Wilec trójbarwny ( Ipomoea tricolor )

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Awatar użytkownika
jadzia89
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 34
Od: 24 sty 2011, o 20:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Wilec trójbarwny

Post »

Witajcie! Piękne kwiatki mam nadzieję że mi też się udadzą. Mam pytanie. Po ile nasion wkładać do dołka w gruncie? Myślałam, że po jednym ale patrząc na Wasze fotki to macie niezły gąszcz, dlatego się zastanawiam. Sieję wprost do gruntu w tym tygodniu, tak pisało na opakowaniu.
Ile czasu moczyć nasiona przed sianiem? :D
Awatar użytkownika
Niesia
200p
200p
Posty: 403
Od: 23 lut 2012, o 23:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Wilec trójbarwny

Post »

jadziu posiej do doniczki, przykryj folią i ustaw na parapecie- wzejdzie Ci szybciej bo w ziemi zanim sie bujnie to jesień nastanie :D ...co do moczenia nasionek...pierwszy raz słysze...ja siałam bez namaczania i wszystkie wzeszły bardzo szybko :D
Ogrodniczka Niesia
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=53798" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
roots23
500p
500p
Posty: 798
Od: 23 sie 2010, o 16:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Krakowa/Myślenic

Re: Wilec trójbarwny

Post »

moje już wzeszły, ale coś takie niziutkie są jeszcze...
Pozdrawiam wszystkich ogrodników Renata :)
Awatar użytkownika
Niesia
200p
200p
Posty: 403
Od: 23 lut 2012, o 23:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Wilec trójbarwny

Post »

roots23 nie martw się - zaraz się wszystko bujnie :D ....jak już będą miały następne listki to pójdą w góre jak szalone :D ...ja w tym tygodniu wystawiam swoje na taras bo w szklarni łapią mi się wszystkiego i "zaczepiają" moje kwiatki.... :D
Ogrodniczka Niesia
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=53798" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
jadzia89
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 34
Od: 24 sty 2011, o 20:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Wilec trójbarwny ( Ipomoea tricolor )

Post »

Dzięki za odpowiedź :wink: , o moczeniu czytałam na kilku forach. Przyspiesza kiełkowanie. Ja moczyłam tunbergię, dziwaczka i kobeę i wzeszły szybciej. a jak już mi wzejdą wilce to po ile roślinek wysadzać w jedno miejsce w ogrodzie? jeden będzie łyso?
Awatar użytkownika
Plum
100p
100p
Posty: 107
Od: 12 mar 2012, o 21:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Wilec trójbarwny ( Ipomoea tricolor )

Post »

jadzia89 na moim opakowaniu zalecają wysiewanie po 2-3 nasiona co 50-60 cm. Ja robiłam troszkę mniejsze odstępy (około 40-50cm), bo chcę, żeby wilec zasłonił siatkę od strony sąsiadów. Siałam po 4-5 nasionek w jedno miejsce z myślą o zostawieniu najsilniejszych roślin, ale nie było potrzeby przerywania, bo wzeszły mi po 2-3 sztuki. :roll:
:wit
"W naturze człowieka leży rozsądne myślenie i nierozsądne działanie."
Awatar użytkownika
jadzia89
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 34
Od: 24 sty 2011, o 20:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Wilec trójbarwny ( Ipomoea tricolor )

Post »

Dziękuję Plum:) Wysiałam po 3 nasionka w dołku do podłużnej donicy. Wyrósł jak szalony. W 4 dni od posiania!! Czy mogę go przesadzić do gruntu zanim wypuści liście? na razie ma liścienie a chciałabym, żeby wyrastał sobie już w stałym miejscu. Jak myślicie kochani?:>
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12111
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Wilec trójbarwny ( Ipomoea tricolor )

Post »

Jeśli nie zapowiadają u Ciebie paskudnej, deszczowej i chłodnej pogody, to sadź do gruntu (byle razem z bryłką ziemi, bo wilce mają dość delikatne korzenie). Jeśli zapowiadają ? to może lepiej przeczekać, bo siewki wilców kiepsko znoszą jak jest zimno, pochmurno i nadmiernie mokro.

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
jadzia89
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 34
Od: 24 sty 2011, o 20:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Wilec trójbarwny ( Ipomoea tricolor )

Post »

wooow gratulacje!! Moje mają po 15 cm wzrostu i ledwo co wypuszczają pierwsze "wąsy" :)
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12111
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Wilec trójbarwny ( Ipomoea tricolor )

Post »

@ Niesia ? Tak się wpatruję w tego Twojego wilca, wpatruję i oczom nie wierzę? Jeszcze nigdy w życiu nie widziałem wilca o takich kolorach? Tak się zastanawiam, czy to możliwe, że jest to krzyżówka Ipomoea purpurea z Ipomoea tricolor?

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
Niesia
200p
200p
Posty: 403
Od: 23 lut 2012, o 23:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Wilec trójbarwny ( Ipomoea tricolor )

Post »

LOKI........... oj nie wiem czy to jakaś krzyżówka bo wilca mam po raz pierwszy :D miał być błękitny i jest błękitny a do tych odcieni różu nie przywiązywałam jakoś szczególnej wagi :D
Ogrodniczka Niesia
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=53798" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12111
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Wilec trójbarwny ( Ipomoea tricolor )

Post »

A mnie on intryguje. :-)

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
Niesia
200p
200p
Posty: 403
Od: 23 lut 2012, o 23:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Wilec trójbarwny ( Ipomoea tricolor )

Post »

LOKI dziś spojrzałam na tego kwiatuszka mojego wilca i wyobraź sobie że już tych różowych "pasemek" na nim nie ma....nie wiem dlaczego zniknęły!!!! może deszcz je zmył? :roll: hihi :D
Ogrodniczka Niesia
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=53798" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”