Tempo i cykl wzrostu host

Hosty
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zanna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1852
Od: 24 maja 2008, o 22:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tempo i cykl wzrostu host

Post »

Moja dokładnie tak samo. Trzy dorodne liście... Wsadzona na początku zeszłego sezonu.
muchazezlotym
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1834
Od: 21 wrz 2008, o 13:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Tempo i cykl wzrostu host

Post »

Może " trójka " to jej ulubiona liczba? :;230
Awatar użytkownika
zanna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1852
Od: 24 maja 2008, o 22:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tempo i cykl wzrostu host

Post »

Sorki, znalazłam zdjęcie. Thunderbolt ma całe 5 liści! To z lipca, ale nic się nie zmienił, oprócz tego, że mu końce siwieją, tfu.. rudzieją ;)

Obrazek
muchazezlotym
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1834
Od: 21 wrz 2008, o 13:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Tempo i cykl wzrostu host

Post »

Zdjęcie mojej Thunderbolt z 12 maja - wyglądała zachęcająco:

Obrazek

z 26 lipca:
Obrazek

Aktualnej jej fotki nie mam ( wnerwiła mnie :evil: ), ale jest widoczna na górze zdjęcia z dnia 3 września, nie prezentuje się imponująco:

Obrazek
goni@k
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2318
Od: 18 wrz 2006, o 13:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Łodzią a Warszawą
Kontakt:

Re: Tempo i cykl wzrostu host

Post »

Swojej Great Escape nie zaliczyłabym do host niewdzięcznych i nierosnących :wink: :D
Jest to jedna z niewielu host, która ma u mnie zapewniony cień :roll:
Fotka sierpniowa

Obrazek
x_P-42
---
Posty: 3612
Od: 27 maja 2009, o 01:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tempo i cykl wzrostu host

Post »

zanna pisze:Thunderbolt ma całe 5 liści! To z lipca, ale nic się nie zmienił, oprócz tego, że mu końce siwieją, tfu.. rudzieją ;)

Obrazek
Sprawdziłam : u mnie jednak tak samo- 5 liści , zdjęcie z przełomu czerwca i lipca( teraz zrudziały na końcach)

Obrazek
rm27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1928
Od: 30 paź 2008, o 11:52
Lokalizacja: Kraków

Re: Tempo i cykl wzrostu host

Post »

Tempo wzrostu host zależy też w dużej mierze od jakości sadzonki, którą nabywamy.
Ta sama hosta u jednych rośnie szybciej, a u innych stoi w miejscu.

Mój Brother Stefan też jest powolny, mam go drugi rok i wciąż jednopędowy.
Kolejne zdjęcia z 8 maja, 21 lipca i dzisiejsze.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Chociaż praktycznie od lipca przybył tylko jeden liść to nadal hosta świetnie wygląda. Rośnie w jasnym, ale całkowitym cieniu. Może wczesnym rankiem i późnym wieczorem doświetlają ją lekkie przefiltrowane promyki.

Maple Leaf rośnie u mnie trzeci sezon i to dość dobrze, chociaż ma więcej słonka i trochę ją przypaliło.
Fotki z 22 maja i dzisiejsza.
Obrazek

Obrazek


Dream Queen jak na trzeci sezon mogłaby być bardziej okazała(zdjęcia z 13 maja i dzisiejsze).

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam. Romek.
Lata wcześniejsze
Awatar użytkownika
Tomasz II
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2796
Od: 18 mar 2008, o 08:38
Lokalizacja: Grajewo

Re: Tempo i cykl wzrostu host

Post »

Czym różni się Dream Queen od Thunderbolt, tudzież Dream Weaver ? Bo tego nie widzę :(
rm27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1928
Od: 30 paź 2008, o 11:52
Lokalizacja: Kraków

Re: Tempo i cykl wzrostu host

Post »

Tomku, chyba tylko wyłącznie nazwą. Thunderbolt, w pierwszym roku u mnie miała wyjątkowy wąski, jasny środek, z biegiem lat ma go coraz to szerszy. Ale rośnie dobrze.
Pozdrawiam. Romek.
Lata wcześniejsze
Awatar użytkownika
mirdem
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3035
Od: 26 sty 2010, o 11:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Re: Tempo i cykl wzrostu host

Post »

Och jak ja lubię czytać wasze dyskusje Dzięki nim , nie nabyłam Dica tylko Paradigm , a teraz widzę , że wcale nie muszę miec Dream Queen , bo mam Dream Waver. Ogólnie dzięki ;:180 ;:180 ;:180
x_P-42
---
Posty: 3612
Od: 27 maja 2009, o 01:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tempo i cykl wzrostu host

Post »

goni@k pisze:Swojej Great Escape nie zaliczyłabym do host niewdzięcznych i nierosnących :wink: :D
Zakupiłam swoją wiosną, u Dannego i dostałam ładną sadzonkę, z rozrośniętym systemem korzeniowym. Póki co, zzieleniał margines i jakoś jej nie przybyło, ale nie wpadam w panikę, bo wiem,że czasem tak jest, Może już w przyszłym roku pokaże swoje możliwości? Bardzo bym tego chciała, bo bardzo mnie się widzi. Ma śliczny kontrast barw. :D

Goni@k, w jakim wieku jest Twoja GE? Widzę,że ma chyba więcej niż jeden odrost?

Mireczko ... i o to chodzi.
rm27 pisze:Tomku, chyba tylko wyłącznie nazwą.
Wydaje mi się,że DW i DQ mają nieco lepsze tempo wzrostu, mimo, iż są w wieku Thundrbolt, to mają co najmniej po 2-3 odrosty.Są z kolei jakby nieco drobniejsze, bo Thubderbolt postawiła nie na ilość, lecz jakość. Może to- jak pisał wyżej Romek- sprawa sadzonek?
Podsumowując : w hostaquizie nigdy nie wiem, która jest która, jak wstawiacie ich fotki, jako zagadki.
goni@k
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2318
Od: 18 wrz 2006, o 13:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Łodzią a Warszawą
Kontakt:

Re: Tempo i cykl wzrostu host

Post »

Pola42 pisze:
goni@k pisze:Swojej Great Escape nie zaliczyłabym do host niewdzięcznych i nierosnących :wink: :D
Zakupiłam swoją wiosną, u Dannego i dostałam ładną sadzonkę, z rozrośniętym systemem korzeniowym. Póki co, zzieleniał margines i jakoś jej nie przybyło, ale nie wpadam w panikę, bo wiem,że czasem tak jest, Może już w przyszłym roku pokaże swoje możliwości? Bardzo bym tego chciała, bo bardzo mnie się widzi. Ma śliczny kontrast barw. :D

Goni@k, w jakim wieku jest Twoja GE? Widzę,że ma chyba więcej niż jeden odrost?
Rośnie u mnie pełne dwa lata i ma kilka odrostów ale nie liczyłam dokładnie, bo siedzi wciśnięta pod sosną i ciężko sie do niej dostac :wink:
Dla porównania tak wyglądała w maju br.

Obrazek
x_P-42
---
Posty: 3612
Od: 27 maja 2009, o 01:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tempo i cykl wzrostu host

Post »

Ach, jaka piękna. ;:138
zanna pisze:Kurczę, dlaczego wszyscy mają Abiquy Moonbeam z seledynowym marginesem, a ja mam z żółtym?!!! A przecież obok widzę Gold Standard, Romku, która wybarwiła się tak jakby miała trochę słoneczka... ?
Aniu, moje tysz z żółtym :( , mało tego: mam je dwie,w jednakowym wieku ( z jednej dostawy) a wyglądają jak matka z córką. :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hosty”