Wilec trójbarwny ( Ipomoea tricolor )

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Niesia
200p
200p
Posty: 403
Od: 23 lut 2012, o 23:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Wilec trójbarwny

Post »

Plum pisze:Niesia a zaraz po wykiełkowaniu też miały żółte liście, czy dopiero teraz go to "dopadło"?

Pytam, bo w tym roku pierwszy raz posiałam wilca (do donic) i właśnie pierwsze liście, które wypuścił są bardziej żółte niż zielone i nie wiem, czy taka jego uroda, czy coś mu nie odpowiada i tak reaguje... :roll:

Jaki kolor miały liście u waszych wilców po wykiełkowaniu?

....zaraz po wykiełkowaniu dwa pierwsze listki były zielone a już następne pojawiały się żółte...nie wiem może to za mało nawozu? może cosik sypnąć? poradźcie coś doświadczeni posiadacze wilców :)
Ogrodniczka Niesia
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=53798" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Plum
100p
100p
Posty: 107
Od: 12 mar 2012, o 21:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Wilec trójbarwny

Post »

Hmm... Ja swoje posiałam do torfu zasilonego nawozem do kwiatów balkonowych, więc myślałam, że na start to wystarczy, ale ten kolor pierwszych listków mnie zdziwił... Na razie jeszcze nic nie dosypywałam, bo nie chcę im zaszkodzić. :roll:

Również czekam na poradę... ;:131
"W naturze człowieka leży rozsądne myślenie i nierozsądne działanie."
Awatar użytkownika
Niesia
200p
200p
Posty: 403
Od: 23 lut 2012, o 23:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Wilec trójbarwny

Post »

Wyczytałam coś takiego o wilcach

Wymagania glebowe:
Gleba w kulturze, wapienna, dostatecznie wilgotna. Nie należy nawozić zbyt obficie, gdyż rośliny rosną wówczas silnie, ale słabo kwitną.
Ogrodniczka Niesia
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=53798" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
roots23
500p
500p
Posty: 798
Od: 23 sie 2010, o 16:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Krakowa/Myślenic

Re: Wilec trójbarwny

Post »

moje wilce już posiane prosto do grutnu :) wilec purpurowy, trójkolorowy, o niebieskich kwiatach :)
Pozdrawiam wszystkich ogrodników Renata :)
Awatar użytkownika
kffiatek
100p
100p
Posty: 159
Od: 1 maja 2009, o 18:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wilec trójbarwny

Post »

W zeszłym roku wszystkie moje siewki miały żółte liście, pierwsze dwie pary (po liścieniach). Nic z tym nie robiłam, kolejne były już zielone i dopóki nie rozpanoszyły się przędziorki wilce rosły jak głupie.
Awatar użytkownika
Niesia
200p
200p
Posty: 403
Od: 23 lut 2012, o 23:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Wilec trójbarwny

Post »

moje wilce nieco zzieleniały :D wydaje mi sie że miały nieodpowiednią ziemię...przesadziłam do kwiatowej i od razu nabrały koloru :D

Obrazek
Ogrodniczka Niesia
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=53798" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
renzal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6239
Od: 13 maja 2011, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Wilec trójbarwny

Post »

Witam! Wczoraj znalazłam jakieś zapomniane opakowania z nasionami (w tym wilec) i postanowiłąm wysiać. Pewnie nic z tego nie będzie, ale nie mam nic do stracenia. Zobaczę przy okazji czy nasionka są wytrzymałe na przechowywanie. :;230
pozdrawiam Renata Pod Jesionem cz.5 ,czyli: akt V dramatu!
Ciągle marzę, że w tym roku uporządkuję mój ogród. (nowy rok - już szósty - nowa nadzieja ;:306 )Nadzieja umiera ostatnia...
Awatar użytkownika
Niesia
200p
200p
Posty: 403
Od: 23 lut 2012, o 23:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Wilec trójbarwny

Post »

renzal a dlaczego ma nic z tego nie wyjść? wysiej, nie masz nic do stracenia..... :D ja trochę sie boje o moje wilce bo już przędziorki na nie wlazły :( znalazłam kokon ale starannie go usunęłam...mam nadzieje że już mi się nie zagnieżdżą :?
Ogrodniczka Niesia
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=53798" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
roots23
500p
500p
Posty: 798
Od: 23 sie 2010, o 16:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Krakowa/Myślenic

Re: Wilec trójbarwny

Post »

sadziłam 17 kwietnia i jak dotąd nic mi nie wyszło... :( ile one wychodzą?
Pozdrawiam wszystkich ogrodników Renata :)
Awatar użytkownika
Niesia
200p
200p
Posty: 403
Od: 23 lut 2012, o 23:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Wilec trójbarwny

Post »

ojjjj to troszkę długo....nie posiałaś zbyt głęboko? moje po 4 dniach wykiełkowały

przykryj folią i ustaw na południowym parapecie....gdy wykiełkują ściągnij folię....
Ogrodniczka Niesia
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=53798" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
roots23
500p
500p
Posty: 798
Od: 23 sie 2010, o 16:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Krakowa/Myślenic

Re: Wilec trójbarwny

Post »

siałam prosto do gruntu :(
Pozdrawiam wszystkich ogrodników Renata :)
Awatar użytkownika
anesse81
200p
200p
Posty: 420
Od: 2 lut 2011, o 16:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Wilec trójbarwny

Post »

Moje wschodziły po kilku dniach, nie sieję za głęboko! mam w tym roku 10 sztuk. Przepikowałam je pod płot, mam nadzieję, że nie będzie przymrozków ;:185 . Roślinki troszkę oklapły nie wiem ile przeżyje. W zeszłym roku doczekałam się tylko jednej rośliny, reszta zdechła ;:145, w tym roku posiałam też heavenly blue, mam nadzieję, że choć jeden przeżyje. A oto mój jedyny z zeszłego roku
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Zebrałam na jesień trochę nasionek, resztę wyrzuciłam z uschniętym krzakiem, jednak kilka nasion opadło na ziemię i w tym roku wykiełkowało, roślinki mają już po 10 cm, więc tej jesieni wrzucę nasionka pod płot :lol:
Pozdrawiam cieplutko AGA :)
POLE AGI
Awatar użytkownika
Niesia
200p
200p
Posty: 403
Od: 23 lut 2012, o 23:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Wilec trójbarwny

Post »

roots23 a dlaczego nie wysiałaś najpierw do doniczki? :roll: przykryłabyś folijką i postawiła na parapecie...gwarantuje Ci że miałabyś już piękne wijące się roślinki 8-) ....ja kilka ziarenek wilca posiałam w marcu w szklarni i też uparciuch nie chciał wzejść :D on potrzebuje ciepła...jeśli masz jeszcze ziarenka to zrób tak jak mówie...przykryj folijką i postaw na południowym parapecie...wzejdzie w kilka dni :wink:


Aga śliczny Twój zeszłoroczny wilec-wygląda na zdrowego :wink:
Ogrodniczka Niesia
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=53798" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”