Pomidorki koktajlowe i nie tylko.

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Awatar użytkownika
Mary
100p
100p
Posty: 126
Od: 29 wrz 2006, o 09:53
Lokalizacja: Podlaskie

Post »

Na ryneczku :) pomiędzy zwykłymi odmianami.
pozdrawiam
M.
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21749
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

sosna pisze:Witam,

Nie chciałam zakładać nowego wątku, więc piszę tutaj. Dostałam 3 tygodnie temu od dalekiej znajomej pomidorki koktajlowe. które rośną w oczach :) Nie wiem czy przesadzić go do większej doniczki. Nie wiem również jak go pielęgnować, jak często podlewać. Na razie wlewam mu wadę do podstawka.
Zamieszczam zdjęcia
ObrazekObrazek
zytaj

Poczytaj sobie w wolnej chwili o uprawie pomidorów tutaj np.

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=3851 - Wszystko o pomidorach...
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=1374 - Pomidorki koktajlowe - 1cz.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=243 - Choroby i szkodniki pomidorów
a tymczasem podlewaj tak miedzy jednym a drugim podlaniem ziemia w donicy przesachła- nie zalej go :D :D
Powinnaś już wstawic tyczkę do donicy i przywiązać krzaczek.
Musisz też nawozić go aby Ci wydał owoce...
Proponuje od razu przesadzić go do większej donicy abyś miała z niego pożytek... :D Pozdrawiam.
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
sosna
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 23 maja 2007, o 23:05
Lokalizacja: Kraków

Post »

Dziękuję Karo za informacje :) Postaram się go nie przelać, bo szkoda było zmarnować tego prezentu. Już nie mogę się doczekać, aż będą pomidorki. Wiem że długa droga do tego (tak mi się wydaje), ale będę się starać i dbać o mojego podopiecznego :)
Pozdrawiam^^
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21749
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Nie ,nie długa droga przed Tobą! :D
Pomidory wyjątkowo szybko wchodzą w etap kwitnienia i zawiązywania owoców.
Sama zobaczysz jak to szybko się odbędzie i ile radości przyniesie Ci podglądanie i zbieranie owoców.Powodzenia życzę i niebawem smacznego! :D Pochwal się nam potem swoja uprawą- nie zapomnij.
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
sosna
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 23 maja 2007, o 23:05
Lokalizacja: Kraków

Post »

Dobrze, pochwalę się jak tylko uda się. Ale wprawiałaś mnie w dobry humor tymi słowami, że niedługa droga przede mną :) Yupi :) Jak tylko wrócę do Krk to zajmę się pomidorkami :) Yupi :)
Pozdrawiam^^
Awatar użytkownika
jolanda
50p
50p
Posty: 71
Od: 20 kwie 2007, o 19:40
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post »

Malutkie pomidorki są smaczne, nie chorują, same się rozsiewają i na wiosnę jest pełno siewek na mojej działce. Wybieram te największe i najładniejsze i pięknie rosną, bez wysiewania na parapecie i podglądania czy wyjdą. Warto więc miec te pomodorki , nie ma z nimi kłopotu. ;:8
moje roślinki moja radośc
Awatar użytkownika
Mary
100p
100p
Posty: 126
Od: 29 wrz 2006, o 09:53
Lokalizacja: Podlaskie

Post »

U mnie pojawiły się pierwsze kwiaty i rzeczywiście fascynujące jest takie podglądanie :)
U siebie mam je w donicach na balkonie, a u rodziców w gruncie.
Na balkon zaglądam co parę godzin i sprawdzam postępy :)
Zawiązują juz po drugim rządku kwiatów :)
pozdrawiam
M.
Awatar użytkownika
sosna
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 23 maja 2007, o 23:05
Lokalizacja: Kraków

Post »

Echhhhh, dzisiaj wróciłam do Krk i patrze... moje pomidorki koktajlowe wyglądają strasznie :( Współlokator połałm im gałązki... Mam nadzieje, że uda mi się jakoś uratować
Pozdrawiam^^
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21749
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Uda! :)
Pomidor bardzo łatwo się regeneruje..
Może tylko liście zostały połamane?A jeśli pędy też to wierzchołkowego nie wyrzucaj tylko wsadż go do nowej doniczki ,przytnij liście boczne i ...bedziesz mieć jeszcze jednego pomidora. :D
Powodzenia ;:333

Gdzie jest Krk? :shock:
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
sosna
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 23 maja 2007, o 23:05
Lokalizacja: Kraków

Post »

Pomidorki straciły liście dolne. Na szczęście reszta wygląda dobrze. Współlokator myślał, że nie zauważę, hehehe...
Dzisiaj przesadzam pomidorki :) Mam nadzieje, że obejdzie się bez komplikacji. Mam drenaż, doniczki, ziemie i nawóz ekologiczny. :)

Krk = Kraków :D
Pozdrawiam^^
Awatar użytkownika
sosna
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 23 maja 2007, o 23:05
Lokalizacja: Kraków

Post »

Mój współlokator ma słabość do zadawania ciosów pomidorkom. Mniejsza sadzonka została doszczętnie zniszczona, został tylko malusi kawałek ze stożkiem wzrostu( nie wiem czy fachowej nazwy użyłam :P) i ... straszni biednie to wszystko wygląda.
Większej sadzonce po przesadzeniu zaczęły żółknąc liście... I jakoś też biednie wygląda... ;:98
Pozdrawiam^^
Awatar użytkownika
sosna
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 23 maja 2007, o 23:05
Lokalizacja: Kraków

Post »

moje pomidorki koktajlowe "padły" :( Nie dane jest mi sie nimi i ich owocami cieszyć :( Po przesadzeniu zaczęły wyglądać coraz gorzej i gorzej... Muszę pożegna się z nimi... ;:223
Pozdrawiam^^
Awatar użytkownika
Weigela
100p
100p
Posty: 166
Od: 14 maja 2007, o 19:37
Lokalizacja: Pomorze

Post »

Ja w tamtym roku miałam pomidorki koktailowe.Super sprawa.W miejscu gdzie je pikowałam i wyrzucałam najsłabsze,a robiłam to przy grządce z truskawkami,wyrosły krzaki pomidorów.Ja je wyrzucałam a one same się ukorzeniły w ziemi.Tak więc jak skończyły się truskawki to ich miejsce zajęły pomidorki.Przed zimą powyrywałam wszystkie krzaki pomidorów koktailowych.Ostatnio zbieram truskawki,patrzę a tu znowu pomidorki rosną :D .Widocznie wysiały się same.No i po truskawkach znów będzie pora na pomidora ;:191
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”