Nasturcja(Tropaeolum) w uprawie

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
meluzyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 8 sie 2009, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kuj. - Pom.

Re: Maciejka i nasturcja do gruntu - już siać?

Post »

Tunia-mar pisze:Moja nasturcja wschodzi pięknie-chyba będzie urodzaj w tym roku, a może to po prostu szczęście początkującego???? Czy rzeczywiście tak jest że nasturcja na balkonie to pewne też mszyce???? Trochę mnie to martwi bo mam dużo pnączy wolałabym uniknąć robactwa (w tamty roku na liściach wilca siedziały tłuste gąsienice motyli:) ale paskudne-zżerały mu liści-ale pościągałam i po kłopocie a z mszycami gorzej.
Ja już nie sieję nasturcji, zawsze miałam na nich mszyce, które rozłaziły się na inne rośliny.
x_o-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1060
Od: 30 mar 2010, o 21:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Maciejka i nasturcja do gruntu - już siać?

Post »

raczej mszyce nieuniknione, chociaż u mnie raz nie miałam - powtykałam w ziemię takie pałeczki przeciw mszycom. Albo one pomogły, albo tamten rok nie sprzyjał.
A gdzieś czytałam, że jak się nie chce mieć mszyc na warzywach to najlepiej obok posadzić nasturcje, wtedy wszystkie mszyce będą na nich :)
Awatar użytkownika
Tunia-mar
200p
200p
Posty: 206
Od: 18 lut 2010, o 08:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Maciejka i nasturcja do gruntu - już siać?

Post »

No i masz, czyli juz powinnam się uzbroic w cos na mszyce-hmmmmm myślałam że jak na balkonie na drugim piętrze to mszyce mnie ominą-nasturcja jest taka piękna :(

A czy ktos na forum miał nasturcję na balkonie właśnie i nie dopadły jej mszyce????Może jakoś uda się ich uniknąć???/ Mam w razie czego w domu Decis przeciwko mszycom m.in może da im radę:)
Kin14
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1325
Od: 27 sie 2008, o 22:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Maciejka i nasturcja do gruntu - już siać?

Post »

Nie pocieszę Cię, mam taras na 11 piętrze i mszyce dolatują i dobrze się mają, szczególnie na nasturcji. Z tego też powodu zaniechałam hodowli, ale posadzę w ogródku i będę pryskać naparem z pokrzywy,wrotyczu, krwawnika, mniszka i rumianku.Trochę roboty, ale..
Awatar użytkownika
Ann_85
1000p
1000p
Posty: 1209
Od: 26 mar 2010, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Maciejka i nasturcja do gruntu - już siać?

Post »

Nie ma tego złego, dobrze, ze przynajmniej się dowiedziałyśmy i zawczasu będziemy gotowe i ubezpieczone na przybycie nieproszonych gości ;)
Awatar użytkownika
koniu_57
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 21 kwie 2010, o 16:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kaszuby

Re: Maciejka i nasturcja do gruntu - już siać?

Post »

Hej!!!! Na tym forum jestem całkiem nowa, ale z roślinami żyję w symbiozie od wielu lat.Nasturcje wysiałam w ogrodzie kilka lat temu :D no i mam je do dzisiaj :D .Wysiewają się same ;:138 , pięknie zimują i wiosną rosną nowe. Dodam że mam spory ogród i mogę sobie pozwolić na luksus pozostawienia ich w spokoju.Nie ukrywam też że moje nasturcje traktuję trochę po macoszemu :oops: . Są one wabikiem na mszyce, te paskudy wolą nasturcje od róż więc krzaczki róż są zdrowe i ładne, niestety kosztem nasturcji :cry: Pozdrawiam ;:138
Awatar użytkownika
Ann_85
1000p
1000p
Posty: 1209
Od: 26 mar 2010, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Maciejka i nasturcja do gruntu - już siać?

Post »

Ja wysadziłam już nasturcję wysoką do ogrodu, podobnie jak groszek pachnący - i ma się nieźle :)

Obrazek
Awatar użytkownika
tajemnicza_1999
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 4 mar 2010, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Nasturcja (Tropaeolum ) w uprawie

Post »

Witam forumowicze!!! ;:168
Czy nasturcja jest trudna w uprawie? Zasadziłam ją w kwietniu i zaczęła już rosnąć, kiedy (około w jakim miesiącu) urośnie zupełnie?

______________________________________________________
Beata
?BeAtKa?
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21746
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Nasturcja w uprawie

Post »

A jaką masz ?Większą,kanaryjską,pnącą,karłową,bulwiastą...
:D
Jest łatwa w uprawie ,dobrze rośnie na stanowisku słonecznym w ziemi jałowej.
Zbyt żyzna ziemia powoduje,że wyrasta silnie w liście a nie kwitnie.
Kwitnie od czerwca/lipca w zależności kiedy ją się wysieje do ogrodu więc siłą rzeczy wtedy właśnie osiąga szczyt swojej dojrzałości...
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
Meva
200p
200p
Posty: 445
Od: 11 lut 2010, o 14:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Nasturcja w uprawie

Post »

wejdź w wyszukiwarkę, wpisz słowo "nasturcja" i przeczytaj wszystko co jest na ten temat na forum ...
A jeśli nie znajdziesz odpowiedzi na tak banalne pytanie- to wpisz "nasturcja" w gogle :roll:
Staraj się nie zaśmiecać forum - bo wkurzenie moderatorów może zaowocować warnem.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
tajemnicza_1999
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 4 mar 2010, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Nasturcja w uprawie

Post »

Mam karłową. Ka Ro, dziękuję za rady
?BeAtKa?
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Nasturcja w uprawie

Post »

Jupiii moja nasturcja właśnie dzisiaj obdarowała mnie 2 pięknymi kwiatami o kolorze pomarańczowym

Obrazek
Awatar użytkownika
Tunia-mar
200p
200p
Posty: 206
Od: 18 lut 2010, o 08:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Maciejka i nasturcja do gruntu - już siać?

Post »

Oto moja nasturcja-te białe kropki na niej to resztki pyłu po szlifowaniu płytek na balkonie :) dziwna ta roślina, zaczyna pięknie kwitnąć mszyce jej jeszcze nie dopadły, ale miała się piąć a ona nijak się nie pnie, jak tylko przez chwilę brakuje jej wody zaraz liście żółkną-ale i tak jest piękna-trochę za gęsto ją posiałam a potem żal mi było poprzerywać bo tak pięknie rosły te roślinki-ale widzę że trzeba było to zrobić i zostawić góra dwa okazy. Zobaczymy co dalej:)


Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”