Zakładamy ogród warzywny Cz.1

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
f1nati22
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 20 lut 2014, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zakładamy ogród warzywny...

Post »

Witam. przeczytalam wszystko co jest na tym forum od 1 strony duzo sie dowiedzialam Dzięki wam ;:138 jestem z okolic zielonej gory, pisze poniewaz wczesniej czytalam ze wypadaloby :) dzisiaj poczynilam pierwsze zakupy nasion tj groszek zielony, marchew wczesna, cukinie, szczypiorek fasolka szparagowa zolta i zielona, koperek, rzodkiewka, burak i ogorki mam jeszcze duzo do kupienia bo chce zrobic w tym roku spory ogrodek, dodatkowo namowilam mojego meza na zrobienie szklarenki wiec za kilka dni ruszamy po pierwsze zakupy do niej :tan . w szklarni chcialam miec pomidory ale jestem kompletnie zielona w sadzeniu i dbaniu o nie. chcialabym na pewno koktajlowe do salatek pieknie sie prezentuja i jakies wieksze na kanapki ewentualnie do suszenia podpowiecie jakies odmiany??


Ogolnie chcialabym pomidory miec tak ze jak juz sie zaczna wczesne odmiany zeby stopniowo miec jakies az do konca sezonu. mysle ze moja szklarenka bedzie miala ok 20m2 wiec pomieszcze wszystko - tak mi sie wydaje. jakie odmiany polecacie na wczesne na sredniopozne i na pozne??


Bardzo proszę pisać poprawną polszczyzną- Regulamin forum.
moderator
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10186
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zakładamy ogród warzywny...

Post »

f1nati22
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 20 lut 2014, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zakładamy ogród warzywny...

Post »

dziekuje bardzo :) a moglabym sie jeszcze dowiedziec jak zabrac sie za czosnek?? nie mam pojecia czy to sadzi sie do gruntu z nasion czy najpierw uprawiac w domu czy kupuje sie sadzonki. chodzi mi glownie o to zebym miala go po prostu do ogorkow.
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7325
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: Zakładamy ogród warzywny...

Post »

Bardzo proszę zapoznaj się ze spisem treści w uprawie warzyw, który jest na samej górze.
Na pewno jest tam wiele tematów Cię interesujących.

Piszemy polskimi literami, zdania zaczynamy z dużej litery.
Regulamin forum koniecznie do przeczytania.
moderator. :D
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
ostatnia szansa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2974
Od: 26 lis 2009, o 18:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Zakładamy ogród warzywny...

Post »

f1nati22 pisze:dziekuje bardzo :) a moglabym sie jeszcze dowiedziec jak zabrac sie za czosnek?? nie mam pojecia czy to sadzi sie do gruntu z nasion czy najpierw uprawiac w domu czy kupuje sie sadzonki. chodzi mi glownie o to zebym miala go po prostu do ogorkow.
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 42&t=40334
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=42&t=31930
Moje nowe imię Szansa :)
"Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia."
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10186
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zakładamy ogród warzywny...

Post »

A propos czosnku. W ub. roku wysadziłem trochę czosnku w truskawkach. Nie zdążyłem go wykopać bo kilka kolejnych ulew zamuliło go. Teraz widzę wyszło kilka ładnych kępek. Zaraz w marcu będzie materiał do rozsadzenia za frico.
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11332
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Zakładamy ogród warzywny...

Post »

Oprócz nie wykopanego czosnku na mojej działce pięknie rośnie cebulka czosnkowa(szalotka),samosiejki sałaty,grochu cukrowego ale wszystko to przebija gwiazdnica pospolita.Czy jest sposób żeby tego chwasta polubić? Może jakiś przepis na surówkę czy coś?
Rumianka
500p
500p
Posty: 510
Od: 31 paź 2011, o 22:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze

Re: Zakładamy ogród warzywny...

Post »

Gwiazdnica nadaje się na surówki, nie jadłam jej ,tylko czytałam , że jest zdrowa i ma właściwości lecznicze. Koszatniczki lubią ją suszoną , szynszyl je i świeżą i suszoną. Może trzeba spróbować :roll: . Podagrycznik też jest uprzykrzonym chwastem , ale czasem wiosną przyrządzam go tak jak szpinak .
Pozdrawiam , Bożenka.
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Zakładamy ogród warzywny...

Post »

Można trochę ,,polubić" gwiazdnicę . Ja pozwalam jej się trochę panoszyć przy niektórych warzywach które lubią wilgotną glebę. Jej ,,poducha" zapobiega nadmiernemu wysuszaniu gleby. Gdy zrobi się z niej niezła ,,poducha " to trochę ją poprzerywam. W zeszłym roku bardzo ładnie wkomponowała mi się w czosnku, sałacie, fasoli tycznej.
f1nati22
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 20 lut 2014, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zakładamy ogród warzywny...

Post »

Mam do Was pytanie, trochę z innej beczki, ale powiedzcie mi proszę, czy nie jest za wcześnie aby skopać ogród już pod warzywa?? Chodzi mi o samo przekopanie i pozbycie się tych "nieproszonych" roślin, tak aby później tylko wygrabić to wszystko bardzo starannie i siać warzywka. Kawałek już mąż mi skopał ale twierdzi, że jak przyjdzie deszcz to wszystko się ubije i znowu trzeba będzie kopać. Chciałabym poznać Wasze zdanie.
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11332
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Zakładamy ogród warzywny...

Post »

Przekopuję jesienią a wiosną spulchniam czymś takim-ręczny kultywator. Obrazekw sezonie stosuję taki z jednym zębem,dobry do międzyrzędzi.
f1nati22
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 20 lut 2014, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zakładamy ogród warzywny...

Post »

Właśnie o taki "trójząb" mi chodziło tylko nie wiedziałam jak to się nazywa :oops: . Tak właśnie myślałam, żeby teraz skopać, później tym ręcznym kultywatorem a na końcu grabiami i będzie dobrze zrobione, ale mój mężuś jak zwykle, żeby się za dużo nie narobić wymyśli coś.
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11332
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Zakładamy ogród warzywny...

Post »

Kultywator j.w.dobrze wyciąga kłącza ,spulchnia nie odwracając gleby.Do spulchniania zaskorupiałej gleby między rządkami świetnie nadaję się spulchniacz jednozębny: Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”