Żywopłot z żywotnika (Thuja)

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
nocny_drwal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1186
Od: 16 lip 2009, o 09:56
Lokalizacja: Kłodzko / Wrocław
Kontakt:

Post »

Kiedy mi właśnie chodzi o ten żywopłot.
mój ogród
pozdrawiam, Jakub
X-4-1
---
Posty: 147
Od: 15 sie 2009, o 12:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Jeśli komuś się taki żywopłot podoba to raczej nie mamy prawa wpływać na czyjś gust. Czy mam prawo wmawiać ludziom by jedli zamiast chleba kawior, a zamiast herbaty pili tylko szampan?
Z chęcią posadziłbym żywopłot z araukarii albo cyprysa ale klimat mi na to nie pozwala.
A jeśli posadzę żywopłocik z eukaliptusa będziesz zadowolony???
Awatar użytkownika
nocny_drwal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1186
Od: 16 lip 2009, o 09:56
Lokalizacja: Kłodzko / Wrocław
Kontakt:

Post »

Chodzi mi o to, że thuję kupisz już nawet w markecie spożywczym, obok stoiska z kiełbasą. Jest to już bardzo mocna przesada! To jest potężna maszyna marketingowa, promująca tą właśnie roślinę. Istnieją potężne szkółki produkujące tylko i wyłączne thuję. Za tym stoją niewyobrażalne pieniądze. Proszę nie miej mi za złe, że ośmielam się temu sprzeciwiać. Obecnie 10 na 10 ludzi pytając o żywopłot ma na myśli thuję. Jeśli tylko wspominam, że można na żywopłot posadzić coś innego spotykam się z wrogością i niezrozumieniem. To jest wolność wyboru?
mój ogród
pozdrawiam, Jakub
X-4-1
---
Posty: 147
Od: 15 sie 2009, o 12:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Właśnie, wolność wyboru. Chcę to kupuję.Proponuję różne warianty, nie narzucam swojego zdania.
Jeśli tak Cię ten "marketing tujowy" gryzie, załóż partię "Precz z tujami" albo coś podobnego.
Awatar użytkownika
nocny_drwal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1186
Od: 16 lip 2009, o 09:56
Lokalizacja: Kłodzko / Wrocław
Kontakt:

Post »

Trochę tego nie rozumiem, że masz mi to tak za złe. Jeszcze raz powtarzam, nie chcę nikogo obrażać/urażać. Widzę jaka jest wolność wyboru, jeżeli chodzi o rośliny żywopłotowe, bo sam jestem szkółkarzem. Rozmawiam z ludźmi i wiem, jak mała jest świadomość co można sadzić oprócz żywotnika. Jak może być wolność wyboru, skoro przykładowo chcę założyć sobie żywopłot z np irgi lśniącej. Roślina typowa na żywopłoty, nie jakiś rarytas. I co? znajdę ją gdzieś obok thuji w punkcie sprzedaży? W takiej ilości bym mógł posadzić sobie żywopłot? Nie. A thuję znajdę w takiej ilości?
mój ogród
pozdrawiam, Jakub
Awatar użytkownika
Ebabka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2836
Od: 25 maja 2006, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podlasie

Re: Jakie tuje na długi żywopłot

Post »

No, dobra, dyskusja przeczytana. Ale co mam zrobić? Jaki wybór? Od zachodu puste pola, wygwizdów, hula wiatr i zimą będzie tak samo. Ogrodzenie z siatki ocynkowanej. Rozważaliśmy różne warianty i tuja wydaje się optymalna. Minus - to, że jest opatrzona i w ogóle bleee :wink:
Ale plusy - gęsta, ochroni od wiatru, nie zajmuje dużo miejsca, bo działka nieduża - 1000m. w miarę wytrzymała i długowieczna, nie najdroższa - patrz cisy - drożyzna. To jaki krzew czy drzewo zamiast tui :?: :twisted:
;:7
Pozdrawiam Eugenia
Fallenangelv
---
Posty: 1822
Od: 5 sty 2009, o 10:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Jakie tuje na długi żywopłot

Post »

eus a widziałeś w akcji świerk serbski?? :D :D
Awatar użytkownika
Myosotis90
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 14 wrz 2009, o 17:19
Lokalizacja: Opole

Rośliny na żywopłoty

Post »

Witam:)
Potrzebuję rośliny na niski żywopłot(ok. 50cm) w tonacji szaro-niebieskiej oraz na żywopłot wysoki (1-1,5 m) w tonacji żółtej lub czerwonej. Czy ktoś zna pasujące do tego opisu rośliny?
Pozdrawiam:)
"Wierzę, że są kwiaty, które się rodzą z spojrzeń ludzkich oczu.."
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3729
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Re: Rośliny na żywopłoty

Post »

Poczytaj tutaj:
niski żywopłot
kwiaty na obwódki
krzewy na obwódki

wyższy żywopłot
krzewy na kwitnący żywopłot
śliwa czerwonolistna-żwopłot
żywopłot ładny i szybkorosnący

i mnóstwo innych. Wpisz w wyszukiwarkę słowo żywopłot :D
Temat zamykam, aby nie powielać wątków
http://kalina-rosliny.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
martaw
200p
200p
Posty: 282
Od: 20 wrz 2007, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Kontakt:

Thuja/żywotnik na wąski żywopłot

Post »

Prosze o pomoc, jaka thuja będzie najlepsza na wąski żywopłot w baaardzo małym ogródeczku przy szeregówce? Brabant i Smaragd chyba odpada, rosną dość szeroko. Widzę w okolicznych ogródkach takie wąziutkie, ale im dłużej szukam informacji w necie, tym mniej jestem pewna :( . Może ktoś widział/ma i potrafi powiedzieć jak rosną: Plicata, Compacta, Pyramidalis? Może jakieś inne? Wybrałam thuje, bo z doświadczenia wiem, że rosną bezproblemowo, inne iglaste często widzę chorujące.
Pozdrawiam, Marta
drzeweczka
100p
100p
Posty: 178
Od: 10 sie 2008, o 17:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kępno
Kontakt:

Re: Thuja/żywotnik na wąski żywopłot

Post »

Może być i Smaragd - da się go mocno przycinać również z boków. Z natury dość wąskie (jak na tuje) są np odmiany: Fastigiata, Ania.
Awatar użytkownika
martaw
200p
200p
Posty: 282
Od: 20 wrz 2007, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Kontakt:

Re: Thuja/żywotnik na wąski żywopłot

Post »

Odmiana "Smaragd" bardzo popularna, ale czy dostanę gdzieś większe sadzonki "Ania" albo "Fastigiata"?
Pozdrawiam, Marta
drzeweczka
100p
100p
Posty: 178
Od: 10 sie 2008, o 17:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kępno
Kontakt:

Re: Thuja/żywotnik na wąski żywopłot

Post »

Fastigiatę się spotyka czasami, a Ania to niezwykła rzadkość w punktach sprzedaży (a szkoda).
Jeśli idzie o Wrocław to spróbuj na giełdzie ogrodniczej na ul. Giełdowej (zwłaszcza obejrzyj sobie punkt Bodnara o ile jeszcze tam jest). Jeśli idzie o czas szukania to jednak postawiłbym na Smaragda z intensywnym bocznym przycinaniem
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”