Jak pozbyć się winobluszczu?

Drzewa ozdobne
pop_szper
50p
50p
Posty: 74
Od: 7 paź 2010, o 22:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Jak pozbyć się winobluszczu?

Post »

ZASTOSUJCIE STĘŻONĄ DAWKĘ Roundup, jeśli boicie się o rośliny obok to okryjcie je folią na czas oprysku w bezwietrzny dzień, ja u siebie w ten sposób wytępiłem winobluszcz silnym stężeniem tego środka.
Desire85
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 48
Od: 25 lip 2013, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Czym "zagłuszyć" winobluszcz?

Post »

Witam ! Mam problem z winobluszczem. Sąsiadka obsadziła nim siatkę i ogólnie fajnie wygląda mamy żywą zasłonę ale jest jedno małe ale... Z mojej strony pomiędzy siatką a kostką jest pas ziemi ok.20cm. Bluszcz wyrasta i wyłazi na kostkę. Średnio mnie bawi wyrywanie go kilka razy na sezon. Czy możecie mi polecić co mogłabym tam posadzić by było silniejsze od bluszczu i nie dało mu wyrastać po mojej stronie. Ja myślałam o nasadzeniu tam host, żurawek lub zwykłej dąbrówki (wiem, że też się bardzo rozrasta ale lżej się ją wyrywa niż winobluszcz). Żaden oprysk nie wchodzi w grę, gdyż znając sąsiadkę nie polepszy to naszych relacji :?
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2518
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Czym "zagłuszyć" winobluszcz?

Post »

To ma tam bluszcz czy winobluszcz? bo jak winobluszcz to nie ma szans na posadzenie czegoś co go przebije.
Desire85
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 48
Od: 25 lip 2013, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czym "zagłuszyć" winobluszcz?

Post »

Niestety winobluszcz. Wiedziałam, że to twarda chol..., ale nie myślałam że aż tak. Jak popryskam randapem to zlikwiduję go całkiem, ale znając sąsiadkę i jej zachwyt owym badylem nawet nie próbuję. A co z opryskaniem octem? Zaginie tylko to co spryskam czy również po jej stronie?
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Czym "zagłuszyć" winobluszcz?

Post »

Może dać grubszą agrotkanine i zasypać żwirem ten wąski pas.
Desire85
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 48
Od: 25 lip 2013, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czym "zagłuszyć" winobluszcz?

Post »

Będę próbować z agrowłokniną. W tamtym roku próbowałam na grubo wyłożyć korą, ale tam jest spadek terenu i wraz z wodą spłynęła większość mojej kory.
bolekso
200p
200p
Posty: 442
Od: 11 mar 2012, o 08:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Czym "zagłuszyć" winobluszcz?

Post »

Wyłóż ten pasek czymś solidniejszym niż włóknina, jakiś pas plastiku i to przysyp żwirem.Jednak winobluszcz jest pnączem i tak pędy będą przechodzić na twoją stronę. Nie sadzi się pnączy na płocie między sąsiadami bez uzgodnienia.
Pozdrawiam ! Bolek
marcinpruszcz
500p
500p
Posty: 944
Od: 3 mar 2012, o 16:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czym "zagłuszyć" winobluszcz?

Post »

Można by jeszcze spróbować roślin co robią pustynie wokół siebie. Przykładowo większość świerków, leszczyna, modrzew...
Awatar użytkownika
Saskja
200p
200p
Posty: 458
Od: 8 lut 2011, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie
Kontakt:

Re: Czym "zagłuszyć" winobluszcz?

Post »

Jak jest spadek, to i żwir się osypie. A nie da się raz na dwa tygodnie przejść z sekatorem i ciachnąć tego, co włazi na Twoją stronę?
Karol_99
200p
200p
Posty: 288
Od: 9 lis 2013, o 14:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Czym "zagłuszyć" winobluszcz?

Post »

A może by brzozy posadzić? Wypiją dużo wody i jest szansa, że winobluszcz zmarnieje.
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czym "zagłuszyć" winobluszcz?

Post »

W ROD przepisy nie pozwalają na brzozy na granicy działki.
Mam wieloletni bluszcz i winobluszcz.
I mogę powiedzieć że chociaż winobluszcz rozrasta się niesamowicie wciągu kilku miesięcy to jest łatwy do usunięcia. Wystarczy szarpnąć lub uciąć i po problemie.
Bluszcz ukorzenia się jak głupi i z nim więcej zachodu.

Pomysł z jakąś agro czy folią i żwirkiem powinien załatwić sprawę niechcianych siewek, ale i tak sekator musisz polubić bo zarośnie wszystko co tylko się da.
Desire85
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 48
Od: 25 lip 2013, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czym "zagłuszyć" winobluszcz?

Post »

Z sekatorem jestem za pan brat. Będę próbować wyłożyć agrowłókniną i wysypać żwirkiem. Żal tylko mi bo zawsze nasadzałam w tym miejscu wszelkie jednoroczne akurat miejsce idealne w zaciszu i ładnie się prezentowało.
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Czym "zagłuszyć" winobluszcz?

Post »

Jednoroczne możesz ustawić donicach na żwirku, np niecierpki lubią lekko cieniste i zaciszne miejsca, a przy tym kwitną obficie, więc efekt murowany.Niecierpek nie lubi też zbyt dużych donic, więc miejsca powinno być wystarczająco.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”