Głóg (Crataegus) choroby i szkodniki

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
AniaZ85
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 4 lip 2020, o 10:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Głóg (Crataegus) choroby i szkodniki

Post »

Witam,

Potrzebuję pomocy w zdiagnozowaniu choroby głogu. Wygląda to tak jak na zdjęciach (zdjęcie robiłam w nocy), liście brązowieją na brzegach i zwijają się. Drzewko było wsadzone 2 miesiące temu. Jak mu pomóc?


Obrazek


Obrazek


Obrazek
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Głóg (Crataegus) choroby i szkodniki

Post »

Wygląda, że jest w jakiś sposób zalane, ma zbyt wilgotno, a nie jest jeszcze ukorzenione w nowym miejscu i nie potrafi wykorzystać tej wody.
fanlipy
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 24 maja 2022, o 20:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Głóg (Crataegus) choroby i szkodniki

Post »

Zawsze marzyłem o głogu Paul Scarlet, kupiłem trzy sztuki po 3 m każdy, aby od razu cieszyć się ich wspaniałością, 3 tygodnie temu zostały zasadzone i cieszyły moje oko. Grunt jest przepuszczalny. Ale głogi powinny sobie tam radzić, na dziko rosną, woda gruntowa na 1,2 m.

Proszę o diagnozę i rady co zrobić..... mam podejrzenia, ale nie chcę sugerować odpowiedzi.. Wszystkie 3 sztuki tak mają...


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek
arkadiusz83
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 11 cze 2023, o 17:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Głóg (Crataegus) choroby i szkodniki

Post »

Obrazek
Witam. Dwa drzewka Pauls Scarlet posadzone ok. 2 mce temu. Czy może ktoś podpowiedzieć co to się dzieje? Robiłem oprysk na szyce których już nie widać. Usychają i skręcają się młode liście. Czy to jakaś choroba, zaraza? Pryskać to czymś?
Malwinaogrod
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 14 wrz 2023, o 17:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Głóg choroba

Post »

Witam
Mam w ogrodzie głóg, niestety już od jakiegoś czasu choruje , stracił liście, ma tylko na czubku drzewa. Dołączam zdjęcia, zaczyna również tracić korę. Będę wdzięczna za pomoc w zdiagnozowaniu choroby.
Pozdrawiam
KASIA
Obrazek

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”