Wpływ księżyca na uprawy i inne ogrodowe działania

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
sapphira
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 26 kwie 2010, o 18:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Wpływ księżyca na uprawy i inne ogrodowe działania

Post »

Witam! :wit
Jestem w toku pisania pracy oraz przeprowadzaniu doświadczenia na temat: wpływ księżyca na roślinki a dokładnie na rzodkiewkę i sałatę oraz siłę ich kiełkowania.Doświadczenie chcę przeprowadzić w mini szklarni (a dokładnie akwarium) :lol: ,posadzę w tych samych warunkach rzodkiewkę w czasie pełni i nowiu a sałatę w czasie dni siewu na liść i w czasie nieodpowiednim do siewu.Czy księżyc będzie działał na te roślinki trzymane w szklarni w domu np na oknie. jak sądzicie?
Potrzebuję pomocy od ludzi interesujących się biodynamiką i nie tylko.
Czy posiadacie literaturę fachową odnośnie tego tematu?? Jest ona mi niezmiernie potrzebna.
Byłabym wdzięczna za jakąkolwiek pomoc.
Prosiłabym również o skan kalendarza biodynamicznego Marii Thun na najbliższe miesiące. :uszy
zapraszam do wątku ;:162
Awatar użytkownika
HalinaK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9423
Od: 12 paź 2008, o 11:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: WPŁYW KSIĘRZYCA NA ROŚLINKI

Post »

Małgosiu ;:167 obiecany kalendarz biodynamiczny Marii Thun na miesiąc maj i czerwiec

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Cieplutko pozdrawiam, Halina ;:194
W moim ogródeczku :wink: HalinaK-linki :D
Awatar użytkownika
Ave
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8216
Od: 9 kwie 2008, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź/łódzkie

Re: Wpływ księżyca na rośliny

Post »

Myślę, że księżyc działa na rośliny niezależnie gdzie rosną... więc uprawa parapetowa też powinna mu podlegać.
Mam ?Ekologiczny poradnik księżycowy" wyd. Gaja
stasia485
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 13 lip 2016, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Wpływ księżyca na zaprawy

Post »

Zastanawiam się, czy fazy księżyca mają wpływ na robienie kiszonek, szczególnie gdy księżyc jest w nowiu. Wczoraj kisiłam kapustę a rano zobaczyłam księżyc w nowiu i padł na mnie blady strach, że kiszonka się nie uda. Nie po raz pierwszy robię kiszonkę, nie zwracałam uwagi na księżyc. Co mnie napadło? Nie wiem. A co wy sądzicie. ;:218

Stasia
Pozdrawiam
Stasia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”