Rozdrabniacz do gałęzi, zielonych pędów, liści itp. ?\

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Awatar użytkownika
DOOOMINO
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 1 cze 2008, o 00:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kalisz

Re: Rozdrabniacz do gałęzi, zielonych pędów, liści itp. ?\

Post »

ROZDRABNIACZ DO GAŁĘZI 2800W FREZOWY FAWORYT GTR44 Co sądzicie o takim wynalazku. Potrzebny mi na małą działkę 300m2 Zda egzamin? Wiem że firmowe są lepsze, ale do okazjonalnej pracy nie będę wydawał dodatkowego tysiaka.
DOOOMINO
pawel_345
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 29
Od: 16 sie 2021, o 18:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Rozdrabniacz do gałęzi, zielonych pędów, liści itp. ?\

Post »

DOOOMINO pisze:ROZDRABNIACZ DO GAŁĘZI 2800W FREZOWY FAWORYT GTR44 Co sądzicie o takim wynalazku. Potrzebny mi na małą działkę 300m2 Zda egzamin? Wiem że firmowe są lepsze, ale do okazjonalnej pracy nie będę wydawał dodatkowego tysiaka.
Posiadam taki już dwa lata. Ogólnie mogę polecić. Bez problemu rozdrabnia gałęzie grubości kciuka. Jak wkładam grube gałęzie z cieńszymi bocznymi to potrafi tych cienkich nie dociąć, szczególnie zbyt świeżych (mi to nie przeszkadza). Jakby odciąć cienkie i posegregować powinno być lepiej (jest regulowana płytka dociskowa). Rozdrabniam głównie gałęzie z drzew owocowych, czasem z iglaków.
Pozdrawiam, Paweł
boru
50p
50p
Posty: 92
Od: 28 lut 2015, o 16:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rozdrabniacz do gałęzi, zielonych pędów, liści itp. ?\

Post »

ja mam taki https://www.youtube.com/watch?v=iAUffgx5kPY ogólnie OK. Jak jest więcej cienkich gałęzi z liśćmi to wtedy się zapycha więc trzeba albo je odcinać albo na zmianę cienkie i grube dawać (Wtedy grube przepychają te liśćie)
dziad_Jag
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1054
Od: 14 paź 2014, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/północne Mazowsze

Re: Rozdrabniacz do gałęzi, zielonych pędów, liści itp. ?\

Post »

Właściwie najlepiej byłoby mieć dwa rozdrabniacze; jeden frezowy do grubych gałęzi i wirujący do cienkich. No ale to już rozpusta.
Mam problem i sporo sosnowych gałęzi. Czy nie zaświnią frezu żywicą? Ma ktoś doświadczenie?
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2094
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Rozdrabniacz do gałęzi, zielonych pędów, liści itp. ?\

Post »

Ja mam "najtańszy" rozdrabniacz z Casto... Działa na zasadzie obrotowej tarczy z ostrzami. Początkowo, czego bym nie mieliła to się zapychał. W końcu się wkurzyłam, wzięłam toporek i dokonałam "tuningu" odrąbując cały dół plastikowej obudowy. Odtąd działa jak złoto ;:215
Myślę, że w przypadku opisanym powyżej może być ten sam problem, czyli za ciasna komora obudowy wokół ostrza albo za wąski wylot zrębków. Przy takim tuningu, jak w moim przypadku należy się mierzyć z większym rozrzutem zrębków. Ja problem rozwiązałam w ten sposób, że zrezygnowałam z fabrycznie dołączonej torby na zrębki na rzecz dużo większego plastikowego wiadra, które podstawiam pod wylot ;:215
Co do drugiego pytania. Mielę wszelkie żywiczne, potem czyszczę rębak denaturatem.
Pozdrawiam Lucyna
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”