwilą...

Obrazek
Wśród Sosen... Buków... Kotów...
Część 1Część 2
Dorota
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Komarzyca - Plektrantus koleusowaty

Post »

Jestem zaskoczona problemami z zimowaniem plektrantusów. Nie mam zbyt wiele miejsca na zimowanie kilku doniczek więc tnę tylko sadzonki z każdej odmiany.
Najczęściej zimują po prostu w wazonie jako zielony żywy bukiecik bo jesienią przycinam po kilka sadzonek, przynoszę do wody i wstawiam. Zmieniam wodę ale jak już sa ładne korzonki to zaczyna jakaś równowaga biologiczna bo wodę jedynie dolewam bez potrzeby wymiany. Czasami podcinam korzenie bo za długie i stożki wzrostu u sadzonek uszczykuję. Gdy słońca więcej to zaczynają rosnąć bo stoją wtedy cały czas na parapecie. W odpowiednim czasie wyjmuję i tnę z nich nowe sadzonki, szybko się ukorzeniają i zanim sezon ruszy tworzą piękne okazy.
Zasada stosowana od kilku lat, a w tym miałam więcej sadzonek więc rosną też w doniczce uprawiane metodą hydroponiczną.
Do chwili obecnej zero problemu i zero ubytku w ilości sadzonek.
ANNA2006
200p
200p
Posty: 430
Od: 17 maja 2013, o 12:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODLASKIE

Re: Komarzyca - Plektrantus koleusowaty

Post »

Moje od września trzy sadzonki siedzą w wodzie i nic im nie jest.Dolewam tylko wody.Korzonków mnóstwo.
------------------------------
ANNA2006 Kolorowy balkon :wit
chinka
200p
200p
Posty: 388
Od: 19 sie 2012, o 17:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Komarzyca - Plektrantus koleusowaty

Post »

Oj Dziewczyny, szkoda, że tu wcześniej nie wpadłyście, bo tyle plektrantusów wyrzuciłam jesienią, ale przyda się na przyszły rok :wit
Pozdrawiam, Bogusia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”