Hoye moja obsesja :-)

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
kwiato_maniaczka
1000p
1000p
Posty: 1418
Od: 6 lip 2008, o 17:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: HOYE moja obsesja :-)

Post »

Basiu śliczne hojki u Ciebie:) Moje od Ciebie ślicznie rosną:) musze się pochwalić bella veregiata puszcza się w 8 miejscach i ma 3 pączki:) chociaż myślę że one mogą odpaść:( Hojka australis lisa wypuściła 10 listków w wodzie:) a kerri 2 listki też w wodzie a korzonki ma marniutkie więc czekam widzę że do brze jej w wodzie, i innym hojkom zresztą też, zastanawiam się nad uprawą w hydroponice.
Pozdrawiam Asia
Moje doniczkowce
Awatar użytkownika
Toska
500p
500p
Posty: 683
Od: 4 lip 2008, o 09:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ziębice

Re: HOYE moja obsesja :-)

Post »

Grażyna Widera pisze:Piękna Hasselti.Na jakim stanowisku ją trzymasz?

Kochana ona wisi na oknie gdzie słońce nie dociera bo inne budynki go zasłaniają .
Za to napiszę coś ważnego , mianowice nie pozwalam przeschnąć podłożu .
Kołkowała u mnie prawie rok zanim zrozumiałam że lubi podlewanie małą iloscią wody ale bardzo często :D

Andziax007 pisze:Basiu na widok tylu hoj oniemiałam :shock: :shock: :shock:
Co jedna to piękniejsza aż zapierają dech w piersiach :wink:
Ja to nie zahojowana ale muszę przyznać niektóre odmiany spodobały mi się i to bardzo ;:108
Słodziutkie masz zwierzaczki ;:226

To że Ci się podobają poniektore odmiany już oznacza że zaczynasz hojować i nie broń sie przed tym , to piękna hojoba
kwiato_maniaczka pisze:Basiu śliczne hojki u Ciebie:) Moje od Ciebie ślicznie rosną:) musze się pochwalić bella veregiata puszcza się w 8 miejscach i ma 3 pączki:) chociaż myślę że one mogą odpaść:( Hojka australis lisa wypuściła 10 listków w wodzie:) a kerri 2 listki też w wodzie a korzonki ma marniutkie więc czekam widzę że do brze jej w wodzie, i innym hojkom zresztą też, zastanawiam się nad uprawą w hydroponice.
Hodowla hydro jest super i roślinki szybciej rosną mam 2 hoye w hydro i one mi rosną najlepiej , mam też w hydro kilka filkow i zaobserwowałam to samo czyli szybszy wzrost .
Nie rozpieszczam ich nawozami do hydro tylko podaje zwykly biohmus :D
Jestem hoyomaniaczką
sionia
50p
50p
Posty: 88
Od: 23 maja 2009, o 13:22
Lokalizacja: Radom

Re: HOYE moja obsesja :-)

Post »

Witam,
to będzie mój początek - nie mam więc pojecia o hojach. Dostałam fragment łodyżki a na nim wezeł z trzema liści. Jak mam to ukorzenić? Wsadziłam do wody tę łodyżkę. Czy węzeł też powinien siegać do dody? Gdzie powstają korzonki - na łodyżce czy na węźle?
Możesz mi wytłumaczyć co słożyłaś do tych plastikowych pojemników - czy są całowisie zamkniete, gdzie postawić pojemnik....
Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki.
Awatar użytkownika
Toska
500p
500p
Posty: 683
Od: 4 lip 2008, o 09:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ziębice

Re: HOYE moja obsesja :-)

Post »

Sonia ja w tych pojemnikach ukorzeniam tylko bardzo trudne hoye . Większość ukorzeniam w wodzie :D
Korzonki rosną i na łodydze i na węźle . Wsadź ją do wody ale nie na słoncu i niech sobie stoi .
Pytanie jest też takie jaką odmianę hoy dostałaś ?
Jestem hoyomaniaczką
sionia
50p
50p
Posty: 88
Od: 23 maja 2009, o 13:22
Lokalizacja: Radom

Re: HOYE moja obsesja :-)

Post »

Dziękuję za informacje.
Nie wiem jaką mam hoje. Do wczoraj myślałam, że hoja to hoja - a tu na forum dowiedziałam się, że są najrózniejsze. Ta moja to taka pospolita, ma ciemne grube liście i na nich takie jaśniejsze cętki. Nie wiem czy te jasne cętki to taka jej uroda, czy to jakaś skaza.

Zrobię jak powiedzialas i będę z moją hoją rozmawiać, cierpliwie czekać na korzonki.
Awatar użytkownika
Toska
500p
500p
Posty: 683
Od: 4 lip 2008, o 09:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ziębice

Re: HOYE moja obsesja :-)

Post »

Z opisu mogę wywnioskować że masz carnosę , ona chętnie ukorzenia się w wodzie :D
Jak już sie ukorzeni to zaszaleje tak ze wzrostem że w szoku będziesz ona bardzo szybko rośnie i czasami już roczna roślinka kwitnie .


Coraz większe więc rozkwit coraz blirzej :D


Obrazek
Jestem hoyomaniaczką
Awatar użytkownika
Toska
500p
500p
Posty: 683
Od: 4 lip 2008, o 09:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ziębice

Re: HOYE moja obsesja :-)

Post »

No i druga linearis bo chyba się w niej zakochałam :oops:
Wczoraj dostadzałam 8 szczepek by było bardzo gęsto teraz razem jest w doniczce 13 sztuk :heja

Obrazek

Maleńka polineura broget , rośnie powoli ale rosnie i to jest najważniejsze


Obrazek

No i moja sliczna tricolorka uprawiana w hydro , rośnie jak dzika :D

Obrazek
Jestem hoyomaniaczką
Awatar użytkownika
Andziax007
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10079
Od: 20 gru 2008, o 08:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kielce woj. Świętokrzyskie
Kontakt:

Re: HOYE moja obsesja :-)

Post »

Basiu i kolejne wspaniałości pokazujesz ;:152 ;:152 ;:152 :shock: :shock: :shock:
Awatar użytkownika
arlet3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8013
Od: 5 maja 2010, o 19:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: HOYE moja obsesja :-)

Post »

;:14 Basiu i znów przylazłam do Ciebie :;230 zarażasz że aż strach :shock: cudeńka pokazujesz ;:138
Awatar użytkownika
Toska
500p
500p
Posty: 683
Od: 4 lip 2008, o 09:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ziębice

Re: HOYE moja obsesja :-)

Post »

Dziewczyny toż ja swoje maleństwa pokazuje tylko po to by Was pozarażać . Jak Was ogarnie taka hojoba jak mnie to bedziecie tak jak ja kupować przeżywać że rosną i będziemy się wymieniać :tan
Ja bardzo lubię wymiany ;:138
Jestem hoyomaniaczką
Krystyna.F
ZBANOWANY
Posty: 3526
Od: 30 kwie 2009, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: HOYE moja obsesja :-)

Post »

Lo matko jedyna, tyś chyba wszystkie hurtownie z Hojek powykaszała?!! Są wspaniałe. :uszy ;:108 ;:63
x-ni-a
---
Posty: 885
Od: 5 sie 2009, o 10:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: HOYE moja obsesja :-)

Post »

Linearis piękna :D A ja mam dwie gałązki ale rosną już i niedługo też będę miała nieco gęściej :tan
A Tricolor wiadomo śliczności ;:108
Awatar użytkownika
Toska
500p
500p
Posty: 683
Od: 4 lip 2008, o 09:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ziębice

Re: HOYE moja obsesja :-)

Post »

Elinko niestety z linearis jest tak że ona sie sama nie za chętnie zagęszcza i by mieć gęstą roślinkę trzeba dosadzać :(
W tej malej doniczce mam 13 sztuk , bylo 5 ale dzięki bogu mialam z czego przyciąć bo moja rośnie jak wariatka wiec ją skrociłam do 1 metra długości aby bylo rowniej :wink:


Krysiu czasami też mam wrażenie że mnie ponosi ale na szczęście to wrażenie szybko mi mija :D
Zastanawiam sie też czy mąż ma rację jak każe leczyć mi sie na nogi bo podobno na głowę już za poźno :evil:

Wiecie co by nie bylo wszystkie te hoye mieszcze na 4 parapetach , do tego mam cos ponad 30 pnączy na kwietnikach i półkach :D
Jestem hoyomaniaczką
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”